1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Баскер Фест

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mayyya, 14 јуни 2013.

 1. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Во петок (14.06.2013), започнува осмото издание на меѓународниот уличен фестивал „Баскерфест", со почеток во 19 часот, кај Веро центар.
  Свеченото отворање ќе започне со настапот на италијанската група, која е комбинација на акробатски вертикален танц со музика во живо и спектакуларна кореографија индивидуално креирана за секој настап. По свеченото отворање, пред Веро центарот ќе се претстават и преостанатите настапувачи со кратка изведба на своите точки.
  Музичката програма оваа година е подготвена од голем број музички бендови, зачинета со ноти на рап, реге, рок и етно музика, а во рамките на фестивалот ќе бидат одржани околу 30 концерти.
  Годинава Баскерфест ќе се дисперзира и низ цела Македонија.
  Првичниот старт на Баскерфест е на 12-ти јуни со настап во Гевгелија, а на 14-ти во петок започнува во Скопје, каде што ќе трае до 23-ти јуни, а потоа на 3-ти јули завршува во Дојран.
  Граѓаните на Скопје и годинава, 10 дена, ќе можат да уживаат во спектакуларните акробации на артистите од цел свет.


  Секоја година му се радувам на овој настан што го следи позитивна енергија. Некако последниве години ми е симбол за почеток на летото.
  Планирате да одите?
  Јас од утре ќе се вооружам со многу ситни пари во новчаник и ќе уживам во позитивната енергија што ја нуди градот овој период.

  Еве ја и музичката програма:
  [​IMG]
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Убаво случување, но ете има неколку години како се одржува но не ми се појавило интерес за да излезам и да погледнам/прошетам.