Барам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  па чекам парите да ми ги префрлат на трансакциона, уште ги нема, па ќе видиме..
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  299
  ^^^a pred kolku vreme rabotese,ako ne e tajna.Mene sega mi e strav dali ke mi platat,ne znam :(
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  веќе кажав дека летово работев, а тебе кога те викнале, и зошто се мислиш дали да одиш?? Јас како што знам кастинг треба да има дури во јануари а после кастингот они одлучуваат кои девојки ќе работат.. така да побрзо одлучи се дали ќе одиш или не зашто после може нема ни да имаш шанса
   
 4. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  39
  Град на вработување..........Скопје
  Работен однос...................(неопределено/определено време)
  Работно место...................Професор по Англиски јазик и литература;преведувач;асистент...
  Стручна спрема.................Филолошки факултет-Универзитет на Југоисточна Европа
  Странски јазици................Англиски јазик
  Познавање на компјутери...Microsoft Office Pack и Интернет
  Возачка дозвола ...............Не
  Други специфики................Одлични комуникациски и оргазнизациски способности,лојалност,упорност,посветеност и умешност за создавање и креаирање на проекти поврзани со лингвистиката и способност за креативно пишување и сликање.
   
 5. TigerGirl

  TigerGirl Нов член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Доколку барате работа без шев, со месечна заработка од мин. 100-200евра ( зависи од вас, колку ќе се посветите) пратете ми лична порака. Лесно и брзо се заработува, можете да работите од дома. Ова е идеална шанса за сите оние кои бараат основна или дополнителна работа.
  Поздрав
   
 6. eko

  eko Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  pratete mi informacii za rabotata na bube75@hotmail.com
   
 7. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски
  Се обидов со лп ама некако не ми оди, па ако може TigerGirl подетално да ми пишеш за што се работи. Поздрав
   
 8. Antonij

  Antonij Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  28
  Една моја препорака до сите кои барате работа и треба да одите на интервју:

  - СЕКОГАШ имајте на ум дека вие сте оние кои ќе ја добијат работата. Верувајте во себе!
  - Не прифаќајте да работите за некој кој првите неколку месеци нема да ве пријавува (кажете му дека со тоа не ве цени како личност)
  - Немојте да изгледате како да сте спремни на СЕ, само да ја добиете работата. Вие имате свое ЈАС и имате зацртан лимит кои се границите до кои може да одите. Не може да прифатите дека ќе бидете кафекуварка, секретарка, шофер, мајстор, сметководител, чистачка и менаџер во исто време.
  - Зошто сакате да работите во нивната фирма? Затоа што вие сакате да работите во фирмата, а не дека сакате да работите на ТОА И ТОА работно место.
  - Самодовербата ќе ве продаде на работодавачот. Колку и да не ја покажувате, ако ја имате вие ќе ја добиете работата.
  - Прочитајте нешто повеќе за фирмата за која одите на интервју. Со што се занимава? Колкави се платите. Кажете им свое мислење како може да го подобрат своето работење. Дајте им до знаење дека сте иницијатор а не работник кој безшумно работи и од него нема ни трага ни глас.
  - И за крај, облечете се уредно. Мини сукњата може ќе упали да се вработите но верувајте дека многу брзо ќе сватите ЗОШТО сте вработени. Нема долго да трае вашето работење таму.

  Се надевам дека ќе им помогнам на многу персони кои бараат работа.
   
  На betelu, srcekrsacka и missperfect им се допаѓа ова.
 9. cutebunny

  cutebunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  26
  Навистина добра тема за празнење на големи фрустрации, бидејќи секојдневно се среќаваме со големи проблеми кога е збор за вработување тука се партиски миленичиња,врски,пари, подароци и сл. кои влијаат многу за да добиеш добро работно место. На жалост добро квалификуваните работници без партиска книшка може да се вработат само ако се инжинери, а тие работни места на инжинерите се ептен слабо платени, а цела младост ја фрлиле учејќи.Незнам дали нешто ќе се смени во иднина, во моментов сум без работа, колегите и колешките се најмал проблем :) Па сите луѓе се различни карактери, секакви луѓе шетаат по Земјава, но жално е кога те деградираат и усмеруваат без смисла, а цел живот си се надевал дека ќе ја добиеш работата што ја заслужуваш!!!
   
  На Daniella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  леле девојки дај кажете ако знаете некаде да има потреба за девојчиња,некоја работа...ми се смачи веке :( незнам кај да барам...имам диплома за фармацевсли техничар и декоративен козметичар(за сминка и нокти) не мора да е за во салон и аптека,пишете за било каде бутик,некое продавниче....и ме интересира дали знаете колку плата зимаат во маркетите во веро,имам оставено CV,онака колку да си знам...
   
 11. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Па во Веро мислам дека почетна плата е 8000 денари, а мене ме интересира да ми кажеш за дипломата за декоративен козметичар како ја стекна и дали можеш да ме упатиш и мене? :)
   
 12. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  аха...а дипломата ја земав од велес,доколку си заинтересирана можам да побарам број,и ке ти кажам...
   
 13. kukli4ka2

  kukli4ka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  21
  Девојки дали има некој од битола па да каже што знае за веро и другите маркети продавници или пак можеби нешто друго што е прифатливо за една млада девојка како е искуство некое или пак пердлог каде видела оглас ....
  Jас знам дека може да се остави апликација во веро, ама чудно ми е накако оствив пред неколку месеци и ме немаат повикано или пак немаат потреба од врабоотени.... како и да е предложете нешто за битола. :)
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  ВРСКИ!
  Најди некој ќе те пикне веднаш.

  Eве ти за козметичар во Битола
  http://najdirabota.com.mk/DisplayVacanc ... ncy=566655

  Абе вие чекате дома на врата да ви тропнат? Па отиди до некои козметички салони и понуди им се.
  Ако така чекаш никад нема да најдеш.
   
 15. Iko

  Iko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Здраво девојки, нова сум на форумов и би сакала да ја прашам блубери како поминала во бато дивајн? Бидејќи и јас аплицирав и сакам да знам дали да им верувам. Благодарам однапред :*
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Ова Дивајн не беше за промоции? На цигари на ова, на она. Мислам дека има хостеси што прават со нив и момци што прво прашуваат дали може на пр, во кафич да се направи промоција, па девојката, ако може, прави промоција. Така нешто ќе да беше.
   
 17. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Да, да за промоции е на ронхил цигарите, две хостеси се и еден промотер, се прави промоција во одредени кафичи и на крај во диско
   
 18. Iko

  Iko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  blagodaram, no devojki ve zamoluvam ako slucajno doznaete nekoja druga agencija sto raboti so prezentacii da me izvestite .pozzz
  [mod-kirilica:2co434sy][/mod-kirilica:2co434sy]
   
 19. LadyBug.k

  LadyBug.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  13
  Да прашам некој да не знае каде може да се најде некоја викенд работа некоја промоција делење флаери и сл.
  Со другарка ми одамна се распрашуваме ама не сум сретнала нешто до сега. :)
   
 20. elenna89

  elenna89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  25
  Девојки ! Јас имам работено во Бато и Дивајн, ќе ви исплатат пари, не се секирајте, само што каснат малце повеќе. ( на пример едно 2-3 месеци ќе чекаш да ти ги префрлат на трансакциска). Сепак не ми се свиѓа тоа што малце униформите не се прикладни, и некогаш е срамота да се шеташ така облечена...Второ не ми се свиѓа што немаат разбирање, ако им кажеш еднаш дека неможеш одма си го сфаќаат здраво за готово и веќе не те бараат ( па добро луѓе сме нели сите, да се разбереме, може да се разболиш, да имаш испит и сл, ама нив тоа баш и не ги интересира) Затоа сакам да најдам работа во некоја друга маркетинг агенција, па пример за промоции низ маркетиве. Така да ако знае некој негде кај може да се аплицира, кажувајте :)