1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бамбусов паркет

Дискусија во 'Дом' започната од nevesta, 17 септември 2013.

 1. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  108
  Дали има некој искуство со бамбусов паркет, таркет?
  Во план ми е да ставам бамбусов таркет, па ми треба совет од некој кој знае нешто повеќе за истиот во поглед на квалитет, издржливост, одржавање...? Некои ми викаат дека е доста тврдо и издржливо дрво, други пак дека е меко и брзо се оштетувало, гребело.
  Ве молам за совет :hai: