1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам помош, поддршка, совети

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Z89, 5 август 2021.

  1. Emma@

    Emma@ Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Многу жалам што ја контактирав членката. Имав собрано некои 14 000 ден мобилниот ми се расипа и не ми прифаќа картичката .само на Viber може да пишувам но ниту може да ѕвонам ниту да ме бараат .
    Но кога прочитав си викам тоа е поважно , без мобилен се може ...И пишав и 100 пати зажалив
    Девојката извадила 6 кредити од кои само во последните 2 месеца дури 4 и плус што отплаќа по 6000 ден ТВ и други работи што купувала.
    И кажав сумљиво ми е и неможам да си фрлам парите и си добив колнење.
    Да скратам и нема потреба јавно да објавувам ако имате вишеток да плаќате туѓи кредити за некој да живее во луксуз пишете ми да извадам некој кредит и јас.
    Јас сум стварно глупа дури сега сфатив тоа, и дека не секое многу ми е тешко,плачам итн вредело.
    И имала 31 година а дека е наивна и не знаела што прави ? далеку е таа од тоа.
    Вие помагајте јас немам намера во овој случај.
     
    На Indiegurl, tiggyboy, Dust и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Z89

    Z89 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2021
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Не знаев дали да се замарам со ова уште откако прочитав, остави си мислев ајде, може сум правела и грешки и глупости, ама не сум барем проста, членката не беше за никаква помош, сакаше само да си ја задоволи љубопитноста, дај слика да видам кредити, дај колкава си, дај слика од ова, дај од она, а што си купи со тие 6000, а кога ти се земени кредитите, и реално кој што и да мисли за мене, реално си е реално, сакав да прекине да ме испрашува, но на културен начин. Ете, сакаше само да се кара со мене, и после ова ми изнапиша реферати, ама навистина доста е ајде.
    Screenshot_20210816_180137.jpg со вакви некои искази не ме замарај ваква таква, не беше толку наивно како што опишала последни пари ќе даела, не беше ни муабетот за тоа, само ме испрашуваше и на крај ми се исклучи дека лажам и кој лаже реков господ нека го казне и последното беше не ме замарај и не замарав веќе секако иако има пишано уште надоле реферати некои со кавги сама со себе што си водела.
    Сепак еве јас сум крива.
     
  3. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Многу ја осудуваа и осудуваат и со право и без право. Види сега вака она зела кредити опремувала за дома, била жива баба и, може сакала да ја израдува, заработува па сите затворени по дома со короништево ете сакала да имаат услови убаво да им е внатре, по дома.
    Немојте да судите одма по тоа што купувала, добро сега да пишаше туш кабина и џакузи купувала ќе сменев мислење дека не и било баш најнеопходно тоа:D
    Друго иако лични на колнетица и членкава и те како си применува изреки слични на колнетици не е дирекнто колнетица од типот ТИ лажеш, Господ да ти плати...иако @Z89 слично и се обрати во ваков стил и на Црешка и не е убаво да го мешаш Господ вака. Занам дека си избезумена, може тоа ти е стил и начин на комуникација, ама немој колку и да те обвинува некој, се сомнева, немој вака да комуницираш. Мене ми личи дека Ема сакала да помогне и нормално ја интересирало се ама кога си и спомнала така го доживеала како личен напад и затоа се премислила и ти пишала поздрав не ме замарај. За понатаму и е тоа не ме замарај, избрзала ти можеби никогаш не би и пишала.
    Инаку до кај си, се обрати на адвокат?
     
    На buba4e89 и Guns N` Roses им се допаѓа ова.
  4. Emma@

    Emma@ Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Како прво јас не ти побарав слики.од кредитите Ти самата ги прати а јас потоа нормално дека ке прашам зошто толку многу.
    Зошто избриша пораките? Ги остави само тие каде што велиш да не те замарам откако реков НЕ
    И јас сега ке ги избришам.
    И не лажи не те прашав ни името како ти е. Сама прати и сега мене ме обвинуваш .
    Изгледа тебе секогаш другите ти се криви.
    Јас кажав ти не си ич наивна како што се претставуваш.
    Позз и не ми пишувај повеќе.
    Лажеш без граница. Screenshot_2021-08-16-20-13-16-674.jpg Screenshot_2021-08-16-20-13-16-674.jpg Screenshot_2021-08-16-20-12-15-823.jpg
     
    На 999 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Bog da cuva. I ova go nemav videno ovde i toa go vidov.
     
    На Anie93, eliesaab, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Z89

    Z89 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2021
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Пак ќе те замолам и тука да не ми пишуваш веќе, тука твое право е што ќе си пишуваш, кај мене престани. Еве тука за да не ми го испревртиш муабетот.
    Иначе готово рековме адвокат дека е потребен и тоа е тоа.
     
  7. Emma@

    Emma@ Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Нека мисли што сака,јас ке и ги дадев овие пари што имам доколку беше искрена ,
    Да не избрише пораките ке сфатевтевте зошто испрашував
    Јас со неа завршив секаков муабет
     
    На 999, buba4e89, Idedemja и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Јас пишав кај твојата комуникација препознавам добри намери, што те расколебало да се премислиш, не можеме да видиме избришано е. Тоа е што е мора да поработи на комуникацијата никој не и е виновен за ова, а сите на некој начин и помагаме, ама не кажува што преземала или не прифаќа. Па ако сама некоја не сака да си помогне што можеме ние другиве, ништо.
     
    На buba4e89, cresa-jagoda и Emma@ им се допаѓа ова.
  9. Emma@

    Emma@ Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    И јас ке те замолам да не шириш лаги за мене.
    Јас ништо не ти побарав ти сама прати и избриша и сега извртуваш се што пишав е.
    Најди си адвокат среди,секое добро
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Z89

    Z89 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2021
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Избришав зошто имаше лични податоци кои ќе ми завршеа тука како што и очекував и еве се случи. А се налути зошто сум купила телевизор и миксер со тие задршките пред да го земеме кредитот, сум се луксузирала со телевизори и миксери и сум барала да ми ги платат. Забега муабетот, само нека не ми пишува веќе пак ќе ја замолам
     
  11. Z89

    Z89 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2021
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Иначе готово се консултирав со адвокат, ви благодарам готово.
     
  12. Nikolina35

    Nikolina35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    12.968
    Пол:
    Женски
    Значи не ве сфаќам со ова кредитиве бе. Мене за инвитро пари ми требаат па неможам да се наканам кредит да земам, со 2 плати дома и подршка од моите. Кредит на кредит и после оф леле оф.... Мислете малку бе луѓе

    И мм е сирак од дете, ама ниту бара ниту дава нешто. Може дрско малку од моја страна ама јбг.

    Секој може да помогне ако немаш нез кебе да ти се даде, еве јас имам шпорет вишок и сл, ама пари да се чекаат од некој ми е ту мач.
     
    На Anie93, WildMk, Indiegurl и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Emma@

    Emma@ Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Леле колку лажеш, податоци имаше на сликите кои патем ми се останати во мобилниот а не во пораките што пишевме.
    Ако сакам можам но не сум луда да споделувам лични податоци , тоа и ти го пишав.
    Немој не лажи и не ме обвинувај за нешто што не го реков ,никогаш не ти пишав ТВ е луксуз туку сосем друго пишав за кредитите.
    Колку повеќе лажеш сама се заплеткуваш .
    Но слободно продолжи да лажеш,јас со тебе веке немам намера да комуницирам.
     
    На 999, buba4e89, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. 999

    999 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    ako bilo sto ti znaci,sigurna sum deka ne si lazela, po slikite sto ti si gi objavila ubavo se gleda deka mobilniot ti rasipan i odbiva karticki ,taka na dna drugarkai bese i i rekoa maticnata pregorela
    za mene e toa dovolno da sfatam koj laze
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Вибер може и без картица да се користи,доволно е само број.
     
  16. 999

    999 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    pa toa i pisav kaj drugarka bese taka imase viber i otkako mobilniot se rasipa i ne sakase da primi karticka, samo toa rabotese viberno ne moese da i se javis nitu da se javi
    kartickata e brojot
    izatoa sum sigurna deka taa clenka ema ne laze
    ili pak ke me zajades nesto?
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Не знам како мислиш некој да ти верува кога курсорот ти трепка горе, се гледа дека ти си го пишувала ова..
    И целата твоја приказна...толку е нереална што не знам како толку и дискусија се развила..


    Иначе тука една ваква ама не со кредит, туку со здравствена состојба..не знам само дали јас бев единствената што ме прелажа а после телефони и скапи работи си купуваше ама нека и служи на чест
     
    На Angie1432, ElenaOfRivendell, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Богат е оној колку што дава, не колку што има.
    Ти твоето си го завршила до моментот на давање на помошта. Се понатаму не е твоја одговорност. На другиот останува колку ќе цени и колку ќе злоупотреби.
     
  19. 999

    999 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    pa kazi koja e taa da ne se povtori pak
     
  20. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.574
    Допаѓања:
    12.780
    Пол:
    Женски
    Се надевам не ја згрешив темата.
    Добар ден. Потребно е крводарител од крвна група А позитив во Охрид. Доколку сте во можност или познавате некој што би можел да донира да се јавите на овај број +389 75 428 634
    Контактирајте ме во дм за подетални информации.