1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бандини (Bandini) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maja8, 21 март 2010.

  1. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Дечки и јас ја гледам Бандини и ме нервира тоа што се мнг бавни и ги дават сите фаци по ред додека да кажат нешто важно :) ама сепак ми се свиѓа серијата затоа што е поразлична од другите а и културата и традициите им се многу интересни и сосем различни од кај нас. Мене ми кажаа дека на крај Кеми ќе се мажи со Хитен и ќе била многу лоша, уште полоша и од Тару. А Субхадра е жива па сеа не знам што ќе биде со Санто и господарот. Пишете ако знаете што ќе се случува :)
     
  2. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    i mene me nervira toa so facite inace ovaa ne e subhadra ovaa e edna glumica i treba da mu go rasipe biznisot na daramradz i da mu zeme pari aj da ne ti raskazuvam nema da ti bide interesno ke si gleas :)
     
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Еее сакам да ми раскажеш, мене пак ќе ми биде интересно кога ќе гледам. Ај кажи што ќе се случува :)
     
  4. rose24

    rose24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    www.bandini.in- Страна на која можете да ги гледате сите епизоди и како се дава во Индија моментално ;)
    сепак ....само слики ќе гледате освен ако разбирате Хинду :D
    бај д беј- од коментарите под секоја епизода ќе разберете колку толку што се случува ;)
     
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Гледав некои епизоди на ју туб и видов дека мажот на Кеми ќе го убијат и Санто ќе ја обвинат за тоа и ќе ја стават во затвор :o А Кеми ќе стане многу лоша а и Молик е многу злобен и цело време прави сплетки против Санто..
     
  6. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Mene nekoj mi kaza deka ke se pojavi nekoj sin na gospodarot na a mu pocnuvase imeto ama ne sum sigurna bas ;) a inace sitel gi nema otkupeno site episodi mislam samo 270 ima a ima uste baagi :)
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Серијата не ја гледам,нешто се наканив да гледам малце,ама е откажав,ме нервира некако со таа пискава песна,но и содржината не ми е интересна,убаво си ги прикажуваат обичаите,ама некако не ми се допаѓа,па така да не ни гледам :)
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Е многу се нервира кога ќе почнат да дават некоја серија и ќе ја прекинат на средина затоа што ги немаат откупено до крај епизодите |( А Бандини се уште се прикажува во Индија, што значи има уште многу нови епизоди.
     
  9. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Јас ја гледам, интересна е. :)
     
  10. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Ова Бандини го имам загледано 3-4 пати и можам да кажам дека ни 2 % не ме интересира.Ниту ја гледам ниту сакам да ја гледам.Многу тупи... ептен :^) |(
     
  11. moni-suzuki

    moni-suzuki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0




    ---da da isto i jas ja gledam ,..,mnogu e interesna i jas ja gledam se od pocetok ,.,.ne sum ispustila niedna epizoda,..,,.
    mwamwa,.,. :D :D :D :D :D :D
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас слушнав па дека Бирва ќе го убие Арџан и за да не оди Бирва во затвор Санто ќе рекла дека го убила. Незнам колку е ова точно. Дај некој што ја гледал нека каже ме копка, редовно си ја пратам , не го оставам дечко ми фудбал да гледа поради серијава, па тој кутриот ми попушта. :D
     
  13. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    da da tocno e :)
     
  14. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас гледав на ју туб како Санто ја праќаат во затвор за убиството на Арџан и само Хитен ја бранеше Санто а другите сите беа против неа и бабата потпиша еден документ за Санто да оди во затвор, а Кеми глумеше нешто лудило демек и она мисли дека Санто е убиецот, многу лоша ќе стане Кеми. Ама не знаев дека Бирва го убила, ни на крај памет не ми текна дека она е убиецот. :)
     
  15. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    да санто ќе каже дека таа го убила арџан за да ја прикрие бирва и ќе биди 10 години во затвор.
     
  16. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    добро а колку епизоди има бандини :lol:
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    На интернет пишува дека има 350 епизоди.
     
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Аааааа многу се. :D :D
     
  19. sexy-bitch

    sexy-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    14
    и јас ја гледам претходно ми беше подобра а сеа ме нервира оваа санто нешто ама што е ова 350 епизоди ајјјјјјј, значи свашта ќе се случува :|
     
  20. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    :o Арно малце :P