Барам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. elenastoimanova

  elenastoimanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Вака, имам 21 и година и сакам да работам, но имам еден мал проблем.. Поради здраствени причини не смеам да работам(фабрика, продавница, конфекција и сл) инаку примам нега околу 4500 ден., но тие пари одат кај мајка ми до мојата 26 год. Ќе бидам искрена од тие пари добивам само 200 ден. Се обидов да најдам работа, но секаде осигуруваат, а ако ме осигураат негата се укинува... Сакам да работам, да заработам конечно да имам свој денар... Па ако некој има некоја идеја за работа од дома пишете ми ве молам.... Имав некоја идеја, но не знам ми предложија да пеглам облека... Но не знам, што мислите вие? Секоја идеја е добредојдена... Поззз
   
 2. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.441
  Пол:
  Машки
  Си размислила за работа во игротека, со деца? Огласов е за пола работно време...

  http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Ind ... 166&Idx=25

  Или еве, приватно се бара жена за чување стари лица во К. Вода, со плата по договор, овде не верувам да има некакво осигурување. :)

  http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Ind ... 166&Idx=12

  И да не ти се погодат овие огласи, ете, можеш да бараш нешто во тие насоки, да издржуваш деца/стари лица, мислам дека плаќаат по 400-500 дневница, и дека ќе можеш да се сносиш со таква работа. Секое добро. :)
   
 3. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Јас работев во шпедиција една година, што конкретно те интересира околу таа работа? ;)
   
 4. elenastoimanova

  elenastoimanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  elenastoimanova напиша:
  Вака, имам 21 и година и сакам да работам, но имам еден мал проблем.. Поради здраствени причини не смеам да работам(фабрика, продавница, конфекција и сл) инаку примам нега околу 4500 ден., но тие пари одат кај мајка ми до мојата 26 год. Ќе бидам искрена од тие пари добивам само 200 ден. Се обидов да најдам работа, но секаде осигуруваат, а ако ме осигураат негата се укинува... Сакам да работам, да заработам конечно да имам свој денар... Па ако некој има некоја идеја за работа од дома пишете ми ве молам.... Имав некоја идеја, но не знам ми предложија да пеглам облека... Но не знам, што мислите вие? Секоја идеја е добредојдена... Поззз

  Си размислила за работа во игротека, со деца? Огласов е за пола работно време...

  http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Ind ... 166&Idx=25

  Или еве, приватно се бара жена за чување стари лица во К. Вода, со плата по договор, овде не верувам да има некакво осигурување.

  http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Ind ... 166&Idx=12

  И да не ти се погодат овие огласи, ете, можеш да бараш нешто во тие насоки, да издржуваш деца/стари лица, мислам дека плаќаат по 400-500 дневница, и дека ќе можеш да се сносиш со таква работа. Секое добро.


  Tи благодарам за идеите но јас сум од Неготино и сакам овде во мојот град да најдам нешто...
   
 5. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Е па срцка барај на нет мора да најдеш нешто инаку сега знаеш како иде пријатели познаства но сепак ти посакувам среќа дај боже да најдеѓ нештоо ...

  Позз
   
 6. aerodrom

  aerodrom Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  82
  Што мислите за „пирамидалните“ фирми како: Wellnes, Zepter, Kirby, Oriflame и др.
  дали некој работел и дали би работеле ваков тип на работа?
   
 7. Iko

  Iko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4

  mime 87 јас работам и со авон и со орифлејм и можам да ти кажам дека има заработувачка :) Но, потребно е и да имаш добар координатор кој ќе ти помага. Позз ;)
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  ^Овие начини на заработка се добри за дополнителни приходи или за заработка додека учиш ил студираш.
  Широк круг на пријателства, да им го буткаш на сите каталогот под нос и да велиш дека секој производ е супер :D
  Јас ич не ги сакам тие продажби по каталози, повеќето работи се катастрофа. Додека не видам со око, не ми е веродостојно :)


  Јас последниве 2-3 месеци си разгледувам огласи и си барам ново, ова старово веќе не бива, очигледна експлоатација до крај! Не напуштам додека не најдам подобро, арно ама си се пријавувам на реткиве огласи од моја струка, нормално барам подобро, не нешто полошо, зашто тоа веќе и го работам ако е така.
  И ни траг, ни глас, ни повик...
  Повеќето од огласите се само ради реда ставени. Без човек очигледно ништо. Па и со човек знак прашање е дали ќе те викнат. Џабе факултети, магистерски, џабе работно искуство, кога нема фимри, нема работни позиции, а има толку кадар како тебе што седи дома и бара работа.
  Ама никогаш не губам надеж јас, вајда ќе ми се исплати. :?:
   
  На MiiLla, lolyta777 и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  бев дистрибутер во Орифлејм 2 години-спонзорката беше супер
  бараше многу трчање, продавање и не беше исплатливо воопшто
  и на крајот се откажав, не можев веке :sweat:

  имам другарка што пред некое време работеше со Кирби(многу тешко и напорно)
  добра продажба-добра заработувачка а и згора на се и останало и неисплатени пари од нивна страна
  како божем бренд:puke:
   
 10. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  една другарка бара работа од понеделник до петок
  има ли такви работи или оваа само фантазира :)

  одговор?
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Зашто би немало? :^)
  Државните фирми и пола од приватни работат од понеделник до петок.
  Е сега зависи и од работа до работа, негде и 6 а негде и 7 дена во неделата се работи.
  Јас работам 5 дена :)
   
 12. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  а каде работиш и што ?
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091

  Секако дека има, повеќето луѓе што ги знам работат од понеделник до петок само. Ама и ако работи за викенд, би требало други 2 дена од неделата да и бидат слободни.

  Зависи од фирмата.
   
 14. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  ако знаете некоја таква работа кажете ми да поднесе другаркава cv
  благодарам однапред
   
 15. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  дали има некоја девојка што е заинтересирана за работа во салон за убавина,конкретно за депилација?
   
  На LinaMala му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.543
  Дали на некој му треба работа за преку лето?Јас имам 16 год. ама сакам да работам преку летото за време на распустот :) Ако некој знае нека ми пише ЛП :)

  Grad na vrabotuvanje.......Струмица
  Raboten odnos...............(opredeleno vreme)
  Rabotno mesto...............(продавачка,фризерка)
  Struchna sprema.............___нема(учам средно прехрамбено )__________
  Stranski jazici................______Англиски -одлично,српски-добро,малку шпански_______
  Poznavanje na kompjuteri..______Добро(Microsoft Office Word,Excel,PowerPoint,Publisher,CorelDraw)_______
  Vozchka dozvola ............._______Нема______
  Drugi specifiki................Брза,спретна,снаодлива,во слободно време правам накит,сакам да читам(имам напишано неколку песни),комуникативна :)
   
 17. coolgirlll

  coolgirlll Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Grad na vrabotuvanje.......____Bitola_________
  Raboten odnos...............(neopredeleno/opredeleno vreme)
  Rabotno mesto...............(prodavacka i sl.)
  Struchna sprema.............____rudarski tehnicar_________
  Stranski jazici................______angliski,srpski,hrvatski,spanski_______
  Poznavanje na kompjuteri.._______MS Word,Excel,Internet______
  Vozchka dozvola ............._____________
  Drugi specifiki................(komunikativna,timski rabotnik,brza i snaodliva )
  Rabotno iskustvo:...........vo:kolonijal,butik za cevli,butik za alista,pekara..
   
 18. mila85

  mila85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  48
  Во бутикот на Рекорд, до продавницата за хулахопки и прслуци Пенти, бараат две девојки за работа, па која е заинтересирана нека оди да си праша, денес го залепија ливчето на врата! :clap: :call: :rock:
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  A до кога трае огласот?
   
 20. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  117
  Здраво на сите :) Јас сум од Тетово барам работа како и сите ние но по мојата струка во мојот град не можам да најдам ... слушнав дека ке се отвора Лиска во Тетово сум закаснила за огласот :( па ако знае некој за ми каже мејл од лиска да пратам закаснето CV :( ....стварно ми треба помош
  Благодарам однапред