1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Банско (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rajna-vojvoda, 3 декември 2011.

  1. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски

    Изнајмување на скии е 20 лева, толку беше во хотелот јас кајшто бев но, мислам дека таа цената одприлика секаде
     
  2. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Да не знае некој како е со снег периодов? Има? Нема?!
     
  3. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Пред неколку дена немало, имало вештачки снег на патеката само..
     
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    ^ еее тапа :( Ок, фала на одговор :*
     
  5. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Не е тапа, сега има снег
     
  6. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    бев од претходниот петок до овој вторник, заврна следниот ден кога стигнавме значи во саботата. На патеките горе врнеше, долу во селото не...Ако ти е за скијање сега е супер.
     
  7. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Суперишка :rock: Фала девојки ;) Слушав од многу дека немало снег и се потресов :doh: па реков да си прашам тука :) Јас се спремам тек за една недела да одам на продолжен викенд, така да има време..ваљда ќе издржи ситуацијава.
     
  8. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Планирам да купам купони за Денот на вљубените во Банско. Е сега, ја има истата ( за исти пари и во ист хотел ) понуда, и на Grouper ( преку агенција Бисер Пром ), и на Kolektiva (преку Скобул ). Па ако има некоја што може да сподели искуство за било која од овие агенции или пак чула за некакво искусво, ке ми биде од голема помош да знам со кои ми е посигурно да одам :) Фала однапред
     
  9. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Јас пред една недела бев во Банско со понуда од Групер, немаше никаков проблем, мислам дека ни од Колектива нема да има
     
  10. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    сите понуди се без превоз на групер и колектива,некој да ми каже најефтин пат до банско :D ??
     
  11. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски

    МИСЛАМ ДЕКА НЕ МИ РАБОТИ ИНБОКСОТ НЕШТО И НЕ СЕ ПРАКААТ ПОРАКИТЕ ... ЅИРНИ ГО ОВА http://papillon.com.mk/prevoz-bansko/
     
    На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
  12. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Престојувал некој во ГРАНД МОНТАНА ХОТЕЛОТ ,импресии,искуство ?? :)
     
  13. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Досега не сум се нашла во Банско,нити пак сум била во Бугарија а многу сакам да идам.Во некоја дрвена колиба покрај камин...совршенство. :)
     
  14. aquamarine-123.4

    aquamarine-123.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    21
    Има некој искуство со ваучерите што се продаваат на интернет, како оди процедурата?
    И дали може таму да си најдеш смештај во хотел за евтини пари, а да немаш резервирано преку агенција или преку овие ваучерите на интернет?
     
  15. TheTribe

    TheTribe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    31
    Дечки ќе одам во банско, но немам опрема (одело за скијање) и скии, за скии знам дека можам да изнајмам, а за одело(палто и панталони) има ли каде да се купи, и дали се поскапи од тука во македонија?
     
  16. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Зависи колку пари ти се даваат и што опрема бараш. Сега во сезона се најскапи, треба да купуваш или пред сезона или на крај на сезона. Ѕирни во СпортМ има панталони со пристапни цени (лани си земав од таму за 2000-3000 денари, не ми текнува точна цена), во CityMall спроти Sport Vision имаше една продавница за спортска опрема и таму цените им беа по нормални, преклани си земав од таму панталони за 2500 денари.Можеш да видиш и во аутлетот во Борис Трајковски, таму ти се за нијанса поефтини работите.
     
  17. TheTribe

    TheTribe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    31
    ok само што не сум од скопје а и далеко ми е да одам....а за 2 дена одам и нз што да правам, а планирав до 100 евра да дадам за палто и панталони заедно...така непланирано ми испадна :) ке морам да дадам повеќе пари :\ ...
     
  18. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Банско има изгор цени. Никогаш не сум купила од таму нешто поефтино од тука. Таму толку ќе те чини само палтото или панталоните. Купи си од тука, што е сигурно - сигурно.
     
  19. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Зашто не можам да најдам убава, добра понуда за Банско со организиран превоз? Рачунаме со дечко ми за некои понуди ама не се исплати испаѓа 500 евра за 4-5 ден ќе потрошиме па некако многу ни е. Ај некој ако знае некоја убава понуда или агенција што има убави понуди :)
     
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    @Candid најдобро резервирај си на booking.com, а превоз имате низ сите агенции, па и таксисти кои возат до Банско.