1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам работа за летниов период

Дискусија во 'Барање работа' започната од StefiNikola, 3 мај 2011.

  1. Aneta97

    Aneta97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    13
    Јас барам работа што би ја работела летово со полно работно време,а потоа ако има можност за време на факулктет хонорарно.Би работела било што од канцелариска работа па се до работа во куја и хигиена.Јас никогаш немам работено официјално бидејки сега треба да завршам четврта година,но сум 100% работо-способна и сериозен работник.
     
  2. A.n.g.e.l.a.V

    A.n.g.e.l.a.V Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.402
    Пол:
    Женски
    Исто и јас барам работа за ова лето, 3 месеци сум слободна и навистина добро би ми дошол некој денар на страна. Само кај нас ретко да примаат така само за лето :)
     
  3. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Moze preku leto po sto sum sloboden a dobro bi doslo nekoj denar plus vo budzetot
     
  4. matilda258

    matilda258 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    616
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Има ли некој кој има искуство со сезонска работа во Грција?
     
  5. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Да споделите искуство за хонорарна работа, пример проекти, невладини, реклами или преку интернет, состави есеи било што, а што знаете дека се бара?
     
  6. Anistojkova

    Anistojkova Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ако сака некој нека ми пише во ЛП за сладолед девојчиња во општина аеродром може да се од аеродром или од поблиску нека ми пише во ЛП 550 дневница
     
  7. IvanaPlove

    IvanaPlove Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    zdravo tuka sum da pomognam,vidov sto rabota barate i da vi dadam ideja,neznam dali imate slusnato za firmata intermak od skopje,se raboti za direktna prodazba i promocija na parfemi i kozna galanterija kako noovcanici i naocari za sonce polaroid,rabotata e na procent,se raboti niz cela makedonija,pr gazdata te ostava denes vo veles da rabotis opstina, kafici,butici,firmi i sl.ne te prijavuva i pari odma imas na den zosto na dnevnica rabotis,rab vreme e od 8 i pol do 5 kaj i da si vo 5 si vo sk,mn dobri pari se zimaat od ova,mene vo prosek dnevnicata mi iskacase okolu 1300 denari sto ne e malku,a minimalnata koga navistina nemalo prodazba 550 denari mi bila ama toa se slucuva 3 pati vo mesec,vekje ne rabotam tamu zosto mi trebase rabota kaj sto ke bidam prijavena da mozam da zemam kredit.aliako ne sakate takvi obvrski ako vi e za 3 meseci slobodno odete na intervju,gazdata ve zima so kola uste 3 devojki se so vas i koga stigate vo nekoj grad sekoja si ima svoi reoni pa ako zavrsite so prviot reon gazdata ve zima ve nosi na dr teritorija.. mn ubavi pari se praat od ova,nema obuki gluposti samo gotova para,ako uste prviot den vi odi prodazbata bidete sigurni deka ke prodolzite ponatamu so rab,se raboti sekoj den osven nedela ,imaat i fb strana dokolku ste zainteresirani pisete im slobodno.
    so mene imase edna devojka sto rabotese i zemase lugje okolu 3000 den dnevnica,abe takva i mila na faca,znaci epten dobro prodavase i pari jaki se praat,samo za ovaa rabota da nemas sram,znaci da ne ti e sram da vlezes vo firma nekoja da se pretstavis i da si gi isprezentiras proizvodite vo tasna,eve da vi pojasnam jas kolku zemav procent
    od naocarite zemav 130 den
    od 2 parfemi gazdata kako 1 set ti gi racuna 100den
    od novcanicite 100 den
    sto znaci da otides nekade vo drug grad ili vo skopje nebitno,da prodades 3 para naocari ,10 parfemi,i 2 novcanici,
    ti izleguva dnevnica od 1090 den ma da sekogas poise od ova se prodava
    a cenite na parfemite se 250 so 350 denari,naocarite po 650 den,a novcanicite 600 den. I NAJBITNOT E DEKA ZEMATE SEKOJ DEN PARI,PROMETOT GO PRAVITE VIE,KOGA KE TRGNETE ZA SK OD BILO KOJ GRAD ILI MOZE I VO SKOPJE DOSTA CESTO RABOTAT,TOGAS MU KAZUVATE STO IMATE PRODADENO VI KAZUVA KOLKU DA SI ZADRZITE ZA VAS,SI JA ZIMATE DNEVNICATA A OSTANATITE PARI MU GI DAVATE A GAZDATA,ZNACI SE E SIGURNO IMAAT I KANCELARIJA VO CENTAR
    koj saka neka raboti ama ova spored mene za student ili mlad covek dodeka nema najdeno posigurna rabota stabilna,ova e najisplatlivoto nesto
     
    Последна измена: 16 јуни 2016
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Катерина996

    Катерина996 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Женски барам работа било каква.Значи од месецов јули до октомври стојам на располагање,итно ми требаат финансии.Имам 20 години, претходно работно искуство само како рецепционерка во хотел и анкетар.Инаку студирам дефектологија.

    Ако некоја може да ми помогне или пак знае некое работно место, нека ми пише.Ви благодарам:*
     
  9. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.594
    Допаѓања:
    13.613
    Пол:
    Женски
    Baram.rabota vo skopje mozam bilo sto da rabotam, imam 17 god. za 2 meseci polnam 18
    Brza sum vednas ja svakjam rabotata snaodliva sum mozam od ponedelnik do petok.da rabotam najslobodna sum od 13 - 17 casot
    Mi trebat finansii,ucamm vo sredno medicinsko
    Bi mozela da rabotam se osven kelnnerka/sluginka ako nekoj saka pisete mi vo lp poz :)
     
  10. alexx88

    alexx88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Мила каде да се пријавиме за оваа работа? Имаш некој број на телефон, адреса или било што?
     
  11. Natalyy123

    Natalyy123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки! Ми треба работа ова лето (еден месец-до 25ти јули) како келнерка, на сладолед, во магацин, било што.. Од Скопје сум, па доколку некој знае некое местенце да ми препорача каде што имаат потреба од келнерка би била многу среќна. Поздрав!
     
  12. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    На biGirl и Natalyy123 им се допаѓа ова.
  13. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Наскоро се отвора АЛКА комплекс кој се наоѓа во Сопиште, па ако ви треба работа или на некого што го познавате известете ги. :)
    Во тек е отварањето на Алка Комплекс Скопје, доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, вашата кратка биографија испратете ја на следнава електронска адреса: alka.complexak@gmail.com. Имаме потреба од следниве работни позиции: Кувар/ки (позиции 6),
    Келнери/ки (1)
    Шанкер/ки(1),
    Хостеси (4),
    Чувар,
    Девојки за во игротека (6),
    Спасувач/ка за базен (2),
    Салатер/ка (6),
    Хигиеничарки (3),
    Менаџер/ка (1)
    Познавање на странски јазик (Англиски) ке се смета за предност.
     
  14. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    После трета летото кога ке наполнам 18, имав план да одам некаде на работа во странство, дали може?
    Некоја соседна држава, а заработката да биде добра фала однапред :)
     
    На Leeona_ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Дали нуди некој нешто за летово? Може и скратено работно време.
     
  16. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.166
    Допаѓања:
    23.842
    Ако си во Скопје прашај по кафичи, секоја година им требаат плус луѓе за работа во лето. Јас додека бев студент така работев секое лето по кафичи и супер искуство ми е тоа.
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. xoxxxoooxo

    xoxxxoooxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите :)
    Имам 18 години и летово сакам да најдам работа. Знам дека поради ситуацијава со вирусот во овој период тешко дека ќе најдам но сепак   (fingers)(fingers)(fingers)
    Ако некоја од вас знае каде да барам предложете :inlove:
     
  18. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Кафич...
     
  19. lady0813

    lady0813 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски

    Дали има некој поново искуство со Младинска книга?
     
  20. Ane_na_Bisera16

    Ane_na_Bisera16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Iskustvo so rabota vo Hrvatska? Ako ima nekoj neka pise