1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Баскер Фест

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mayyya, 14 јуни 2013.

  1. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Во петок (14.06.2013), започнува осмото издание на меѓународниот уличен фестивал „Баскерфест", со почеток во 19 часот, кај Веро центар.
    Свеченото отворање ќе започне со настапот на италијанската група, која е комбинација на акробатски вертикален танц со музика во живо и спектакуларна кореографија индивидуално креирана за секој настап. По свеченото отворање, пред Веро центарот ќе се претстават и преостанатите настапувачи со кратка изведба на своите точки.
    Музичката програма оваа година е подготвена од голем број музички бендови, зачинета со ноти на рап, реге, рок и етно музика, а во рамките на фестивалот ќе бидат одржани околу 30 концерти.
    Годинава Баскерфест ќе се дисперзира и низ цела Македонија.
    Првичниот старт на Баскерфест е на 12-ти јуни со настап во Гевгелија, а на 14-ти во петок започнува во Скопје, каде што ќе трае до 23-ти јуни, а потоа на 3-ти јули завршува во Дојран.
    Граѓаните на Скопје и годинава, 10 дена, ќе можат да уживаат во спектакуларните акробации на артистите од цел свет.


    Секоја година му се радувам на овој настан што го следи позитивна енергија. Некако последниве години ми е симбол за почеток на летото.
    Планирате да одите?
    Јас од утре ќе се вооружам со многу ситни пари во новчаник и ќе уживам во позитивната енергија што ја нуди градот овој период.

    Еве ја и музичката програма:
    [​IMG]
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Убаво случување, но ете има неколку години како се одржува но не ми се појавило интерес за да излезам и да погледнам/прошетам.