1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Банско (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rajna-vojvoda, 3 декември 2011.

  1. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Некој што бил ако може да ми појасни...Разлог е дел од Банско така? и хотелите што се во делот Разлог изгледа се подалеку од градот па ме интересира дали се оди пешки до градот или има организиран превоз?
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Падна првиот снег на Банско. Ќе има добра сезона.
    Јас летово бев во Банско. Немаше мноогу народ. Неколку групи на руси имаше. А зимно време пола Русија е таму.
    Градчето убаво средено. Чисто. Хотелот кај што бевме не беше многу скап. Ваљда уште 1-2 месеци ќе поскапе зошто почнува сезоната.
    Патот до таму е добар. Ски лифтовите им беа скапи тогаш. Но зимно време освен со жичара тешко да ќе стигнете до горе со кола. Има 20 минути до стазата, све се кривини и зимно време викаат дека многу гужва имало. Така да најдобра варијанта е со жичара. Јас бев во близина на Кемписнки сместен.
     
  3. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Дали знаете агенција што има редовен автобуски превоз Скопје - Банско -Скопје?
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Бисер Пром Скопје http://biserprom.com.mk/
     
  5. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    јас бев пред 1год во банско-разлог :) ,разлог е пред банско,ние бевме сместени во хотел во разлог но патувавме до банско со организиран превоз од хотелот и за тоа не доплаќавме ништо,разлог од банско е оддалечено 5-6 км
    мислам дека ти помогнав ако сакаш уште нешто прашај ме ке ти кажам
     
    На mila89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    која е цената на ски карта во банско?
     
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Прашав летово, заборавив цена :rofl: Но знам дека беше скапо.
     
  8. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Гледав на интернет, некои МК агенции нудат и цени за ски карти и ски пакети со рент на опрема.
    Тоа се доста високи цени, на пример пакет ски пас, со рент ски опрема за дете за три дена изнесува околу 50тина евра и плус треба да се плати во агенцијата...па си викам да не е ова со некоја провизија?!„„
    ај ќе видам ан интернет ќе проверам
     
  9. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    за возење со жичарата е 20 е за еден знам пошто се возевме,за да стасаме на некој начин до главниот ски центар во банско :D
    незнам како да ви објаснам :rofl:
     
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Испод 40 евра од човек не е.
     
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Агенции никако. Оди си во сопствена режија, ако ме слушаш мене. Поефтино ќе поминеш. Јас бев сместен во еден добар хотел блиску до центар и уште поблиску до жичарницата. Ако одиш ќе ти го препорачам хотелот да го видиш. Со сауни со финска бања, базен, масажери во базенот. Е едина глупа работа е што немаше фитнес центар во хотелот. Али добар е воглавно.
    И јас планирам да одам во Банско оваа сезона, јануари-фебруари таму негде.
     
  12. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    бев и затоа знам и ја кажувам цената за возење со жичара дека е 20е од човек,40 е за двајца ;)
     
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па 20 евра е и на Шапка. :rofl:
    Да не си била летно време?
     
  14. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Испод 40 евра од човек не е.[/quote]
    бев и затоа знам и ја кажувам цената за возење со жичара дека е 20е од човек,40 е за двајца ;)[/quote]

    Па 20 евра е и на Шапка. :rofl:
    Да не си била летно време?[/quote]
    во јануари бев за нова година ;)
     
  15. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    препорачајте ми хотел со приступачни цени не мора да е ништо луксузно доволно е да е чисто само и пишете ми цени обавезно гледам по ова агенцииве ама многу бре по 45-50 евра нокеванје од човек мене ме интерсира стрикно 2возрасни +2 деца
     
  16. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Ако сакаш само скијање, без базени, сауни и останато, има многумина што издаваат приватни соби. Јас пред некоја година бев, ама негде кон крајот на март и знам дека плаќавме околу 10 евра од кревет, убаво чисто...соба со тоалет. Доле во куќата имаше голема трпезарија со камин, за друштво супер, но немаше за готвење освен за кафе и фрижидер секако.
     
  17. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    мислам стандард дека кај бугарите нема кујна за готвење дали за лето или зимо демек било ептен ефтино па немао потреба од кујна и ние на одмор кога бевме летото исто немаше кујна па 15 дена утепавме по ресторани јадејки
     
  18. bebuvce555

    bebuvce555 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Феминки дали некоја од вас ќе иде во период од 4,01,2014 до 07,01,2014 да делиме превоз ? :)
     
  19. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Како досега не сум ја видела темава.
    Банско ни е омилена туристичка дестинација и во зима и во лето.
    Пошто воглавно се' сте си кажале во темава, јас ќе препорачам само едно местенце за јадење кое кога првпат ќе го видите ќе си помислите како мене "тука во оваа трафика да јадам нема шанси", ама кога ќе ви го донесат јадењето... Тука го јадев најубавиот помфрит, најубавото запечено лепче, најубавите пилешки прсти, а и ќебапите и рибата им се супер. Ова всушност е рибник, рибата ви ја вадат од едно како дрвено буре и ви ја спремаат. Не знам како да објаснам каде се наоѓа. Горе во планината :lol: Ги минете ски патеките и возите се' нагоре и нагоре додека не го видите местенцево :D Ние со автомобил бевме, па на какви пејсажи се нагледавме, а имаше и планинари, па како желба за нареден пат ми остана здравје да се искачам пеш до горе.
     
  20. enaena

    enaena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    119
    Феминки да не имате информации за превоз до Банско од Битола?