1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од stefanijata, 7 јули 2010.

  1. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Еднаш поододамничка на ТВ гледав еден филм. На македонски филмот се викаше Хемиски оргазам, но англиското име не му го знам. Во филмот се работеше за еден дечко, кој не се сеќавам дали од помало гратче или село замина во друг град да дојде до пари затоа што беа многу сиромашни. Одеше по болниците и даваше крв, донираше сперма и се друго само да дојде до пари. Најпосле виде на оглас дека некој научник измислил инекција за појачување на сетилата. Инекцијата ја тестирал само на глувци и сакал да ја тестира и на човек. На секој доброволец му даваше и пари. Тој се осмели и на тој чекор. Ја прими инекцијата и сетилата навистина му се појачаа. Докторот го советуваше да ги прима инекциите мислам една дневно дека беше и да не ја зголемува дозата, во спротивно едно од сетилата ќе му се намали. Дечкото советот не го прими и си ставаше по 2-3 инекции на ден и од тогаш почна целата комедија во филмот.... Да не знае некој?

    Барам уште едно филмче. Мислам дека и тој го имам гледано на ТВ. Една девојка имаше еден маж и мислам дека беше политичар. Маж и умре а таа по неговата смрт од својата куќа не беше излегла две години. Две години не излегнала на тераса или отворила прозорец, значи воопшто не вдишала чист воздух. Еден ден незнам зошто еден млад дечко дојде кај неа дома и имаше некоја хемија меѓу нив, но од тој ден откога се запознаа на неа по дома почнаа да и се случуваат чудни работи, на крајот испадна дека маж и бил жив и дека цело време си бил дома и немал појма за каква смрт зборува жена му. Но тој сакаше да ја убие и се гонеа по дома и на крај таа немаше каде да бега па мораше надвор, а имаше голем страв, но сепак излезе... И така да не ви бидам здодевна ако некому му текне нека пиша :)
     
  2. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    http://www.youtube.com/watch?v=Ts3aouFi9Ks Да не мислиш на овој ?
     
  3. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856

    ДА да да овој е филмот :rofl: леле се смеам како луда на трејлерот а камо ли да го изгледам цел... Фала Спаркс :) :* :hug:
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Феминки, штом се обраќам тука, значи дека ни чичко Гугл не ми помогнал да го најдам филмот што го барам.
    Се работи за една од тие типични американски лимонади, романтична комедија што ја имам гледано пред неколку години, значи постар е филмот. Во главните улоги се дечко и девојка (девојката беше плавуша, ама не ми текнува ни на фацата за преку нејзе да го најдам филмов). Беа пар подолго време и девојкава цело време очекуваше да ја побара тој за жена. Таман ќе помисли дека и купил прстен, ќе го отвори кутичето и ќе види обетки. После некое време пак тој ќе и подари нешто, ама наместо прстен - некој привезок за ланче. И се така ќе и подарува некои глупости, она ќе си се смешка, ама на крајот ќе и ск**чи. Како и да е, happy ending имаше, се земаа на крајот. Интересна комедија е филмот, онака баш за опуштање :)
    Не знам дали ќе успее некој да го најде, или едино ако некој го гледал па да се сети. Би му била благодарна :wasntme:
     
  6. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Пред некое време гледав филм на Сител. Паметам дека некој од друга планета или нешто украл неколку деца за да прават некакви си експерименти со нив. Е, сега, сите тие мајки на децата требало да заборават дека воопшто имале деца. Ама проблемот е што една мајка не заборавила, дури има и видео снимки со својот син, слики со него и слично. И сега мажот и и' вели дека тие воопшто немале син. (навистина ни тој незнае.) Жената се лечи кај психијатар, а тој всушност ја знае вистината, дека таа има син. И како што таа се обидува да им покаже на мажот и на психијатарот дека има син, видео снимката е избришана, сликите во албумите ги нема. Потоа таа мисли дека мажот и сето тоа го направил. Таа, веќе очајна оди кај еден нејзин не толку познат сосед, порано заедно ги чувале децата кога оделе во парк. Таа оди кај него дома, но овој исто не памети дека некогаш имал ќерка. (зашто и на него му ја земале и му ја избришале меморијата.) Таа му вели да и помогне, да си ги бараат децата, и оди во детската соба (сега негова дневна) и ѕидот беше малку одронет и таа целиот го излупи, а позади имаше цртежи од неговата ќерка.


    Но, тој и вели дека тоа било од претходните станари. Ја пријавува во полиција, но потоа тој се сетува, ја наоѓа и ја почнуваат потрагата. Им се дешаваат различни случки, едно време ги брка полицијата.. А тие што им ги земале децата се обидуваат да ги натераат овие да заборават на своите деца, но не успеваат. Тие дури ја избришаа меморијата на мажот на оваа жената, и тој сега живее сосем друг живот, вели дека никогаш немал жена.. Како и да е, покрај сите пречки, жената накрај го наоѓа својот син, а мажов својата ќерка и незнам така завршува.


    Значи, буквално го памтам секој детал на филмов, но никако да ми текне како се вика. Помош? :worried:
     
  7. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Mислам дека е овој филм
     
    На figgiMK, blueeparadise и OzzyAngel им се допаѓа ова.
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    сигурно е овој и многу е убав!
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Да, да, тој е! Фала ви. :) Преубав е филмот.
     
  10. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Да не знае некој како се вика еден филм на телма го даваа стално со три деца ќе бараат едно богаство од некој човек преку загатки и цело време ке ги прислушкуваат едни три девојчиња за тие да го земат богатсвото а исто ке има еден човек кој исто ке го бара богаството и на крај ке испадне дека му бил внук на тој што го имал богаството а и исто ке имаат една комшика стара баба и со неа ке има неколку случки :) Фала однапредд :)
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    И јас го барам овој
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Да, и јас го имам гледано филмов неколку пати а и уште еден ваков филм со загатки и истражувања што ги правеа истиве деца. Само незнам како се викаат. А и јас ги барам..
     
  13. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    :( Ај може некој ке знае
     
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Леле и ја знам за кој филм станува збор ама не знам како се вика! :( А имаше 3 дела со тие децата богатсво бараа,па принцеза...А многу ми беше интересен.Ај ќе прогуглам јас па ако најдам ќе ви кажам! ;)
     
  15. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    да не е Нарнија(иако не ми се верува да си ја пробам среќата)
    http://www.impawards.com/2005/chronicle ... drobe.html
    Или да не е Со Џим Кери
    Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
    http://en.wikipedia.org/wiki/Lemony_Sni ... ate_Events
    ПОздравче.... се надевам дека е некој од 2та барем како за помош :angel:
     
  16. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Не се за жал :(
     
  17. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Не е ни тој. И јас знам на кој мислите, ама никако да ми текне како беше. Нели во едниот дел, едното девојче испадна дека е принцеза...
     
  19. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Не е, па тој познат филм е. Овој е онака некако, маалски :lol: