Барам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  Eve tи неколку линка од маркетинг агенции, аплицирај, ќе те повикаат. Јас работев многу по промоции
  додека студирав.

  http://batodivajn.com/mk/dhostesimk.asp ----Бато и Дивајн

  http://zk.com.mk/Страници/Видеолаб/15195 ------ Видеолаб

  http://zk.com.mk/Страници/Њу Момент/41726 ----- Њу момент

  http://zk.com.mk/Страници/Греј ворлдвајд/24885 ------- Греј Ворлдвајд

  http://zk.com.mk/search/Мак Моделс/Македонија Мак Моделс - преку нив ќе можеш да работиш на промоции и на саеми, а може да те повикаат и на некој кастинг за ревија, каталог, едиторијал :)
   
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.046
  треба да знаеш некој што ке те престави во агенција за да те викнат. Инаку онлине никогаш не одговараат :(
   
 3. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  точно,и јас пишав и ништо не ми одговорија :(
   
 4. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  http://batodivajn.com/mk/index.htm popolnija aplikacijata i cekaj da ti se javat..pozz
   
 5. Ivona7

  Ivona7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  барам работа во Лондон
  Акој некој знае како можам да остварам контакт за некоја обична работа пр. о супер макрет или фаст фуд ресторан слободно нека ми пиши
   
 6. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  Здраво! јас не сум од Скопје...иначе барам работа во Скопје па ке ве молам некој да ми пише ако знае да бараат некаде девојче за работа...имам диплома за во аптека (само без искуство) имам диплома за козметичарка (за нокти и шминка) а ми одговара ако разберам и за во некој бутик во ГТЦ....ФАЛА однапред :P
   
 7. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  451
  malecka odi vo koton vo ramstor baraat prodavacki,vo evroazija,i nz sega se otvara novit trgovski vero sigurno ke imaat potreba od prodavacki odi odnesi si cv vo nekoi butici.ako slusnam nesto kaj se bara ke ti kaazam pozdrav
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.046
  Одиш на факултет?? Ако си на факс, можеш лесно да отидеш, а ако не, стварно нз како да ти помогнам
   
 9. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  е фала ти мн ке отидам ке прашам и ке ти казам што сум направила :) pozzz
   
 10. girlwithtatoo

  girlwithtatoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Grad na vrabotuvanje......._Скопје____________
  Raboten odnos...............(neopredeleno/opredeleno vreme)
  Rabotno mesto...............(келнер, во бижутерија, графички дизајн)
  Struchna sprema.............графички дизајн_________
  Stranski jazici................_англиски и италијански____________
  Poznavanje na kompjuteri..__да___________
  Vozchka dozvola .............__не___________
   
 11. Ivona7

  Ivona7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  да да сакам да одам на факултет таму но животот е прескап за да може семејството од овде да ме издржува така да морам да најдам било каква работа...затоа ве молам доколку некој има познаници во лондон, роднини или пријатели ве молам да ми каже како да ги исконтактирам и да добијам некои информации за В.Британија и животот таму!
   
 12. malo19

  malo19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  baram rabota

  devojki ako znaete nekoja firma za promocii ve molam pisete ime na firmata ili ostavete link studiram i najmnogu mi odgovara da rabotam na promocii :)
   
 13. buce82

  buce82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  BARAM RABOTA KAKO BEBISITERKA.IMAM PRETHODNO ISKUSTVO VO NEKOLKU STRANSKI SEMEJSTVA.DOSEGA IMAM CUVANO 8 DECINJA OD NAJRAZLICNA VOZRAST.
   
 14. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  31
  Grad na vrabotuvanje.......PRILEP , SKOPJE
  Raboten odnos...............(neopredeleno)
  Rabotno mesto...............ADMINISTRACIJA
  Struchna sprema............._VISOKO _________
  Stranski jazici................_ANGLISKI 4 STEPEN_______
  Poznavanje na kompjuteri..___MS OFFICE , INTERNET________
  Vozchka dozvola ...........B KATEGORIJA
   
 15. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Водам финансово и материјално работење МПИН,МДБ и годишна-завршна сметка кој е заинтересиран нека ми пише.Позз
   
  На kike2603 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kike2603

  kike2603 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  zainteresirana sum
  ama za koj grad se raboti?
   
 17. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Се извинувам не напишав дека се работи за во Скопје
   
  На elida му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Сакам да прашам со шти се занимава Бато дизајн
  http://batodivajn.com/mk/dhostesimk.asp
  Мене ми се јавиа но не знам дали да им верувам :o
  Дали некој имал вакво искуство?
   
 19. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  да јас летово работев во бато и дивајн, се прават промоции на ронхил цигарите се иде по цела Македонија по градовите интересно е цело лето работев секој викенд и сега веќе престанаа да ме викаат :)
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  а ти платија ли?или за џабе работеше :)