1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Банирани корисници

Дискусија во 'За форумот' започната од Mihajlo, 29 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Заклучок: има два вида на тролови: едните се од тема -дали-сум-бремена- и без усул прашуваат ретардирани прашања, па си велиш "колку глупави луѓе имало, ја сум топ"; другите се ептен профи и ставаат јаки слики, да им подзавиди човек, па си велиш "ич немам к'смет, едвај еднаш годишно на одмор одам". :handshake:
     
    На beauty&beast, Cinderfakinrella, Espadrila и 18 други им се допаѓа ова.
  2. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    А што ќе ти смени тоа ако дознаеш кој ја повикал? Што е впрочем и толку битно? Ја повикале, кажа што и како било помеѓу нив и крај на приказната.

    Ако сметате дека има и други лажни слики кажете ги кој се, да се исчисти форумов. Колку толку.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    Имаше и она крадено слики од друго бебе и претставено како свое
     
    На mimiiiii, Sesil и Mr. Right им се допаѓа ова.
  4. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Јaс се извинувaм штo гo кaжaв свoетo мислење.
     
    На Luna91, Emy867, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Ако ви е сомнителен некој дека лаже во рамките на прекршување правила (значи постирање туѓи авторски слики, не само дека истакнува позитивен аспект од животот на форумов) - пријавувајте бе луѓе.
    Ако конкретни фотографии ви се премногу совршени, пријавете за да разгледаме ние модераторите на конкретните категории (Литература, Храна и пијалоци), или ако општо некој лик ви е сомнителен за банирање пишете ѝ го сомнежот на Реин.
    Не вака кога ќе се случи нешто да се надоврзувате со подбуцнувачки општи коментари со претпоставки (не мислев за ова на Бриџит само, туку и други такви што имаа пишано во стил дека осеќаат или знаат за многу членки дека тука глумат совршен живот).
     
    На *Amethyst*, kala21, Mishela и 13 други им се допаѓа ова.
  6. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Бриџит незнам шо струка имаш,ама ако не е приватен детектив/таен агент 007 промашено е:D
     
    На sweetgirl92 и mimiiiii им се допаѓа ова.
  7. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.054
    Допаѓања:
    15.988
    Мини срцев удар добив @Bridget , кога видов таг во темава од тебе. Мила?! :oИ мене ли ми дојде редот?:D

    Мила, а за кој почеток ме прашуваш?:^) :D

    Колку што се сеќавам кога почнав да пишувам на форумов, пишував во категорија Свадба. А таму мои слики немам.
     
    На Bozica1980 и Summerlover им се допаѓа ова.
  8. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Дoбрo, јaс сaмo слики гледaв пa мислев пoчетoк е, свaдби не ме интересирaaт :D
    Твoи се вистинa сликите?
     
    На Antebellum и Sesil им се допаѓа ова.
  9. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Ауууу а мислев јас забегав периодов. (facepalm) Јбг, секој со маката.

    Оу вел... :|
     
    На Animali, Espadrila, kala21 и 12 други им се допаѓа ова.
  10. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Нaвистинa ли не приметивте кoј стoи зaд прoфилите нa @makgirl , @jasna83 , @Mama25 и уште двa имaше не ми текнувa кaкo беa никoвите ?

    Спoред скoрo пoлa и више прoчитaните пoстoви oд нив , се приметувa декa е еднa истa личнoст , нo сaмo сo јaснa прoфилит мнoгу брзo се издaде , вo лп им пишувaше нa сите членoви сo кoј пишувaлa oд мaкгирл прoфилoт нo , сo другa верзијa нa живoтoт нејзин .
     
    На Antebellum и Sesil им се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    :devil:ЕПА готово е:devil:...

    Го пропуштивте најважното во оваа тема.
    Вакви профили гласале за Џои , банирани корисници носени на сила да гласаат:o.
    ЗНАЧИ моментално:!:.

    МОМЕНТАЛНО, ново прегласување , на 6ти Август да бидат закажани нови избори , да победи вистинскиот кандидат што не го гласале банирани корисници(highfive):l:.
    Овие докази се доволно да покажат дека Бендер е покраден. Нови времиња доаѓаат , прегласување или гневен народ на улица :!:


    :punch:ПРАВДА ЗА БЕНДЕР:punch:
     
    На buba4e89, Gosh, Victorian и 32 други им се допаѓа ова.
  12. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    93.760
    Леле, даН се повтори крвавиот четврток само Јипман:worried:.
    :D
     
    На elimkd, Summerlover, mimiiiii и 6 други им се допаѓа ова.
  13. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    to e
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  14. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.054
    Допаѓања:
    15.988
    Не знам дали да сум поласкана или навредена:wasntme:. Колку што ме држи меморијата (правите човек сам во себе да се посомнева:P) сликите во ФИ се мои (детективките да обратат внимание на црните тањири, ги има во секоја слика, чунки само еден комплет имам, од ИКЕА!!!), сликите од натпреварот за фотографија - исто, кафето - исто, Поинаков ФИ - и двете слики се мои, Ваши лични фотографии - веќе знаете, од пазарл'кот - сѐ се реално купени работи. Кој не верува го канам на гости на топла порција пилешко во слатко-кисел сос. :P

    Не ми се верува што објаснувам во три по полноќ. :yawn:

    Ама темава ми скрши сон. Се разочарав за мама25. А за @Serafima ,ве молам воздржете се од дрскости. Ако имате прашања, тука сум и ќе одговорам.
     
    На Victorian, galapce, SwanMay и 20 други им се допаѓа ова.
  15. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Мислев дa те тaгнaм, aмa aј си ќутев aмa веќе кoгa дoјде тукa ќе те прaшaм. Нели ти беше вo кoнтaкт (привaтен) сo Мaкгирл? Ми имaш кaжaнo декa е бaнирaнa и ми имaш пишaнo ЛП декa ме пoздрaвилa. :?:
     
    На Sunshine_1979, Summerlover, wannaBeMomma и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.690
    Пол:
    Женски
    Леле ужас.А баш фина личеше жената..И муабет иаме терано во ЛП.Темава накај карање тера.Остајте ги нека си тролаат и лажат ако немаат попаметна работа во животот..не туку се карајте и прпуцавајте пошо си пукаат сеир они..
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    На анонимен форум објавувате "свои" приватни слики , и што е финтата? Сами да се откриите кои сте ? Под итно забрана за постирање приватни слики !

    Очигледно некој сака да ни набие фрустрации на нас обичните смртници! Друга прична/мотив не гледам .
     
    На НаталиЛили и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
  18. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Дали си ти на сликава на профилов? Ја видов кај еден познат македонски шминкер, ја имаше шминкано на девојкава. Ако не си ти, сепак мислам дека не е фер спрема девојкава, може некој да помисли дека таа се крие зад профилов. Можеби е дозволено преземање на слики од шминкери, незнам, тоа го оставам на модераторите.
     
    На ZAHRA му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Секако дека не сум ! Таман работа дА ставам моја приватна слика на анонимен форум ! Ти си видела некаде да кажам дека сум таа ? Ти си таа на сликата на твојот аватар ? Не си ! И јас го оставам на модаторите тоа што и ти си ставила слика кај што не си ти ,нема да биде фер спрема девојкава и некој си ке помисли дека си ти ...пфффф толку од твојата неуспешна кариера да постанеш паметен детектив на форумов (facepalm)
    За твоја информација сликата на мојот аватар е модел/манекенка позната во нашиот северен сосед, и не си ја видела кај наш шминкер туку кај позната шминкерка од странство ! Не ставајте слики од Анџелина Џоли на вашиот аватар бидејки нема да биде фер спрема Анџелина
    (facepalm)
     
    На hadzieva и Cinderella12 им се допаѓа ова.
  20. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Само уште ова и се одјавувам.

    Ретко го правам ова и ретко тапшам по рамо членки у стил види колку паметно напишала, ама сето ова опширно што го пишала @Lilit да го прочитате сите и тоа неколку пати.

    Опширно кажа се она за кое мене можеби и ме мрзеше да разглабам оваа вечер и не сакав од причина што и така почнавте со навреди па не би да ја водам темава во друга насока.

    Наклон до земја Лилит за постот. Го кажа сето она кое што сите потајно го мислиме, им го плесна во лице. Да, ке се пронајдете.

    Поздрав.
     
    На Antebellum и eli25 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.