1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Банско (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rajna-vojvoda, 3 декември 2011.

  1. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.182
    Допаѓања:
    15.778
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас била во хотелот Поларис Инн, гледав слики многу отмено убаво, читав дека е реновиран пред 1-2 години, им пишав меил, па и доста солидна цена ни дадоа за 5 дена. Ако сте биле, или познавате некој што бил, да споделите искуство?
     
  2. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    Јас да го пофалам Перун Лоџ хотелот, тука се сместивме и многу е убав. Голем, со пространи и чисти соби, прекрасен спа центар за одмор и релаксација, баш како што барав.

    Е сега, може ли да ми препорачате некоја механа за убав ручек? Видов многу има, со разни специјалитети изложени :)

    Чекам на вас. ;)
     
  3. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Искуства за хотелот ст.Георге спа&релах?
     
  4. yahoo123

    yahoo123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    39
    Може ли некоја да ми каже како да резервирам хотел во Банско со кредитна картичка?
     
  5. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.182
    Допаѓања:
    15.778
    Пол:
    Женски
    Сакаш да платиш преку картичка во хотел? Или како?
     
  6. yahoo123

    yahoo123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    39
    да да платам во хотелот со картичка
     
  7. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Оди на веб страната на хотелот. Одбери опција за онлајн резервација. Избери датум за престој и вид на соба. Бираш соба и продолжуваш напред или proceed. Ќе дојдеш до плаќање. Ќе ти побара број на картичка, име и презиме на носителото на картичката и други податоци и на крај имаш опција да провериш што закупуваш. Ако е се во ред следува плаќање или payment. Гледај да бираш таму каде се плаќа во хотелот или reserve now pay at your stay. Понекогаш парите ги резервираат заради нивна заштита, но кога ќе платиш ги ослободуваат. Тие пари ќе ги немаш за располагање на картичката. Тоа секогаш зависи од хотелот и условите кои ги нудат.
     
    Последна измена: 12 февруари 2018
    На Dust и Carolin. им се допаѓа ова.
  8. yahoo123

    yahoo123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    39
    а кога ке резервирам и ке ми стигне на емаил дека ми е резервирано ке треба да платам кога ке отидам во хотелот или парите што ке ги земат од картичката ке бидат уплатени
     
  9. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Ако дава хотелот опција "резервирај сега, плати после" тогаш не би требало да ти ги земат.
    Општо не прават проблем, се додека ги имаш парите на картица. И во готовина ако плаќаш не прават проблем.
     
  10. yahoo123

    yahoo123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    39
    може ли да дојдеш малце во инбох да ти пратам нешто
     
  11. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Hotel Elitsa? Iskustva?
     
  12. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Здраво да прашам само нешто дали може или во Сандански хотелите или во Банско на пример да се приспие само една ноќ со агенција?
     
  13. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.629
    Допаѓања:
    152.277
    Мислам дека неможе преку агенција една нок
    Или дирекно у хотел одете си платете си една нок или преку букинг букирајте си пред тргнување
     
  14. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.182
    Допаѓања:
    15.778
    Пол:
    Женски
    А бе агенцииве наши лопови се, крадат од луѓево ко луди. Лани ние во хотел кој нашиве агенции го нудеа по 40-50€ за вечер и тоа по лице, им пишавме директно порака добивме, понуда од 38€ за двајца со доручек. Значи колку можете одбегнувајте ги агенцииве.
     
  15. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Да ти кажам после тоа што видов на социјалните мрежи слики какви им покажале на семејство со деца и како го нашле смештајот кога дошле не сакам да видам агенција само лажат и перат мозоци.
    Затоа секогаш си одиме таму кај што сакаме или преку букинг и мирна глава
     
    На TutiFuti и Carolin. им се допаѓа ова.
  16. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Здраво феминки, бидејќи прв пат планираме да одиме за Банско и тоа со бебче сме 9 месеци ќе биде тогаш сакам да ве прашам како се со греењето по собите во хотелите, период крај на октомври почеток на ноември? Дали има тогаш снег ? И најбитно ми е ако би можело некој да ми сподели мислење во врска со овие хотели: Мурите, Греен Вуд и Каса Карина? На booking.com ги најдов со алл барав и меѓу тие 3 се двоумиме. Најбитно ми е да има хигиена, греење бидејќи со дете сме...Убава вечер
     
  17. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    И трите се чисти и со супер греење. Јас во Банско во хотел студ немам сетено.
    Сите се тука некаде по квалитет. Мурите е само надвор од Банско на 2км, во Разлог. Мислам и Гриин беше нешто подалеко.
     
    На tweety123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.182
    Допаѓања:
    15.778
    Пол:
    Женски
    Како што ти кажала членката погоре, Мурите и Греен Вуд(тука сум била на два дена викенд пролет беше и беше прекрасно, прекрасен хотел од чисто, јадење услуга се значи) се во Разлог и подалеку, а Каса Карина ти е баш блиску за шетање не мораш кола да палиш за да шеташ низ град одма, една уличка така малку како угорнина ама мала некои 500 метри може и подалеку те делат од главната улица за шетање низ град, кај кафичи, ресторани и сл. Ние бевме прехлани во Апарт Аспен хотелот карши со Каса Карина се, затоа знам. Мислам дека штом сте со бебче повеќе овој ви одговара за да не палите кола, па паркинг. Да се качиш на ски центарот секако со кола или комбе треба, па потоа и за навечер мачно е мислам, но ти си знаеш најубаво.
     
    На tweety123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Во првите два сум била, би ти рекла Мурите. Инаку јадењето беше солидно и во двата. Јас во нив сум била јуни месец и незнам за греење. Ама зимен период во др хотели било претопло. Мислам да ќе немаш гајле
     
    На tweety123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.629
    Допаѓања:
    152.277
    нема ладен хотел сите се дури и претопли
     
    На tweety123 му/ѝ се допаѓа ова.