1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бајачи-надеж во решавање на проблемот со забременување

Дискусија во 'Бременост' започната од kiki-medo, 19 март 2013.

  1. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Тоа е се коинциденција драга моја.
    Немој да мислиш дек некој ќе те охрабри да не се испитуваш туку да одиш ма бајачи.
    Да помагале тие бајачи немало да постојат болниците за ин витро.
     
    На Kitten, dunika и Meckicja им се допаѓа ова.
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Е добро де, па што не споделиш тука кај ја пратил, што направила, како успеала? Ама пази, дали во меѓувреме додека одела кај човекот исцелител одела и на лекар, па од медицината да се фатило? А она си мислела од чоекот е. Терапијата знае и отпосле да делува.
    Овде луѓето само ве бодрат да работите на решавање на проблемот од медицински аспект, ако е се во ред со репродуктивните органи на мажот и жената, МОРА да постои начин, ова и доктори го кажувале.
    Помогнете си така што ќе се опуштите и психички. Доктори препорачуваат и "ефект на бања", можеби ние малку ги запоставуваме бањите но лековити се, влијаат позитивно на организмот, па моја препорака ви е да ги проучите малку бањите во близина која за што е и да посетите некоја на неколкудневна релаксација. А и не е случајно што поголемиот број зачнувања се случуваат летно време, обично по добар одмор на море, топло време, вода, сонце, плажа и крајно опуштен секс, без мислење кај ми сврши, кој ден ми е, ајде нозете горе да не истече. Искористете го летово вака па од септември почнете пак со стимулации. И на телото му треба одмор. А молитвата и вербата во чуда нека ви бидат секојдневие.
     
    На dunika и Meckicja им се допаѓа ова.
  3. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Да сопругот е ок спермограмот е нормоспермија и генетските се супер и кариотипите.Све сме испитале и хормони и сите можни испитувања од ендокринолог и тие се ок.Не знам што понатака а се молам и на светеци и во црква ама не сака и затоа барам помош од забранетите работи зошто не знам повеќе каде да одам.Поздравче
     
  4. Sukre93

    Sukre93 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2022
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Што и да правите, никако кај бајачи. Многу често ме убедуват. Како христијанка, која со лични искуства имам увидено дека Исус е Господ, Тој е Вистината, Патот и Животот, никогаш нема да Му свртам грб. Во муабетите за бајачите ми викаа: " ќе ти каже едноставни работи, кај некоја само миленце требало да се тргне, само на ваква перница да се спиело..." Тоа е нормално. За да демонстрираш бунт против Господ е доволно да отидеш кај слугите на Ѓаволот. Ниту по цена на живот не би отишла кај бајач, а не па за дете. Ѓаволот дава 1 а зема 1000. Во Светото Писмо-Библијата Господ ни предупредува дека сами си навлекуваме проклетство до колку баеме или бараме помош от бајачи.
     
    На tina2018, Anomis11, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. betmenka

    betmenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    Jas voopsyo ne veruvam vo bajacii takvi raboti, ni pa sakam da idam. Ja otvoriv temata za da vi ja raskazam mojata prikazna. Trombofilija, hipotireoza, visok prolaktin itn. Ostana bremena so klomifen, se sluci spontan. Se spremav za in vitro I Edna koleska mi go preporacaa Лилма. Covekot e bilkar, mu objasniv kakva mi e situacijata, mi dade tinktura za hormoni I med za plodnost. Iskreno dali do psihata posto se olabaviv deka toj mesec nisto nema da bide, cekav odobruvanje za in vitro, ili pak bilkite ja odigraa svojata uloga jas dobiv pozitiven test za bremenost. Taka da podobro vakvo nesto da probate otkolku bajaci,toa e moeto razmisluvanje. Pozdrav
     
    На Sukre93, Anomis11, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. skokotlivka83

    skokotlivka83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Женски
    Dali moze link od fb profilot?
     
  7. Sukre93

    Sukre93 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2022
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Несакам да те плашам, но морам да пишам да знаеш во што се пушташ. Господ е Светото Тројство- Отецот, Исус Христос и Светиот Дух. Кога го отфрлаш авторитетот на Господ, автоматски ја отфрлаш Неговата заштита, а што подобро за ѓаволот от безаштитен човек. Намерите на ѓаволот се да украде, уништи и убие. Душата ти е бесмртна и не смееш да ја ризикуваш, а и до коку Господ дозволи во семејство кое не Го препознава авторитет, заштитата би била ограничена. Мисли трезво. До колку си разбрала колку е вистинит духовниот свет, мораш да си одлучна на страната на Спасителот.
    До коку Господ не се поштеди самиот Себе и не вреднуваше како свои деца, нема ништо добро кое ќе ни го скрати без причина.
     
    На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    со вакви теми, подобро да не го отварам форумов
     
    На Sukre93 и Lavica2602 им се допаѓа ова.
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.692
    Пол:
    Женски
    Не е само до форумот и во животот е вака
    Пред некој ден една ме убедуваше како "сум немала мака до сега", па затоа не верувам.
     
    На Sukre93, Anomis11, LiquidLuna и 2 други им се допаѓа ова.
  10. betmenka

    betmenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    На Sukre93 и skokotlivka83 им се допаѓа ова.