1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бандини (Bandini) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maja8, 21 март 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Ја гледате ли серијава? јас имам гелдано 2-3 епизоди, и едноставно серијава те тера да ја изгледаш до крај. Ниедна серија не ми била толку интересна :)
   
 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Леле мајка ми ја гледа, јас ретко. Не знам, мене ме нервира што се се случува толку споро, и плус греота ми е за таа девојката, многу ја малтертираат. А, Хитен ми е најубав , онака . :D
   
 3. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  edinstvena serija so odvaj cekam da pocni a ako ne gledam nekoja serija ja gledam na youtube iako nema prevod ama sakam onaka da si znam so se desava ili ja teram majkami da mi ja raskazi
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Мене нешто многу многу не ме фасцинира. Особено кога почнува, кога ќе го слушнам она пискањено :lol: :lol: Едино ме интересира што им значи тоа БАНДИНИ.
   
 5. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  тоа бандини значи робинка :D а иначе серијата е ок
   
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  ОК е серијата.Ја имам гледано неколку пати.Се нервирам кога ќе ги видам онака наредени со накит :lol: А за најубав Хитен секако :D
   
 7. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  можда некој знае шо ке се дешава натамо пошто ја иам чуено оти санто ке идела у затвор па не знам колку е точно и хитен нормално со кеми
   
 8. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Серијата е многу убава, посебно поради тоа што не наликува на латино-американските серии. Убаво е тоа што може да се научи нешто за друга култура. И нешто најважно, проблемите не ги решаваат постојано со насилство, како што е прикажано во другите серии. Вреди да се гледа :D
   
 9. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Убава серија.
  Со сосема поинаква содржина од останатите, начин на живот, култура, традиција...
  Ја гледам секој пат кога сум дома во тоа време :)
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  не е лоша..и може да се дознае и научи по нешто за индиската традиција и култура..а и може да се извлечат поучни работи..
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Не ја пропуштам :D. А на школо ми кажаа дека Санто и била ќерка на Тару, од некој што ја силувал Тару.
   
 12. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Упссс... Изгледа за тоа е толку лошаа....
   
 13. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Лелееееееееееееее.......... :o :o :o :o :o
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.440
  Допаѓања:
  146.561
  Абе извинете вака,вие може си ја гледате.Да не ви се мешам у штипки,ама ќе изгорам ако не се искажам.Многу ми е ретардирана серијава,само пискаат,врискаат,таа со тоа ланецот на носот...не знам...Заедно со шеќерка,бисерка и сите на куп...немам зборови...Не разбирам навистина...иако им ја поштувам културата многу,ама овој шунт од серии се малце многу за мене...
  Само мое мислење де...
   
 15. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Секој има право на свое мислење. И мене баш не ми се свиѓаат како се китат.. ама не е лоша серијата. :)
   
 16. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  мене само ме иритира песната што глас ке беше тоа ....
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.472
  Допаѓања:
  63.974
  Пол:
  Женски
  Јас веќе не ни уклучувам телевизор. За џабе го купив. Само што ќе ги слушнам серииве од дневна, пошто мајка ми гласот до максимум го пушта(глува е де)ми иде да се џитнам, коса на глава ми се крева. Убаво што ги гледате и се тоа, ама јас имам развиено некаква алергија спрема бандини, шеќерка, турчинката и штотијазнам.
   
 18. Lady-T

  Lady-T Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  WTF?
  господ да чува!нема шанси!
  p.s - најубава серија :*
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  ovaa bandini mi e mnogu,mnogu nikakva serija,samo nekoj pisti,place a za kitenjeto da ne zboram.ama sitel si ima tradicija na takvi glupavi serii nisto cudno
   
 20. Sharonn

  Sharonn Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  чат-пат ја гледам..интересна серија,штета што не сум ја 'фатила' на почетокот..