1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам цимерки

Дискусија во 'Образование' започната од Ger23, 8 август 2010.

 1. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
  Планирам да се запишам на кој од факултетите во Скопје, но да бидам попрецизна за на Економски Факултет..Ми треба цимерки кои веќе нашле стан..Инаку сум од Прилеп...Ако некој бара слободно нека пиши подетални информации во порака..Фала однапред
   
 2. elena00

  elena00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  nie sme dve cimerki (edna ekonomski, druga filoloshki) i ni treba treta. vekje imame stan so cena 56 evra bez smetki, dokolku seushte si zainteresirana kontaktiraj me na 070 331 117 ili na elena_kikush@hotmail.com na msn
   
 3. lolicka

  lolicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  ние сме две и ни треба цимерка ако сакаш некако ке се исконтактираме или пиши ми во лп :*
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Барам цимерка да делиме стан во Штип во близина на факултетот за природни и технички науки (на влезот во Штип). По можност девојката да е мирна и да обрнува внимание на основни принципи за хигиена. Поздрав
   
 5. lolicka

  lolicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  Барам цимерки за во ск за во стан има ли некој што сака да седат нека пиши
   
 6. s.f.18

  s.f.18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  zapisana sum na tehnoloski fak i sum od prilep,pa baram cimerki za vo karpos 1 nemam najdeno stan no mozi zaedno da barame,a ako ima nekoj najdeno uste poubavo. :)
   
 7. lolicka

  lolicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  Вака ние сме две другарки другарка ми е запсана на истиор факултет како тебе и ние сакама стан во карпош 1 ако сакашможе да се исконтактираме :)
   
 8. s.f.18

  s.f.18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ти пратив лп провери ок.поздрав
   
 9. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
  mi nema nis stasano ..
   
 10. s.f.18

  s.f.18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ај ти пратими го твојот тел.број на лп и ке ти се јавам ок.зошто уште едно девојче ми пиша ако можиме да се собериме 4 уште поубаво ке биди.поздрав
   
 11. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
 12. elenag

  elenag Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  baram edna ili dve cimerki za vo stan.stanot se naoga vo karpos4 i cenata e 3500 den za edna vo soba, a 2500 den za dve vo soba po osoba bez smetki.dokolku ima zainteresirani kontakrijate me na 070354181
   
 13. Ger23

  Ger23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  12
  Бараме уште една цимерка населба аеродром...Инаку 70 евра со се трошоци..Сите заинтересирани да пишат порака
   
 14. Kristy

  Kristy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Бараме цимерка/ студентка за стан во Автокоманда. Станот е супер, добро опремен со кавловска и интернет. Ние сме две и ни фали уште една, цената е 50 eur .Заинтересираните нека пишат порака.... Поздрав :)
   
  На zaki24296 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ivona7

  Ivona7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  nie sme 3 i imame stan nasproti ramstor.isto sme od pp pa dokolku seuste nemas najdeno i ti odgovara mozes da ne kontaktiras 075308373 Ivona :)
   
 16. Ivona7

  Ivona7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Барам Цимерки

  Бараме цимерка за стан наспроти рамстор!Станот е голем и убаво наместен а киријата е 75Е. Ве молам доколку има заинтересирани да ме контактираат! 075308373
   
 17. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Барам Цимерки

  2 sme i sme od prilep ... barame cimerka uste edna
   
 18. darce91

  darce91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Барам Цимерки

  Jas baram cimerki..Ja sum od kumanovo..na medicina sum sega prva godina..........i site drugarki ke patuvaat zatoa sto kumanovo e blisko..ama mene fakultetot ne mi dozvoluva da patuvam :D..vie na koj fakultet ste.....i koja godina???...imate li nesto barano stanovi ili ne...eve vi go mojot broj javete mi se bilo koga da se cueme ...br 071 950 937...Dragana
   
 19. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  35
  Барам Цимерки

  Barame uste edna cimerka za stan vo Karpos 3. Ako nekoj e zainteresiran za podetalni informacii neka mi pise poraka :)
   
 20. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2

  2 simerki sne ni treba uste edna od pp sne jas sum na filoloski a drugovo devojce e na kriminalistika ni treba uste edna cimerka ... 50evra od coek avtokomanda e stanov i ima 2 sobi + kujna so trpezaririja + kupatilo + salon4e + kabelska+ parno + mozi internet da si vrzime i taka ....