1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бандини (Bandini) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maja8, 21 март 2010.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не ја гледам Бандини од причина што многу пискаат и се . Во такси еднаш , таксистот ми рече да ја гледам зашто била мнгоу поучна , како ниедна серија до сега. Пуштив на 5 мин , одма сменив .
     
  2. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    абе таа има 350 епизоди можи ама секој ден по 2 епизоди даваат ако немате заприметено. така да би требало една година да трај а можи и поќе :worried: јас редовно ја гледам ама сега санто ме изнервира глупости почнаја ептен да филоват за да трај поќе ова не му чинеше со затворот ... ама да се надеваме дека е при крај .... хахаха :D иначе цело лето нема излегвање од 9-10 до 11 хахахаха :D :D :D
     
  3. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    да многу доцна почнаа да ја дават,ме нервираат веќе ,воопшто не се точни :D :D :D
     
  4. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    да,ја гледам.. Прво нејќев ич да ја погледнам зашто цело време само плачеа.. пееа.. и што знам шо :D
    ама сега кога почнав "асално" да ја гледам увидов дека многу е добра серијата , само што закаснуваат малце со приемот,повеќето Ѓумуш-ката ни одзема многу време од Баааааандииииииниииииии :D :D
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Да не знае некој која епизода е моментално? Да знам да барам на интернет. И колку епизоди има точно филмот? :)
     
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Гледам ретко, ама Санто воопшто не ми се допаѓа. Важно сестра ми го изгледа цел на Youtube и знам што како ќе се случи.
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Неможам да го смислам филмот. незнам зошто.
     
  8. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Еве ја сега излезе од затвор. Само не гледам слушам од баба ми и мајка ми. :D
     
  9. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Ја гледам бандини и мн ми се допаѓа, но вчера не ја гледав :( ама баш таа епизода на јутјуб ми е гледана па не ми е толку мака. Ама ме изнервира Санто што онака се испонаша со ДМ! Глупости! Најубав ми е Дарамрач а по него Шашанк! :) Од женските Санто, Торал, Мегна и се разбира Субхадра! Па таа ко се појави Анамика ја сонував ноќе! и морничаво ми беше некако! :lol:
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Видов синоќа нешто на јутуб, што ќе се случува понатаму и Санто е пак во куќата заедно со Дарамраџ кој не е мртов. Санто е со долга пуштена коса и без таква наметка. Ај кој има гледано повеќе нека пише :*
     
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    А што беше тогаш она на рекламата со слика од Дарамраџ, а на нејзе обесено од онај венецот како кај Субхадра? :^)
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Незнам, стварно и јас се изненадив кога ја гледав рекламата. Затоа и се зачудив главна улога а да е мртов и побарав на нет да видам понатаму што ќе биде. Така беше, Санто со долга пуштена коса без таква точка на челото туку како нешто сребрено и Дарамраџ со побелени мустаќи. Бирва како што успеав да сфатам без превод, ќе стане лоша и ќе сака да го убие еден, незнам тој кој е.
    Затоа и пишав, кој ја има гледано што ќе се случи понатаму нека пише поопширно стварно ме интересира.
    :*
     
  13. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас побарав на ју туб и видов дека господарот е жив и Санто пак е во куќата.

    Па Бирва нели веќе го уби Арџан, пак ли ќе убие некој друг? :)
    Мене Кеми ме нервира, многу е лоша станата, видов како и удира шамар на Чампакали, многу е позлобна и од Тару.
     
  14. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Me чуди за Бирва, толку лоша да станала и да сака други да убива. Ако е така, за џабе жртвата на Санто :^)
     
  15. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас го гледам истото ама не можам да разберам зошто му ставиле венец на сликата, не ги сфаќам што зборуваат :)
     
  17. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Со превод ли го гледаше? Го има ли со превод на англиски?
     
  18. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Мене ми кажуваа другарки кои гледале и викаат дека Кеми им реди венци и ги прави мртви. Инаку Дарамраџ е жив и Санто и Дарамраџ ќе имаат дете
     
  19. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    што ќе беше тоа од Кеми. не беше таа таква, а и имав нешто видено и сликата од Санто со венци. Чудно :^)
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле за греота Шашанк, сега гледав, Кадамбари ќе му се врати на тој другиот и Шашанк никој нема да го сака :(