1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Балкански скандалозни јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од referentka, 15 јануари 2019.

  1. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.124
    Допаѓања:
    18.353
    Пол:
    Женски
    По одвратна личност искомплексирана до коска од Карлеуша нема. Кичаста џабе облекста и чини колку една гарсоњера кога делува ефтино. Кога она плука по некој тоа е ок ама други кога го прават тоа не може одма тужби..Се фатила за девојка која може ќерка да и биде ја боли за нејзините деца ако кажат, а девојкава не е нечија ќерка ли? За жал ако навистина оди до крај со ова единствено ќе изгуби Вања, зошто оваа има пари и влијание, а каде што има пари правда нема...
     
    На A.n.g.e.l.a.V, Tanjamm, Limpan и 7 други им се допаѓа ова.
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    На sunshinebabe, Justicija, темјанушка и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.758
    Пол:
    Машки
    Реакцијата на гледачите кога ја гледаат (а богами и слушаат) Карлеуша е иста како кога и самата Карлешуа не може да ја гледа Карлеуша :!: :D



    п.с. шуба и е фризурата овде во интервјуто на Карла, како со секира да е стрижена.
     
    Последна измена: 19 март 2021
    На La.RagazzaMisteriosa, Monday, mode-kristina и 6 други им се допаѓа ова.
  4. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.099
    Од вишок слободно време прочепкав низ инста и видов дека ЈК не ја следи веќе Марија.
    Кое детско понашање (facepalm). Крена огромна фама како таа испадна повредена, почна да меша како демек таа е на тапет со цела фамилија и нејзините страдаат. А она што не бира зборови кон другите како ги навредува мање битно.
     
    На Lizy333, sunshinebabe, темјанушка и 6 други им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Да,прочитав.
    Сама се намести ЈК, па и Вања е нечие дете.
     
    На mode-kristina, butterfly6223 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Оваа Карлеуша стварно не е токму. Толку самобендисано суштество немам видено. Девојчето кај треба да слуша како јк ја вреѓа и не одговара ништо, сега била крива за реакциите на народот па кривична пријава ќе добие. Стварно била забегана, да нема доблест човек да сфати дека претерува. А па дали на некој во животот се извинила бог знае.
     
    На Tanjamm, Lizy333, sunshinebabe и 6 други им се допаѓа ова.
  7. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум ја поднесувала Јелена Карлеуша како личност. Ништо не ми се допаѓа кај неа. Буквално ништо. Па, дали е нормална со тоа што навредува други? Па, уште и се нарекува ДИВА. Жими дивата со над 90% плагијати!

    Одамна престанав да гледам ЅГ, повеќе дознавам од порталите. Се согласувам дека Вања не требаше да ги споделува коментарите на стори, но ајде, сите правиме грешки. Но, самопрогласената дива прва ја навреди Вања и притоа и' се закануваше. Ни таа не смее да навредува. Ама, не, таа е совршена, останатите се сељаци! Треба некој да ја тужи, не само Вања, туку и многу други натпреварувачи.

    Не сум фан на ниеден од балканската естрада, но им се восхитувам на Цеца и нејзините деца што не и' придаваат значење. Го навреди Вељко дека правел 'сељачка' свадба кога тој се женел и на стори цел реферат имаше напишано и куп навреди за Анастасија. Ама не и' враќаат на провокациите.

    Со тоа ми се покажува дека ако вие имате коментар за некоја личност, истата има многу повеќе за вас. И дека тоа што не ви враќаат на глупавите коментари, не ве прави совршени.
     
    Последна измена: 21 март 2021
    На A.n.g.e.l.a.V, Tanjamm, MilaMi и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.758
    Пол:
    Машки
    Кога сме веќе кај Карла еве еден постар клип со нејзините вокални "способности", баш е ДИВА ама коза.
     
    На A.n.g.e.l.a.V, Tanjamm, sunshinebabe и 9 други им се допаѓа ова.
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Прочепкав малку по нет за да се информирам на темава и заклучив 2 работи. Првата е дека оваа "балканскава дива" малку претера у све ова рачунајќи дека спроти неа е 18 годишно дете. Втората е дека девојчево практично си ја закопа кариерата уште непочната. Сепак треба да бидеш мудар кога си на почеток, не можеш одма да удриш по волците кога си јагне.
     
    На Indiegurl, sunshinebabe, CrazyGirl15 и 8 други им се допаѓа ова.
  10. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Го изгледав делот каде се започнало со натпреварувачката. Реално и мене ми делува како да го дискредитира мислењето на ЈК. И тоа го разбирам, не ги цениме сите пејачи исто. Само не ми јасно, ако не го цениш жирито што мајка бараш да ги докажуваш своите вокални способности пред него. Најди друг начин да се промовираш.
     
    На Anie93, cresa-jagoda, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.
  11. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Кога нешто споделуваш на свој профил значи дека со напишаното се согласуваш. Затоа ќе добие кривична пријава. Да не ги споделеше тие коментари на кои била тагната, никој немаше да ја дисквалификува, а не па и кривично да ја гони. Никој не ја натерал да го сподели тоа на својот профил. Ама млада е и непромислена. Сама си стави трн во здрава нога. Има квалитети и верувам дека ќе стигнеше далеку во ЅГ и верувам дека ќе потпишеше договор за соработка. А вака што направи? Ништо. Уште и трошоци си отвори.
     
    На butterfly6223 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Е да бе Карлеуша може да ја вреѓа во живо, во ударен термин на ТВ, а друг не смее да и возврати на ист начин!
    Како се осмелува да се обрати така на дете, тој тој одвратен став, со тие одвратни гестикулации? На девојчето и вршеше психичко малтретирање, омаловажување, повреда на интегритетот, што таа тужба може да и биде стап со два краја.
    Самите натпреварувачи се криви, од нив прават пари, гледаност и сл, можеби гранд им овозможува полесен пат до успех, но натпреварувачите им носат грдни пари и гледаност, за да може таа караконџула да седи во жири, а поповиќ да се бигати!
    Без гранд нема ѕвезди, ама и без натпреварувачи нема ѕвезде гранда...
    Глупи се што се пријавуваат во таа циркузијада на голотија, кич и неморал...
    Не знам како Марија, Бекута и Снежана се сеуште таму....
    Не сметам дека девојчето си ја запечатило кариерата, напротив овој скандал направи сите да ја знаат, цел балкан, многу луѓе ја поддржуваат, крена на популарност, не за џабе од гранд барале да се врати, но таа одбила...
    Можеби во самиот натпреват немаше да ја запознаат и да се истакне, еве да не беше скандалов немаше да ја знам ни како име и презиме и како натпреварувачка во гранд.
    Можеби некогаш неправдата е пат до успехот, не му се знае. :)
     
    Последна измена: 21 март 2021
    На Tanjamm, sunshinebabe, La.RagazzaMisteriosa и 6 други им се допаѓа ова.
  13. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Јас не викам дека е океј тоа што споделила, ама тие коментари луѓето ги пишувле и пред таа да ги сподели, значи не ги предизвикала она навредите кон Јелена. И крај краева 18 години има, оваа ѕвездава не е свесна дека девојчето може ќерка да и биде, малку да стопира. Ама не, полесно е друг да обвиниш за линчот што го доби..
     
    На sunshinebabe, butterfly6223, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас башка прашање иам:wasntme: Гледа ли некој Задруга? Барем да имам некој да прокоментирам:D:rofl:
     
    На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Има тема за задруга мислам. Јас слабо гледав 1 и 2 сезона, лунчи ми беше интересна, од 3 натака скоро па ич. Сега чат пат го гледам ша дебилот со онаа наркоманката, интересен спој ми се. Али задруга во принцип покажува убаво до кај сме со вредностите, в к*рац све отидено :headbang:
     
    На macor24 и Adi888 им се допаѓа ова.
  16. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Мислам дека Карлеуша само и го отвори патот побрзо кон музичка кариера.
    Луѓето ја сожалуваат,подржуваат,па така веќе публика ќе има која ќе ја прати.
    Со оглед дека Гранд Продукција и Сити Рекордс ( Односно Ѕвезде Гранда и Пинкове Ѕвезде) се лути ривали,очекувам за скоро Жељко Митровиќ да ја повика кај него,да ја водат нејзината кариера.
     
    На mode-kristina, No Makeup, Adi888 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.758
    Пол:
    Машки
  18. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.758
    Пол:
    Машки
  19. Lizy333

    Lizy333 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2021
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    На macor24 и Bratot им се допаѓа ова.
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Аман веќе со внуков на Цецка , ми ја отекоа пи**инава жила веќе |( .
    Не знам проодел , не знам збор кажал , наполнил олку месеци , толку месеци :envy: . Ок , аман оставете го детето на мира , се развива како и сите нормални деца :^) не е феномен (facepalm) . Плус , рано е да биде јавна фаца , сеуште е мало детенце . Ми се :puke: колку го форсираат .
     
    На macor24, Tajnaotrovna, темјанушка и 2 други им се допаѓа ова.