1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам парфем!

Дискусија во 'Парфеми' започната од GossupGirlxoxo, 25 август 2015.

 1. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  Како што видов нема ваква тема па затоа ја отворив.
  Доколку имате прашање за некој парфем дали го има во македонија каде во кој град, парфимерија и сл. ајде тука да си помогнеме.
  Јас пр сакам да дознаам дали го има во македонија пафемот на тејлор свифт wonderstruck enchanted, и ако да каде ?
  2ро дали некој знае каде можам да најдам bu hippy soul во сите парфимерии во охрид бев го нема.
   
 2. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  јас сакам да прашам дали некој овде во мк го има сретнато парфемот на емина јахович----closer
   
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.223
  Допаѓања:
  5.743
  Препoрaчaјте пaрфем, сo oснoвнa нoтa вaнилa..

  имaше еднa девoјкa штo пoминa пoкрaј мене.. нз кaкo дa гo oпишaм пaрфемoт..нештo кaкo зa сезoнaвa ,,тежoк,,
   
 4. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.424
  Допаѓања:
  61.945
  Пол:
  Женски
  Прво нешто што ми падна на памет парфем со нота на ванила е Бруно Банани dangerous woman @SunnyGirl2
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.470
  D&G - The one, D&G - Pour femme, YSL - Manifesto, Roberto Cavalli (жолтиот)... Јас овие си ги користам периодов кога подзаладува. Guerlain - Shalimar нема ванила со толкав интензитет ко претходниве, ама е многу убав и таман ко за периодов.
   
  На VeraNevera и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 6. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.955
  Пол:
  Женски
  Ме интересири дали го има Baby doll Yives saint Laurent низ парфимерииве кај нас го барав пред некое време и знам дека веќе не го носат па ми го донесоа од надвор.
  Ја загреав золва ми иако е летен заинтересирана е да го купи па доколку некоја би знаела дали го има во продажба да знам да не барам пак.
   
  На VeraNevera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Исто и јас би сакала да прашам да не знае некој дали го има во МК и каде може да се најдее ?
   
 8. jase123

  jase123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво,... Сакам да ве прашам дали некој знае каде може да се најде парфемот Трамп.. Порано го имало во Рубин , но тие веќе не продавале козметика ....
   
 9. Vladus

  Vladus Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  111
  Другари и другарки Дали некој од Вас налетал на парфеми од Tom Prune во било кој град или пак на нет да има линк пд кај што може да се нарача???
   
 10. Lexus

  Lexus Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Друштво, каде може да го најдам SHE од Gosh. Порано го имаше во космо, ама еве веќе подолго време го нема :(
   
 11. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Девојки каде можам да го најдам овој парфем и по која цена?
   

  Прикачени фајлови:

 12. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  D&G blue, прекрасен е, еднаш ако ставам и една недела го осеќаат на мене :)
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам Diable blue- мислам така се викаше, женскиот? Машкиот го има во ДМ ама женскиот го немаше.
   
 14. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  52
  дали го има некаде том форд нероли портефино
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   163,9 KB
   Прегледи:
   12
 15. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.117
  Допаѓања:
  17.679
  Девојки, има ли некоја од вас што е зачленета во орифлејм ?
  Не можам да го најдам овој парфем.
  Долго време си го користев, ама веќе одамна го нема во продажба
  [​IMG]
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Adele86

  Adele86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  во кои парфимерии може да се најде??
  Во сити,гтц го немам видено...
   

  Прикачени фајлови:

 17. martty06

  martty06 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2016
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Девојки дали знаете каде може да се најде во Мк парфемот од Ariana Grande sweet like candy?
  :P
   
  На Ticaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.429
  Пол:
  Женски
  розевиот Herve Leger каде можам да го најдам ? C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg
   
  На Dimaja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Овие беа достапни во Авон само, колку што знам. Веќе не се во продажба, али онлајн можеш да ги порачаш од некои страни, како Амазон или Ибеј на пример :)

  Побарај низ интернетов, ќе најдеш сигурно. Во парфимериите кај нас барем, мислам дека ги немам видено.
   
 20. pinkflower

  pinkflower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  83
  [​IMG] Каде можам да го најдам низ Скопје?
   

  Прикачени фајлови:

  • f3-1.jpg
   f3-1.jpg
   Големина на фајлот:
   60 KB
   Прегледи:
   5
  На Mina5 му/ѝ се допаѓа ова.