1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бајачи-надеж во решавање на проблемот со забременување

Дискусија во 'Бременост' започната од kiki-medo, 19 март 2013.

  1. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Наши куќни пријатели нема деца долго време,а беа во брак околу 10 години.
    Беа на бајачка,и таа им кажала дека некој од фамилијата има направил некаква магија и поради тоа жената не можела да забремени.Им одврнувала некаква вода,и за 1 година остана бремена.
    Е сеа дали е до баењето или игра на случајност,непознато. :)
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.036
    Пол:
    Женски
    Не верувам општо на бајачки. И би препорачала да не си го губете времето со бајачки , тие само што прават е пари да земаат на туѓи несреќи. Само на лекар за ваков проблем, ништо друго.
     
  3. st-ojanovska

    st-ojanovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    jas poznavam edna rodnina koja lekot go najde vo edna zena koja zivee vo cair ..ova vistinska storija i drug da mi kazuvase nemase da veruvam .taa e doktorka i medicnski bese se vo red i kaj nejze i kaj maz i ...so posetata kaj taa zena dozna deka ima ziva vo sebe ...bese da ja vadi zivata kaj covek koj go pravi toa otkako pocna da odi kaj nejze i davase nekakvi vodi i ona i sobrugot piea od niv i se poprskuvaa po krevetot kade sto spiea...toa bese obicna svetena voda a zenata ne bara ni pari ni nisto kolku ke i ostavis tolku.procedurata bese dolga mislam deka traese cela godina megutoa posle taa godina ona rodi zensko dete
     
  4. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    3.366
    Вики од Чаир таа на сите кажува дека имаш жива ехее колку јас знам што им кажала и ги прака кај рушит во куманово :D и како не бара пари вика остави парички во водата што и ја носиш :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    хахаха баш така ... веке се откажав јас од кај неа отидов два пати кај неа за води и видов дека нема аир од нејзе и се отказав залудно си губев време кај неа .. и она ми кажа дека ми ставиле жива за да го изгубам бебето и бев кај тој во куманово вадеше декој живи ама еке не верувам во тоа .. :)
     
  6. andys

    andys Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Ај и јас да ви се придружам во оваа тема значи и јас го имам истиот проблем неможам да останам бремена две години све ми е ок уште проодност ми остана да проверам мегутоа овој месец наидов на еден пост на ннекој сајт за една бабица Мица која правела за деца имам порано слушнато за неа ама не се замаарав толку мислеки ке останам трудна.Бев 5 дена кај неа ме масираше сега ми даде како терапија сто да правам.Имам слушнато многу останале трудни од кај неа па вреди да се проба не губам нисто
     
  7. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Јас верувам во бајачки
    Верувам дека можат да те зезнат, верувам дека ќе ти земат пари, верувам и дека ќе ти дадат лажна надеж
    Ама не верувам дека ќе му помогнат на некој да забремени
    Во некои случаи може да постои некоја коинциденција, жената да забременила ама во никој случај не би рекла дека тоа е од нешто што направила бајачката.
    Порадо цела година би седела по цели вечери на колена и ќе му се молам на Бог отколку да појадам на бајачка.
    Искрено, дури си мислам дека луѓето не се свесни што си навлекуваат кога одат на бајачи.
     
    На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BOI

    BOI Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Дали знаете некоја,бајачка,некоја жена што стварно помага ? што работи со икони и што стварно ке поможи ?
     
  9. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.308
    Пол:
    Женски
    Во
    Крушево шули се вика му помогна на едни пријатели им кажа што да прават и на тој датум што им кажа остана трудна
     
    На kateto123 и Snow white им се допаѓа ова.
  10. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски
    и јас за него имам така слушнато дека помагал многу
     
  11. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Бајачи колку сакас има но колку има вистина во нив тоа не знам јас познавам неколку да тие страв да ги гледаш во очи а не да останеш сама со него во соба...
     
  12. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Бременоста и вдахнувањето живот е Божја работа. Нити сме ние тие што даваме живот нити смееме да го одземеме. Еве јас ќе се земам за пример. Со испиено НОРЛЕВО и со многу внимавање јас останав бремена. Не сакав во моментот бременост ама па си викам: Која сум јас да решавам ако Бог решил да се роди. Така и со вас драги мои. Болката е голема и не се мери ама сигурно извесна Маријана или Петра, не е поголема од Господ. И поголемиот дел од истите бајачи и гледачи, се повикуваат на Господ. Само оставете правиот момент Бог ќе даде.
    П.С. Братучедка ми немаа деца 10г. Отидоа Острог со сопругот и рекоа дека оставаат се на Божја воља. Од 2012 до денес еве е бремена со 3 то природно.
     
    На lackygirl, friendy, Acka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. BOI

    BOI Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Toj samo za toa pomaga ? ili opsto za se ?
     
  14. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.308
    Пол:
    Женски
    Opsto za se so bio energija i ako treba nesto drugo ti kazuva pari ne bara jas veruvam vo se zosto mnogu maka sum videla samo sto togas ne veruvav
     
  15. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Луге не барајте помош од бајачи или луге кои прават нешто што е против законите на БОГА во ред е да се оди да се масират но не и води да се прскат па еве ти ова ставај не знам што се тоа е само да му бидете покорни на ѓаволот Господ да не чува сите од неговите сплетки. Наслонетесе на БОГА СЕ КЕ БИДЕ.
    Имајте убав ден
     
    На karibian му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski moram da ve prasam. Imav spontan i sega doznav preku eden nas prijatel deka imalo nekoj maz vk ohrid sto gledal t.e odis kaj nego i ti kazuva od sto doslo do spontan da imas i sto da napravis za nedaj boze da ne bide pak. Pa ako slucajno ste slusnale ili nesto znaete da spodelite mislenje. Fala vi odnapred i izvinete ako ne e za ovde prasanjeto
     
    Последна измена од модератор: 8 јули 2018
  17. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Јас сум слушнала дека има човек од Охрид што гледал, меѓудругото и за вакви работи. Моја снаа за братучед ми раскажуваше за него и беше задоволна. Ја носеше и сестра и..ми понуди и мене да ме носи, но ете со Божја волја јас останав бремена и немаше потреба од одењето таму. Немам контакт, инаку ќе ти помогнев. Среќно :)
     
    Последна измена од модератор: 8 јули 2018
  18. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Imam kontakt imam sve od covekot jas no mi predlozuija namesto sega da odam na sekakvi ispituvanja da doznaam zosto doslo do spontan i da ne odam na kakvi uste ne.da odam prvo kaj nego ... jas dodusa ne sum se obidela pak da ostanam bremena od strav i sega neznam sto da pravam pa sakav da dobijam poveke info da znam sto ponataka. A i gledal i pomognal bas za taa rabota ili za sosema druga. ? Ako nemozes da pises tuka poopsirno pisi vo poraka . I ako ima uste nekoj sto znae nesto neka pise. Pozzz
     
  19. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Извини вака, зарем веруваш во такви работи? Каков е тој човек? Доктор ли е? Јас кај такви гледачи што зинале за пари на туѓа мака не би ги погледнала, а не пак да одам да ми гледаат.
     
    Последна измена од модератор: 8 јули 2018
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Izvini ama zboruvas so predrasudi. Nikoj ne zinal za pari covekot nema ni cena ni nisto tvoja volja e ako sakas i AKO imas da ostavis. Ovie luge sto mi ponudija da odam imaat nivni rodnini sto im pomognal da imaat deca sto nemozele da imaaat 10 godini. Izvini no izgleda si nemala vistinska maka pa si nemala mozebi potreba da cuknes na sekakvi vrati i da odis i po trnje sto se vika za da ti se ostvari toa sto go sakas dolgo vreme.mozebi gresam izvini ako e taka no nemoj so predrasudi koga nesto neznaete. Nikogas neznaes kade ti e lekot nekoj me se ispodava stotici evra za lek a nekogas lekot ne vredi ni 5 pari .. taka da koga imas maka i vo nevozmoznoto ke poveruvas....
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.