Барам песна

Дискусија во 'Музика' започната од LaRagazza, 27 декември 2009.

 1. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  Фала многууу :* јас немам време деновиве мн да седам на нет да проверам па ај си реков да пишам тука...одма сега оди еден даунлоад :*
   
 2. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  Барам една песна која постојано ја пуштаат на антена5. Песната се вика "роксен", a на youtube неможам да ја најдам :D
   
 3. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  184
 4. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
 5. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Знае ли некој како се вика една песна што ја даваа на Vh1 пее една русокоса со плава коса и е тематска песна на некој тинејџерски филм со тематика од Ромео и Јулија
  беше нешто со
  love me love say that you love me
  leave me leave me say that and leave me (за вториот стих не сум сигурна)
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.470
  Допаѓања:
  130.090
  Пол:
  Женски
  ^^Еве ја ;) филмот е за Ромео и Јулија, ама на модерен начин... и глумат Лео Ди Каприо и Клер Дејнс...
  http://www.youtube.com/watch?v=I9zpnLBtwwg
   
 7. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  аххх не била оваа песна, мислам текстот е тој ама сепак јас што ја барам е од некојси штефан ен и... понатака не се разбира на антена кога го кажуваат второто име на др изведувач :) а без него на youtube не ми дава резултати :*
   
 8. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Да таа е :D фала Аннатх
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  А да не знае некој песната што е на рекламата за mcdonalds како се вика ? Знам нешто беше текстот: Sometimes I belive, that life's not good to me...
   
 10. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.634
  Барам една песна нешто турска е техно или нешто така. И цело време елии елии елии иде текстот(или мене така ми се слуша :lol: )
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  ^ Знам за која песна збориш, ама не знам како се вика. Не е турска, ја пее една црнкиња на африкански пејат нешто, ако имаш на кабловската СИТИ ТВ пушти, цело време ја даваат таа песна.
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
 13. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.634
 14. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  http://www.youtube.com/watch?v=FNXR_YqrTR4
  оваа е,еве ја
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Барам една песна веќе 2 саата. И ми кажаа како се вика и пак неможам да ја најдам.
  Песната е нешто како хаус(како што се сеќавам) и цело време пеат
  О лала лала леее си лала лала ле, си лала лала лела си лала лала ле :?:
  и песната се викала О лала лала ле, ама никако да ја најдам! :(
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.206
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Оваа да не ја бараш?
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MuQ0AQ7YWS8?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/MuQ0AQ7YWS8?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Барам една песна, ја даваа досега на MTV на рекламата за награди музички мислам и пееше нешто: number one, number one, number one, number one... и така тоа нон-стоп се повторуваше можеби 7-8 пати. Гласот беше женски нешто сличен на алиша кис, кристина агилера, никол од пусикет ама не се ниту една... :?: убава беше песната некој да не му текнува нешто?
   
 18. MiDnIgHtLaDy

  MiDnIgHtLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Дан е оваа?? :) http://www.youtube.com/watch?v=gdyWOqDVS6A&feature=PlayList&p=390A2D3BCEA2A064&index=0&playnext=1
   
 19. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Леле и јас ја барам.Пребарав цел Интернет и никако не ја најдов.Баш е убава .Ако дознам ке пишам! :|
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Незнам како е можно да ја нема никаде. И јас до секаде ја барав. Уште научив дека вели: today is the day... па после нешто друго, па number one-7-8 пати, и ја даваат на МТВ адриа за наградите vmas (video music awards)
  Ако разбереш обавезно пиши ми :)