1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од stefanijata, 7 јули 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.802
    Пол:
    Женски
    Дечки јас барам еден филм,го имам гледано неколку пати додека бев помала.Еве некои работи што ги помнам:Значи имаше две жени,една голема куќа со базен итн...Едната жена кога ја испукаа со пиштол знам сакаа да ја фрлат мажот и љубовницата во најлонска вреќа ама оваа оживеа со дупка во стомакот :D Беа кај една вештерка или што ти јас знам и таму се бореа да го испијат некој сок кој вечно ќе ги држи млади...А кој требаше да го пие немам појма :^) На крајот од филмот е сцена со погреб,во црква,а една жена како иде паѓа по скалите и целата се растура.
    Многу ме интересира дали некој чул за филмот.
    Инаку убаво во сеќавање ми е дека типката во главна улога со дупка во стомакот има глумено со Мел Гибсон во еден филм.
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Филмот се вика Death becomes her, со Брус Вилис, Мерил Стрип и Голди Хоун во главните улоги и Изабела Роселини како вештерката. Постар е, од почетокот на 90тите, мислам.
    [​IMG]
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски

    Леле багуфче и јас го имам гледано филмов од поодамна и се секавам потполно на истите ствари што ти ги набројa. На крајот кога излегуваа од црквата се секавам и дека на оваа едната и беше распадната кожата, и се лупеше нешо незнам, и оваа зема спрејот нели за да ја корегира за да изгледа нормално пак, али и падна и они се сопнаа на него баш пред удолни скали и цели се распарчија, и глави и раце и се.. али пак беа живи :D
    Иначе филмов е рангиран како комедија/фантазија, а ја колку што се секавам ми беше малце на хорор :^)
     
  4. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Еве еден ја филм што барам.

    Прилично интересен ми беше го гледав пред некоја година, анимиран е, и се работи за едни луге заедно само со една женска на брод и патуваа..треба да стигнат до остров ли каде незнам, али секое место им носеше нови неволји..се секавам имаше еден дел со сирени кои сакаа да ги намамат маживе а они вакви :inlove: по нив, за да паднат у морето и да се удават, пошо нели на брод екипаж на такво патување се само мажи, а оваа женскава едина што остана, нормално магијата врз неа не делуваше, и она сите ги спаси, цел брод и лугето :D . После имаше нешто ко орел бел еден во снегови ги бркаше...
    Авантуристички филм и многу многу интересен.бар за мене 8) Целта на патувањето, искрено не се секавам.
    :?:
     
  5. littlegirl92

    littlegirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    Oва е Синбад легендата за седумте мориња.
    http://movies.yahoo.com/movie/1808405886/info
    Навистина многу интересно филмче.
     
  6. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски

    Даааа тој е, фала мнннн!!! ке си го гледам неделава :)
     
  7. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.289
    Пол:
    Женски
    Јас многу одамна гледав еден филм и сакам да го најдам ама никако не ми текнува како се викаше.Зaпаметив само нешто ќе раскажам ако некој го знае да ми каже кој е.Се работеше за еден убиец жртвите му беа жени,прво ги затвораше во еден бункер длабоко во една шума,ги измачуваше без храна и вода неколку дена и потоа ги силуваше и убиваше.Имаше во филмот една полицајка живееше во таа шума сама во една огромна куќа.Ја киднапира и неа,но таа успеа да избега и после беше сведок.Убиецот беше еден друг полицаец така нешто беше.Знаете кој филм е :?:
     
  8. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    1209 мислам дека филмот што го бараш е овај

    http://www.youtube.com/watch?v=pC0Ul29wCj4

    Kiss the girls се вика со Морган Фриман и со Ешли Џад. Инаку еден од моите омилени трилери... :)
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.289
    Пол:
    Женски
    ^Леле да тој е...фала многу знаеш колку време го барав, многу ми беше интересен кога го гледав ама одамна беше.Фала уште еднаш :*
     
    На De-lovely му/ѝ се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Девојки за заблагодарување само стиснете ми се допаѓа, да не се полни темата со благодарам, фала, лелееее :)
     
  11. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас долго време не можам да се сетам на еден филм како се викаше, па еве да побарам помош од вас.
    Значи вака, во филмот во главната улога е црнец кој има брат со кој се потполно идентични, но брат му го убива мафијата. Луѓето на брат му ќе дојдат и ќе го земат него, а брат му дека бил богат и познат тој ќе ужива во луксузот, но ќе сакаат да го убијат оние од руската мафијата кога ќе дознаат дека е жив. И незнам нешто ќе соработува со нив тој, ама ќе има и смешни моменти сите ќе се чудат зошто така се однесува, а нема да знаат дека всушност станува збор за друга личност. На крај мислам и со таа девојка што била н брат му останува.
    Не знам колку бев јасна ама ај некој ако се сети нешто нека помогне :)
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Црвената боја на љубовта е индиски филм во кој се случува да еден пар мора да биде раздвоен поради тоа што машкото оди во војна, тој таму со еден станува неразделен другар и му кажува за девојката, во една акција другарот ранет го наоѓа една девојка во која се заљубува а тој другиот го водат како исчезнат во акција, пред самиот крај на филмот се срекаваат другарите баш за роденденот на жената а уставри таа е девојката со која тој сакаше да се ожени пред да оди во војната, и ја пее песната Заборави ги нашите спомени, нормално на индиски. Многу добар филм.... не знам на индиски насловот како е за да можам да го симнам, ако некој знае нека пише.

    http://www.youtube.com/watch?v=-6xRHNF-QhY
     
  13. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    И јас имам еден ваков сличен гледан филм...Една девојка е во спортската сала со еден дечко и по зајдувањето на сонцето таа оди во иднината и таму е нејзината другарка која веќе има дете женско и е крстена по незнам како беше името ама името тие кога биле млади сакале која од нив прва ќе роди дете да го даде името на својата ќерка или син и после ќерката на другарката пребарува на интернет и наоѓа нешто што ќе им помогне и таа ќе се врати во своето време! и јас го имам гледано на Hallmark или ТВ1000...Ама незнам како се викаше... :^)
     
  14. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Барам 2 филма
    1.Филмов го гледав пред неколку години и неможам никако да се сетам на насловот. Се работи за неколку средношколци (мислам дека беа 6) кои се здружуват и решаваат да ги украдат тестовите за да можат да поминат матура. Така изработуваат план по кој секој има одредена улога.

    2.Се работи за едно момче кое сака да биде кошаркар но никако не му оди. Еден ден еден човек му подарува патики кои кога ќе ги облече игра неверојатно. Се пријавува во училишниот тим и на големо изненадување на сите станува главен играч на тимот. На крајот неговата тајна е сепак откриена.
     
  15. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833

    Еве го првиот -The perfect score
     

    Прикачени фајлови:

    На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    За вториот филм мислам дека се вика Like Mike [​IMG]
     
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Девојки случајно наидов на еден прекрасен филм, на Хрватска 1 го даваа, ама го фатив само на крајот и незнам како се вика. Се зборува за едно момче кое спаси волк од борби организирани за борење на кучиња, волк кој претходно бил чуван во домашни услови, припитомен, ама од лошиот однос на луѓето кои го купиле само да заработат пари во борбите, тој станува агресивен. Момчето, кое е многу сиромашно и без родители, го наоѓа после една борба во која волкот е многу повреден и го лекува. Откако ќе заздрави волкот, повторно е агресивен и се однесува со недоверба кон сите луѓе, но момчето е трпеливо и го припитомува повторно. Од тука па натака, тие стануваат најверни пријатели. Момчето доживува несреќа во еден рудник, волкот го спасува. Притоа наоѓаат злато во рудникот и тука треба да се разделат зошто момчето мора да се пресели во друг град. Е овде ме погоди филмот ептен ;(
    Како и да е филмот имаше хепи енд, не се разделија. Остана момчето да си живее во селото заедно со волкот.
    Ако некој случајно знае како се вика филмот, нека пише ;)
    Инак :) е се работи за постар филм
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    На која дата го даваа? Можеш да провериш на нет, на страната на хрватската телевизија :)
    http://raspored.hrt.hr/
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.802
    Пол:
    Женски
    Боа Виста овој да е?

    [​IMG]
     
    На sofijacasas и BoaVista им се допаѓа ова.
  20. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Тој е девојки, фала многу Баге и Реинбоу :*

    Денеска го даваа, баш сега проверив линкот од Реинбоу ;)