1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам цимерки

Дискусија во 'Образование' започната од Ger23, 8 август 2010.

  1. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    2 simerki sne ni treba uste edna od pp sne jas sum na filoloski a drugovo devojce e na kriminalistika ni treba uste edna cimerka ... 50evra od coek avtokomanda e stanov i ima 2 sobi + kujna so trpezaririja + kupatilo + salon4e + kabelska+ parno + mozi internet da si vrzime i taka ....
     
  2. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Цимери

    cimerka za bitola baram.......:):):) itno e
     
  3. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Baram cimerka so najden stan po moznost vo karpos, kapistec, taftalidze.....070 833 914
     
  4. AleXandraaa

    AleXandraaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    baram cimerki za vo BT. :)
     
  5. schatzi

    schatzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    baram cimerki za bt po moznost da e na ruski :)
     
  6. schatzi

    schatzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    i najde? :)
     
  7. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Да нема некој што му треба цимерка за во стан во ск??Се работи за една моја другарка, во последен момент ја извисија за во студентски, ако има некоја таква нека ми пише лп :)
     
  8. Mili4cka

    Mili4cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Мене ми треба цимерка за во стан,станот ми е во Кисела Вода,близу студенскиот Пелагонија,па ако сеуште нема најдено може да ми пише на маил tanja.gligorova@yahoo.com, се надевам скоро ке добијам одговор,зашто итно ми треба цимерка, и мене ме извисија :(
     
  9. Addams

    Addams Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    i jas baram :))) ili mozebi veke najde> odgovori mi ako nemas najdeno na koj fax si i koja lokacija ti odgovara? pozdrav
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    девојки, ми требаат цимерки, т.е. некои што имаат стан во Битола а му фали цимерка. итно е!!! :(
     
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Се бараат две цимерки или пар за стан во Скопје кој се наоѓа во населба Аеродром кај Тобако2. Посебна соба(спална), заедничка кујна и WC. Станот има кабелска телевизија и интернет. Цена 50€ + сметки. Контакт 078/213334 или 071/867-817
     
  12. feit4eva

    feit4eva Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Се бара цомерка за стан веднаш кај Електро и Машински, кај новиот Космо-Супер Тинекс.
    3 студентки сме, ни треба уште една девојка. Станот е добро уреден, има 2 соби, кујна со трпезарија, купатило, се грее на панелни плочи(значи нема фиксни трошоци за парно греење, туку колку ќе си потрошиме толку), има клима и тв.
    Цена: 50еу+сметки
    Заинтересираните нека пишат лп и ќе дадам број за контакт.
    Вселување на 01.11.2010
     
  13. Gabriela-22

    Gabriela-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Итно бараме цимерка

    Ние сме три студентки и бараме цимерка. Станот ни е кај Скопјанка, Аеродром. 200 евра кирија. Ако познавате некој што бара смештај, може да му пренесите. тел. 071 919 473
     
  14. Mili4cka

    Mili4cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Барам цимерка-студентка за во стан во К. Вода. 150 евра што значи по 75+ сметки.
     
  15. stipstip

    stipstip Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Бараме цимерка
    станот е во близина на екомскиот факултет (Штип)
    моб 076 471 552
     
  16. bellaB

    bellaB Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво девоки,

    бараме цимерка или две цимерки (студентки) за во стан во Ск, станот е позади универзална, има две спални, дневна трпезарија и кујна и купатило и е комплетно опремен. Јас и сестра ми сме во едната соба, а во другата има место за уште две. Станот и зградата се нови, само што се вселивме...
    може и вие да се вселите уште веднаш :)
    цена:70евра+сметки ќе делиме на 4
    заинтересираните нека пишат на betuvce@yahoo.com за повеќе информации и да се договориме :) хх
     
  17. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Ние останавме 3 цимерки и сега итно бараме 1 или 2 цимерки за во стан во Автокоманда. Станот е трособен, има дневна споена со трпезарија и кујна, купатило и 2 соби и се грееме на парно. Киријата е 160 евра месечно, плус сметки. Ве молам, ако има некој заинтересиран нека ми пише во ЛП.
     
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Барам цимерка!!

    Не знам дали има ваква тема, ако има преместете ја.

    Значи вака:
    Барам цимерка за од 15 Април до 31 Мај во населба Центар кај Хавана, Дом на стари градежници....
    По можност да не биде некоја со нашиве типични балкански размислувања, пошто пред сѐ барам девојка за дружба, да се дружиме, да излегуваме... :D Значи барам студентка во секоја смисла на зборот, а не дома да ми седи и да учи... :lol: Не дека поставувам услови, али пожелно е ова... :angel: :wasntme:
    Аха, и ќе делиме соба јас и таа, пошто другата соба е зафатена со друга.

    Итно ми треба цимерка, затоа ако познавате некоја одма пишете ми приватна порака.
     
  19. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Значи вака:
    Барам цимерка за од 15 Април до 31 Мај во населба Центар кај Хавана, Дом на стари градежници....
    По можност да не биде некоја со нашиве типични балкански размислувања, пошто пред сѐ барам девојка за дружба, да се дружиме, да излегуваме... :D Значи барам студентка во секоја смисла на зборот, а не дома да ми седи и да учи 24 сати... :lol: Не дека поставувам услови, али пожелно е ова... :angel: :wasntme:
    Аха, и ќе делиме соба јас и таа, пошто другата соба е зафатена со друга.

    Итно ми треба цимерка, затоа ако познавате некоја одма пишете ми приватна порака.
     
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И ние сме две за догодина за на факултет, бараме уште една цимерка.Гледам веќе сите се стокмија кој со кој, ама нам уште една ни треба за да сме 3. Не сме нашле уште стан, ама ќе бараме летово. Не мора и цимерката да е бруцош. Ако има некој заинтересиран или познавате некој таков пишете ми ЛП.