Барам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Мек кен Ериксон имаа пред некое време оглас :) Најди ги на фб, имаат фан пејџ и таму ти пишува како да аплицираш :)
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  И јас имам работено во Дивајн ама им имам откажано неколку пати па пак се јавуваат за тоа имаат разбирање.
   
 3. elenna89

  elenna89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  25
  Фала ти ФБИ :) А дали знаеш за каков вид на промоции станува збор ??? Дали се вечерни низ кафичи или повеќе се за низ маркети ???
   
 4. elenna89

  elenna89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  25
  Значи секој со својата среќа :) Во секој случај добро е да споделиме сопствени искуства :)
   
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Па претежно се денски, а имаш и вечерни :) Работат со кока-кола, ВИП, опел, нес-кафе........со супер компании 8)
  Пробај си, аплицирај, немаш што да изгубиш......можеби ќе те контактираат ;)
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyBug.k

  LadyBug.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  13
  А работат само со полнолетни?
   
 7. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски

  а точно како се пишува странава на фб, зашто и јас ја барав и не можам да ја најдам :)
   
 8. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  На SuperGirl2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  Дали некоја од вас Феминки, би можела да ми препорача маркетинг агенција, нешто во стилот како за хостеса-промоција на производи, како оние што се во Веро, Рамстор, Тинекс.

  Однапред ви благодарам.
   
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  http://www.facebook.com/pages/Global-Ne ... 9743448623
  еве срцекршачка, јас дури бев во скопје работев со нив.Сега незнам до каде се со работа :) Ете ти и телефон јави се да се распрашаш.. 02.5511-354 02 3222-41-42 :*
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Да прашам дали знае некој агенција што нуди работа во странство, ама да не биде за студенти? Како оние што се за во Катар или Дубаи. Некој да има вакво искуство?
   
 12. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Реинбоу коузон имаат работни понуди за Дубаи и Катар и мислам дека не мора да си студент. Или тебе ти беше прашањето за работни понуди освен Дубаи и Катар?
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  И за Дубаи и Катар, само да не бидат за студенти. Јас мислев дека коузон само за студенти имаат понуди...
   
 14. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Не се за студенти, имаат студентски програми, тие што се Work and travel, а овие за Катар, Дубар, за на брод, се пред се за не-студенти, студентите кои аплицираат се исклучоци.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 15. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 16. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  3.060
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.179
  Пол:
  Женски
  Колку се платени различните професии во Македонија?

  девојки незнаев каде да го сместам прашањето па еве овде се надевам дека никој нема да замери
  дали има некој искуство со шпедиција со такво работно место или некој близок да ми каже нешто околу тоа ќе бидам мн.благодарна... :*
   
 18. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Агенција за привремено вработување,
  зачленете се онлајн
  http://www.partner.com.mk

  Во моментов слободни работни места за:

  -Автоелектричари
  -Масери
  -Кувари
  -Козметичари
  -Столари
  -Заварувачи
  -Армирачи
  -Келнери
  -Пекари
  -Молери
  -Рецепционери
  -Машински техничари
  -Електро инженери
  -Машински инженери
  -Архитектонски инженер
  -Градежен инженер
  -Дипл. фармацевти
   
  На LadyN му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  морам да кажам дека тоа со агенцијата за привремени вработувања е само една голема ЛАГА, зачленета сум веке две и пол години во битола, и досега ниту еднаш немам добиено никаква понуда за работа, нити за со средно ни високо образование :devil:
  сите такви агенции само си прават пари на нашите членства :envy:
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Како би правеле пари на членствата кога зачленувањето е без пари... зборувам конкретно за агенцјата Партнер, според мене мошне солидна агенција... и што е најбитно, не те оставаат ни ден без осигурување, здраствено и пензиско... доколку те вработат(привремено), не земаат процент од твојата плата. Имам добро искуство со оваа агенција, па затоа и ја препорачувам. Знам дека мошно е зачленување и на интернет страната :)
   
  На maca22 му/ѝ се допаѓа ова.