1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бањање во портокал и камилица за опуштање

Дискусија во 'Тело' започната од manevska.mila, 28 февруари 2010.

 1. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  Potrebno vi e:
  -Tri vrekicki caj od kamilica
  -Tri svezi portokali

  Napravete go slednovo:Izlupete gi portokalite, isecete gi na parcenca i so cajot od kamilica ( prethodno svarete go) stavete go vo kadata.
  Otsranete gi kesickite od kadata so kamilica, a portokalot ostavete go vo kadata.
  Mirisot i bojata na vodata navistina ke ve osvezat i opustat. Toa e prekrasno nesto...

  *Sovet: Mozete da stavite portokal i na liceto, no sekako za toa mora da isecete uste eden. Zatvorete gi ocite i vdisete dlaboko!
  Opustete se, no vnimavajte da ne zaspiete... :P
   
  На Bitter-Sweet и GeoDidi им се допаѓа ова.
 2. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  mn mi se dopaga ova :D ke probam i veruvam deka ke bide uspesno;)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Женски
  Јас ова не би го правела, многу сум стрвна, ќе почнам да ги бркам портокалите низ када како рипчиња. Инаку сум пробала купка со обична морска сол. Крупна морска сол се става во водата , добра е за кожата, особено ако имате проблем со псоријаза.
   
 4. realisticna

  realisticna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Ако ви се допадна таа со портокалот јас знам една за освежување и реенергизирање со лимон и зелен чај. супер е
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.701
  Допаѓања:
  150.360
  Мене купкава ќе ми го дигне притисокот,најомразените мириси ми се...иако јадам портокали од што морам и кога морам и кога сакам да се освежам,ама мирисот на портокал не го сакам...да се чудиш!А камилица да не правиме муабет,ме асоцира тој мирис на лицемерие! :D Ако треба да има мирис лицемерието,тоа би бил тој мирис!
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  сум слушнала дека и бања од лимон била убава,исечени на кругови.и бања со вино така прочитав некоја од познативе користела така :) ниту една не сум пробала,а оваа со вино не би се осмелила,можеби ти прави нешто убаво на телото,ама после на пијаница ке смрдам :lol:
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  ууууу, ова интересно ми звучи, баш ќе пробам!
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Ех, што не го прочитав ова пред саат време, ќе пробав :D
  А да ја видиме и оваа со зелен чај и лимон, или иста е како претходната? ^_^