Барам работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marley, 25 јануари 2010.

 1. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  450
  Повели lisca@t-home.mk :)
   
  На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  117
  Благодарам Alanna .. се надевам дека ке испадне работа позззз :)
   
 3. Valmira

  Valmira Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Grad na vrabotuvanje.......Kumanovo
  Raboten odnos...............opredeleno vreme
  Rabotno mesto...............како работничка во бутик,продавница,делење флаери итн.
  Struchna sprema.............3година на медицинско средно уцилисте
  Stranski jazici................англиски,шпански,албански.
  Poznavanje na kompjuteri..да
  Vozchka dozvola .............не
  Drugi specifiki................во бутик,продавница или од интернет на некоја фирма но што е сигурно.
   
 4. coolgirlll

  coolgirlll Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Барам работа во Битола како продавачка. Имам одлично познавање на англиски јазик и компјутери. Имам за вршено средно образование. Ако некој знае каде бараат продавачки ве молам пишете ми. Поздрав :)
   
 5. sweety24

  sweety24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Јас сум дипломиран економист насока маркетинг менаџмент и еве веке 1 год сум без работа :( ако видите некој оглас за работа во Скопје помагајте :worried:
   
 6. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  3.007
  сакам да ве прашам дали некој бил на интервју на qatar airways
   
 7. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  65
  Има во скопје ова? прв пат слушам...
   
 8. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  3.007
  има, и тоа мислам дека е 4ти или 3ти пат по ред, знам дека во холидеј ин се одржува интервјуто но незнам никој што бил
   
 9. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Јас веќе имам понудено услуга-хонорарно водење на финансово и материјално книговодство со сите обрасци, пресметка на плати и изготвување на годишна сметка, но еве феминки до вас ако знаете некој дека сака хонорарен книговодител слободно пишетеми.Ви благодарам и ви посакувам пријатен ден.Позз
   
 10. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  413
  Барам работа во прилеп,малолетна сум ама сакам да работам нешто преку летово..ако некој знае нешто нека ми пише....Ве молам!!!! Било каква работа..сега се ближи и пиво фестот па и за тоа ако знаете некоја работа пишете ми !!
   
 11. marija.popovik

  marija.popovik Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво,јас сум од Брвеница малолетна сум но барам работа за летово во бутик или во колонијал.
  Ве молам ако некој знае каде бараат работнички нека ми пише на maresrcus@hotmail.com
  позз
   
 12. Sevil

  Sevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1

  Има,интервјуата се вршат преку агенцијата Коузон па оди таму ;)) побарај ја Ана Дамеска она е главна за вработувањата во Катар позз
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  Ми треба работа за летово, низ Кисела Вода, Центар не е битно..со дневница по можност, ќе работам било што, игротека, трафика, кафич, кладилница..Help me ! :)
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.540
  Допаѓања:
  44.872
  Види на најдиработа, мислам дека имаше вакви огласи.
   
 15. aleksandrappo

  aleksandrappo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  12
  Барам работа летово мво козметички салон или како продавачка имам работно искуство само во Прилеп да биди.Или ако знај некој за Охрид за на плазите нешто?
   
 16. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Не е баш Охрид плажа, али имаш во козметички салон за во Охрид..
  http://najdirabota.com.mk/DisplayVacanc ... ncy=586435

  Еве го огласот за Sara Fashion, видов низ претходните постови беше спомнат,
  http://najdirabota.com.mk/DisplayVacanc ... ncy=586066

  и еве уште еден, за Стејџ кафе во Рамстор,
  http://najdirabota.com.mk/DisplayVacanc ... ncy=586222

  Се надевам на некој бев од помош. :)
   
 17. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  89
  Дали некој знае за било каква работа во Велес? Во Август ќе дипломирам на техничка информатика и си барам работа било каква, не дека очекувам да најдам по струката но ми треба работа каква и да е. Ако некој знае било што да ми каже, нека пише :) :*
   
 18. coolgirlll

  coolgirlll Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ако знае некој да бараат продавачка во Битола во бутик,колонијал,парфимерија ве молам кажете :)))
   
 19. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  61
  Во маркет ЕуроБоб бараа продавачки,незнам дали е уште активен огласот, прашај си
   
 20. Emka28

  Emka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки, дали некоја од вас знае некоја агенција за вработување која ќе посредува за вработување? ( Освен Партенер)