1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Банирани корисници

Дискусија во 'За форумот' започната од Mihajlo, 29 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mihajlo

  Mihajlo Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  20 ноември 2008
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Машки
  Овде ќе ги објавуваме банираните корисници, а во дел од случаите и причината за банирањето.

  Трајно:
  • drolja - вулгарни и навредливи мислења.
  • gorki - злоупотреба на личните пораки.
  • lubenica - двоен профил и вулгарни мислења.
  • MADONA4 - двоен профил и вулгарни мислења.
  • mr.zaeban - недозволено корисничко име.
  • Nasmeanata - двоен профил и рекламирање со манипулација.
  • maja09 - двоен профил и рекламирање со манипулација.
  • Boyfromtown - повеќекратно нарушување на правилата на форумот и навредување на останатите членови.
  • Superiska - повеќекратно нарушување на правилата на форумот и навредување на останатите членови (10.06.2010).
  • erotic-bt - повеќекратно нарушување на правилата на форумот, навредување на останатите членови, вулгарност (11.06.2010).
  • MadamButterfly - нарушување на правилата на форумот и навредување на останатите членови (23.06.2010).
  • volume, stylus - нарушување на правилата на форумот, двоен профил, навредување на останатите членови, вулгарност (23.06.2010).
  • shtrudla - повеќекратно нарушување на правилата на форумот, реклама, подведување на останатите членови.
  • elizabetush - реклама (01.07.2010).
  • Malecka5 - повеќекратно нарушување на правилата на форумот, реклама (03.07.2010).
  • kupidon, eros, romeo - профили на erotic-bt, вулгарност (14.07.2010).
  • BadrHari - повеќекратно нарушување на правилата на форумот, навредување, вулгарност (26.07.2010).
  • mirko - навредување, вулгарност (27.07.2010).
  • basist - злоупотреба на личните пораки (28.07.2010).
  • fucker - недозволено корисничко име (28.07.2010).
  • Mythbuster - навреди, вулгарност (03.08.2010).
  • ladyshine, exstasy, Gege2010 - различни профили на еден ист корисник (03.08.2010).
  • kate15 - втор профил на dani14 (04.08.2010).
  • Inseption - несоодветно однесување (благо кажано), реклама (05.08.2010).
  • eli-zakon, admin, femina100evra - различни профили на еден ист корисник, навредување и вулгарност на четот (08.08.2010).
  • ale.sandra - злоупотреба на личните пораки, вулгарност (16.08.2010).
  • polunadrven-22mm - недозволено корисничко име (16.08.2010).
  • preetygirl-J - повеќекратно нарушување на правилата, навредување, препукување (26.08.2010).
  • tigricaa - втор профил на preetygirl-J, навредување, препукување (28.08.2010).
  • martina-srcus - навредување, препукување (29.08.2010).
  • hornyqueen19 - навредување, препукување (02.09.2010).
  • simona...a - навредување, препукување (02.09.2010).
  • angelshadow - трол (04.09.2010).
  • DarkoNASA - вулгарност, несоодветен аватар (04.09.2010).
  • TheBestFucker - недозволено корисничко име (04.09.2010).
  • maijana.g - трол, навредување, препукување, вулгарност (05.09.2010).
  • EvaHofman - спам/реклама (05.09.2010).
  • donzuan.1 - корисникот е зачленет со единствена цел реклама (09.09.2010).
  • donzuan-1 - втор профил на donzuan.1, мислења со несоодветна содржина (09.09.2010).
  • lubovdzija - вулгарност (14.09.2010).
  • Klara007 - алтернативен профил на preetygirl-J (14.09.2010).
  • NataliKumanovo - рекламирање (19.09.2010).
  • Lisaa - алтернативен профил на preetygirl-J (25.09.2010).
  • MadameMirage - спам/реклама, злоупотреба на личните пораки, алтернативен профил на EvaHofman (26.09.2010).
  • Beauty-Health - спам/реклама (27.09.2010).
  • davidooo5 - злоупотреба на личните пораки (09.10.2010).
  • Porter - злоупотреба на личните пораки (09.10.2010).
  • XXX666 - алтернативен профил на preetygirl-J (20.10.2010).
  • markopolo - злоупотреба на личните пораки и четот, навредување (01.11.2010).
  • zagac - алтернативен профил на markopolo (01.11.2010).
  • TigerGirl - рекламирање (18.11.2010).
  • Kobra - користење на два профила (01.12.2010).
  • Anasrckata - алтернативен профил на Kobra (01.12.2010).
  • boy17 - вулгарност (06.12.2010).
  • mkd1972, jakomie, bodyguardt, vrskazaseks - злоупотреба на личните пораки (13.12.2010).
  • Lezbo – вулгарност, повеќекратно прекршување на правилата (23.12.2010).
  • sexylingerie – рекламирање, спам (29.12.2010).
  • Piar – алтернативен профил на davidooo5 (30.12.2010).
  • Traktor539 – злоупотреба на личните пораки (12.01.2011).
  • botemaiden – злоупотреба на личните пораки (21.01.2011).
  • mana8100 – злоупотреба на личните пораки (30.01.2011).
  • bubence31 – рекламирање, спам (30.01.2011).
  • juksela – злоупотреба на четот (31.01.2011).
  • jukselaa, jukselaaa, shastrie... – алтернативни профили на juksela (05.02.2011).
  • remzii, remziee, urzulaa – спам и некоректно однесување на чет (05.02.2011).
  • mila.jovovic (06.02.2011).
  • sabinat (07.02.2011).
  • SecernaDepilacija - рекламирање, спам (25.02.2011).
  • parfemi - рекламирање, спам (01.03.2011).
  • bojanwanted - злоупотреба на личните пораки (18.03.2011).
  • beeLi - злоупотреба на личните пораки (18.03.2011).
  • Trikson - тролирање, повеќекратно прекршување на правилата (27.03.2011).
  • noskirT - алтернативен профил на Trikson (01.04.2011).
  • Trollone - тролирање (26.04.2011).
  • darko clash - навреди (25. 09.2017)
  • clen1 - повеќекратно прекршување на правилата и навредување (15.10.2017)
  • Βικτωρία - откривање на лични податоци (02.11.2017)
  • Schhhh... - тролање, заканување (03.11.2017)
  • Sv. Nikolka - закани (09.11.2017)
  • AURUA - дупли профил на vichy 13.11.2017)
  • Vitomir2 - дупли профил на vitomir (18.11.2017)
  • Weird0 - тролање (04.01.2018 )
  • Kolumbo - користење на уште еден профил, Jas licno [03.08.2018]
  • RosettaStone - дупли профил на vichy (22.02.2020)
  • Caci55 - дупли профил на vichy (22.02.2020)
  • leadinglady - дупли профил на vichy (22.02.2020)
  • H.ava - дупли профил на vichy (22.02.2020)
  Привремено:
  • marija1985 [7 дена] - навредување и препукување (14.07.2010).
  • preetygirl-J [7 дена] - навреди, вулгарност, закани (14.07.2010).
  • dakii [7 дена] - спам (16.07.2010).
  • dani14 [7 дена] - користење на втор профил (04.08.2010).

  Освен банирани, има и корисници чиишто профили целосно сме ги избришале, заедно со сите нивни мислења. Последен таков пример е профилот на DevojkaSk, кој всушност беше втор профил на Boyfromtown.

  Им благодариме на сите што на еден или на друг начин ни помогнале да се справиме со прекршувањето на правилата на форумот.:bow: :)
   
  На Arthur, Lana.V, Yassie96 и 24 други им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Знам дека воопшто нема потреба, ама срце не ме држи да не прокоментирам:
  ДевојкаСк и Бојот една иста особа?! Аман бре! :o
   
  На Mwac му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  :o :o :o
  DevojkaSk и Boyfromtown?!?! Лелеее...
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  леле значи бој фром таун си нема попаметна работа божеееее :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.051
  Допаѓања:
  199.222
  Пол:
  Женски
  Не ме изненадува за Бојфромтаун - има секакви луѓе. Ама не можам да сфатам што му беше целта...
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Ц ц ц ц дали е можно?! :^) еее уште што нема да слушнеме на овој свет :x Да седнеш да пишуваш од два профили и да се караш со цел форум, епа стварно треба да ти фали некоја жичка :|
   
  На buba4e89, Lianna Anna, Chocolate.me и 4 други им се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.066
  Допаѓања:
  32.924
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува дека постојат личности како DevojkaSk, односно Boyfromtown кој/а остава мислења на еден форум со цел да навредува. Има секакви луѓе.
   
 8. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Woooooooooooooooooooooowwwww :o :o :o :o :o
  I can`t believe it!!!
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  лелееее :o :rofl: :rofl:
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Добро бе девојки толку ли се изненадивте? Ама стварно? Постовите ист тип им беа, против женскиот род и се тераа на карање.
   
  На coki35, buba4e89, Angel-Wings и 2 други им се допаѓа ова.
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас мислев дека се двајца со ист проблем, а излезе дека е еден со многу поголем проблем, тоа ме изненади.
   
  На buba4e89 и Tinushka им се допаѓа ова.
 12. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Podrska od mene za site sto se vulgarni da se baniraat.
   
  На tessie и Zimzelena им се допаѓа ова.
 13. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Знаев дека мшко од градот не е нешто во ред :D
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Да не звучам злобно ама баш ми е мерак за Бојот кој се правеше толку паметен, а на крај го открија :lol:
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Сумљав дека Бој е Девојката зошто начинот на пишување им беше ист, а инаку не сум многу изненадена се си има на интернетов, и секакви личности , само што изгледа бој има некој проблем .
   
 16. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Никогаш немав добро мислење за Бојот, ми беше некако антипатичен! А имаше девојки што го поддржуваат, па и се правеше светец на чатот, демек му биле повредени чувствата! Што се не ќе видиш...
   
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Мислам дека има и уште многу други корисници кои заслужуваат бан.
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  ехе, уште колку се нема да се појават...
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Проблемот е во тоа што се веќе појавени, а не добиле ниту една опомена. Но не дискутирам понатаму на оваа тема, не е моја работа.
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  А да предложам некој за бан може??За несоодветни муабети,изрази и слично на чет!?Невиден безобразлук и простотилок!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.