1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бањање во портокал и камилица за опуштање

Дискусија во 'Тело' започната од manevska.mila, 28 февруари 2010.

  1. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    Potrebno vi e:
    -Tri vrekicki caj od kamilica
    -Tri svezi portokali

    Napravete go slednovo:Izlupete gi portokalite, isecete gi na parcenca i so cajot od kamilica ( prethodno svarete go) stavete go vo kadata.
    Otsranete gi kesickite od kadata so kamilica, a portokalot ostavete go vo kadata.
    Mirisot i bojata na vodata navistina ke ve osvezat i opustat. Toa e prekrasno nesto...

    *Sovet: Mozete da stavite portokal i na liceto, no sekako za toa mora da isecete uste eden. Zatvorete gi ocite i vdisete dlaboko!
    Opustete se, no vnimavajte da ne zaspiete... :P
     
    На Bitter-Sweet и GeoDidi им се допаѓа ова.
  2. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    mn mi se dopaga ova :D ke probam i veruvam deka ke bide uspesno;)
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас ова не би го правела, многу сум стрвна, ќе почнам да ги бркам портокалите низ када како рипчиња. Инаку сум пробала купка со обична морска сол. Крупна морска сол се става во водата , добра е за кожата, особено ако имате проблем со псоријаза.
     
  4. realisticna

    realisticna Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Ако ви се допадна таа со портокалот јас знам една за освежување и реенергизирање со лимон и зелен чај. супер е
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Мене купкава ќе ми го дигне притисокот,најомразените мириси ми се...иако јадам портокали од што морам и кога морам и кога сакам да се освежам,ама мирисот на портокал не го сакам...да се чудиш!А камилица да не правиме муабет,ме асоцира тој мирис на лицемерие! :D Ако треба да има мирис лицемерието,тоа би бил тој мирис!
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    сум слушнала дека и бања од лимон била убава,исечени на кругови.и бања со вино така прочитав некоја од познативе користела така :) ниту една не сум пробала,а оваа со вино не би се осмелила,можеби ти прави нешто убаво на телото,ама после на пијаница ке смрдам :lol:
     
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    ууууу, ова интересно ми звучи, баш ќе пробам!
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Ех, што не го прочитав ова пред саат време, ќе пробав :D
    А да ја видиме и оваа со зелен чај и лимон, или иста е како претходната? ^_^