1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бандолера (Телма)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 12 јануари 2014.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  [​IMG]

  Од следниот понеделник на Телма почнува нова серија за авантурите на Бандолера. Тоа е девојка на која и е здосаден богатиот студентски живот и тргнува во потрага по авантури за кои секогаш мечтаела и во потрага по места за кои само читала во романите. Таа станува женскиот Робин Худ и женскиот Дон Кихот, влегува во една банда и почнува да ги спасува сиромашните од неправди и насилство.

  http://www.dailymotion.com/video/x19juu ... 014_people