1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Балони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snow-Queen, 31 август 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Во денешно време се атракција декорациите и фигурите со балони.
  Коку често и дали ги практикувате.
  Од каде ги зимате?

  Јас ги обожувам, иако нели трајат околу 10тина дена, сепак се преубави. Убаво изненадување.
  Дури и за некои пригоди се прекрасен декор.
  Поставувајте слики од некои ваши балони или пак прекрасни идеи за балони.

  Еве неколку од мене
   

  Прикачени фајлови:

 2. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Јас главна сум за тоа 8) А дојде некој роденден (мој,на брат ми...) или пак за Нова Година еве ја Foreveryoungiwannabe да дува балони :$ :wasntme: А од кај ги купуваме,шо знам...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Огромен обожавател сум на балониве. :lol: Сега во последно време гледам,за секоја прослва ги има било да е свадба,роденден или крштевка.
  Јас балони дувам само за нова година. :lol: :rofl:
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Повелете неколку идеи за зимава:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Многу сакам балони за роденден,за нова година па дури некогаш и на така обичен ден сакам да надувам по некое балонче и по неколку дена да го пукнам :D обожувам балони :rofl:
   
  На Winnerishappy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Мајка ми има фобија од балони, па дома ни се забранети.
  Се сеќавам дека еднаш како помали тато ни купи од оние големине, како баскети, ама мама ги најде и ни ги сокри :lol:
  Една година кога бев на Златно славејче ми купија од оние со хелиум, ама не знам како го испуштив, ми летна и се убив од плачење :tmi:
   
 7. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Многу сакам балони, особено оние најобичните, без никакви шари или триста бои на нив. :)
  Ме потсеќаат на дете, на нешто убаво, невино, на радост.. Шо знам..

  Ми текнува порано на секоја прослава или шта год, јас бев главен иницијатор да биде сето тоа проследено со еден куп балони. На мајка ми притисок и се качуваше, кај и да згазнеш имаше балони, едно време дури почнав и по ѕидови и на прозор да ги лепам.

  И нели стандард секој година те носат на плоштад да се фотнеш со Дедо Мраз и тука се избацува и по некоја залутана Дедо Мразица што би рекла Накова :D,( патем го мразев чинов, не сакате да ме видите каква сум на сликите, потечена и поцрвенета целата |( ) и после фоткањето традиционално следуваше балонче од оние со по 3,4 мали внатре. Колку сум им се дивела на тие не сте свесни :D.

  Сега некако се ми има изгубено смисла..
   
 8. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Балони!? ОБОЖАВАМ! Секогаш дома морам да имам едно пакетче. За родендени, за Нова Година, за забави, за се сегогаш има или купувам! :) :D
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Викнете ме за пукање на балони не за дување :D Да ви кажам право кај мене дома балон не останува повеќе од 2 дена..мора да се пукне :!: инаку ги сакам посебно тие во црвена боја :*
   
 11. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Многу ми се интересни балоните,и за секоја забава ги имаме дома :D
   
 12. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  За мене балоните претставуваат убава декорација.
  Но не ги користам за посебни прилики,како Нова година,роденден...
  Кога бев мала ги терав моите за Нова година да ми купуваат балони,па ги дував и ги закачував насекаде низ куќа :D
   
 13. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  398
  Ве молам кажете ми каде има на друго место за купување балони во форма, освен во ГТЦ? Има ли во Веро центар или негде на бит пазар или ќе мора да одам до ГТЦ? Ви благодарам однапред :)
   
 14. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Женски
  Многу сакав балончиња како мала :rofl:
  Т.е и сега сакав.. Баш демек ќе правиме забава (не ја направивме)
  Балоните останаа и ги дававме на луѓето, по езеро ги пуштавме..
  Го украсивме Охрид :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [imghttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSAt2qBInF_m8UfhlPDyy6hUEWsb99alIejhK7qaKJszNoG2sGx][/img]
   
 15. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  209
  Општи прашања

  Порано во Веротот имаше еден чичко со балони и ги оформуваше, сега го немам видено, можеби е сеуште таму :)

  Да прашам нешто и јас, слушнав Северина концерт кај нас ќе правела. Вистина е ова или не ? И ако знае некој каде и за цена на картитее :)
   
 16. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Вииииип имаш и во Сити Мол исто така, мислам дека беше на 2 спрат ама не сум баш сигурна :)
  А инаку за Северина, да , точно е. На 13 април во Борис Трајковски, картите се околу 600 денари :)
   
 17. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Многу, значи многу сакам некој да ми донесе дома балони, ама мнооооогу балони. Тоа ми е неостварена желба :$
   
 18. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  ова е многу убаво :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Уфф обожавам декорации со балони, за било која пригода сакам да ги имам дома
  еве нешто од мене :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Многу сакам балони, посебно да ги пукам а не да ги дувам, некако и се плашам зашто еднаш ми пукна еден балон во уста додека го дував и од тогаш се плашам и ги дувам само до пола. :lol:
  Еве идеи:
  [​IMG]
  [​IMG] :)