1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од stefanijata, 7 јули 2010.

 1. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  леле одамна го иам гледано и сакам пак да го глеам... неам појма како се викаше филмот..
  се работеше ... за една девојка мислам на една забава,забавата беше со маски костуми.... и на забавата ке има една гатачка... и гатачката незнам што таму ке и каже... и после она додека игра ке запознае едно машко и ке има ко хемија мегу нив... одма во прв момент.... филмот е преубав али не ми текнува само ова ми текнува леле се нервирам цела нок :@ако на некој му текне сличен ваков филм нека ми кажее :doh:
   
 2. beyonce94

  beyonce94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
 3. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  дааа.. тој е. леле фала многуууууу мило фалаа :$ :* :*
   
 4. beyonce94

  beyonce94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  нема проблем мило :) секогаш тука кога можам да помогнам :* :* :D
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Епа кај сте ја отвориле темава, да си прашам и јас за еден филм.
  Значи филмов е стар колку мене :lol: Се работи за едно куче (златен ретривер) кое ќе го прегазат со кола или така нешто и ќе умре кучево. Сопственикот т.е. едно детенце ќе биде многу тажен, ама духот од кучево ќе дојде кај детево и ќе го води за да му покаже каде се кријат тие што го прегазиле. Филмов е мноооогу убав и на крај завршува со тоа што тие момците ги фаќаат, а на детенцево ќе му купат исто такво кученце.
  Се ми се чини Лаки се викаше кучето.
  Ениуан? :^)
   
  На missbotwin и esperanca им се допаѓа ова.
 6. mia-m

  mia-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  На Lily52 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Тој е!
  Миа-м, ти благодарам од срце.
  :* :* :*
   
 8. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
  Winnie the Pooh на македонски јазик

  Моето синче има скоро 4 години и од сите цртани филмови најмногу ги сака оние со Мечето Вини, тигар, Ру.....знае ли некоја од Вас линк за цртани филмови ама да се на македонски јазик?? Значи не преводот туку синхронизацијата да е на македонски или евентуално српски, хрватски....?
   
 9. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Барам еден филм со девојче кое станува адвокатка . Се запишува на унерверзитет и прво никој не ја сака затоа што ја мислат за распуштена, префинета и сл, но потоа таа се докажува и на крај го добива случајот. Многу ми се допадна филмот а незнам како се вика? :?:
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.999
  Допаѓања:
  198.802
  Пол:
  Женски
  На magi.megi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.745
  Пол:
  Женски
  Јас барам еден филм кој се мислам дека го даваа порано на Hallmark или ТВ1000...Не сум сигурна,ама мислам дека е првата телевизија.Се работи за две девојки кои живеат во различно време,а едната патува нон стоп кај онаа што е во постарото време со временска машина во вид на еден лифт или така нешто...После на крај и татко и го носи таму,кој се запознава со мајката на другата девојка и така некако завршува..Сите заедно остануваат да живеат во старото време.
  Енибади?
   
 12. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  И јас го имам гледано тој филм и многу е интересен но не знам како се вика :(
   
 13. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  ^^Time at the Top :)
   

  Прикачени фајлови:

  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Филмов е многу убав и направен е според вистинска приказна се вика Murder in Greenwich.Ако го симнал некој од билокаде ако може да прати линк бидејки многу долго го барам и не можам да го најдам :@
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856

  http://www.alivetorrents.com/search/time at the top.html

  види дали ова може да ти послужи
   
 16. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Веќе неколку недели по ред барам еден филм, колку што се сеќавам на Телма го прикажуваа. Се работи за еден млад дечко што ќе остане без раце во една несреќа со булдожер. Меѓутоа еден од неговите другари ќе направи бионичка рака и тој ќе почне да пушта транс музика по дискотеки, ќе стане многу популарен. Нешто се спомнуваше зборот киборг во филмот, но ни тоа не ми помогна да го најдам. Ако некој знае, ве молам пишете.
   
 17. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Дали знаете како се вика еден филм... се работи за девојка се викаше Миа. се вработи во агенција за модели да заработува пари. Тој што е главен таму мислам се викаше Малком Малкон...Таа ке си направи свој сајт за модели и ке почне да ја прогонува еден Габриел се викаше мслам. Филмот секогаш често го даваат на Universal Channel. Многу ми се допага филмот. Ако некој го знае нека пише ве молам!!!
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Филмот ми е гледан едно 5 пати, знам за кој зборуваш, и знаев како се вика :wasntme:
  Ама сега да ме утрепаш нема да ми текне :tmi:
  Ама кај и да е ќе се сетам ;)
   
 19. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Го најдов филмот. Selling Innocence се вика. толку го барав еј :lol: Сепак фала . :*
   
 20. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Незнам дали се секавате но можеби пред 7-8- години на мтв1 имаше една серија што се викаше ,,Племе,,. Дали знаете дали можам да ја најдам на нет да ја симнам затоа што ми беше многу интересна и сакам пак да ја гледам. Во серијата се работеше за една болест која, кога децата ке наполнат 18 години тие стареат многу брже и умираат, па и поради тоа што немаше возрасни во светот владееше хаос и безредие. Сите деца живееја како што знаеја и специфични беа поради тоа што сите беа нашкртани и постојано војуваа мегу друштва. Мислам дека главни ликови беа децата што живееја во еден трговски центар и беа во потрага по лекот против болеста.

  Некој????????