Бањање на мало бебе, искуства и совети

Дискусија во 'Бебе' започната од girl-miri, 2 октомври 2013.

 1. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Не ти се мрда бебе? Моето не би седело мирно вака легнато. :)
  Јас му ја држам главата надвор, потпрена на моја рака.

  Купивме и дел што се става во кадичката пластичен ама не го користам од причина што не се лепи убаво за коритцето и се лизга.
   
  На MilaSs12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  10.627
  Пол:
  Женски
  Истиот дел го купив и мене не ми се свиѓа. Мал е за да мрда многу, мрда со нозе и раце, го врти главчето ама вака мирен е. Многу ужива и не трга поглед од мене, знае и да се насмее. Срце.

  Не му ставам којзнае колку вода, така колку тетрите да ги облие.

  @Bubish26 Ушињата му се надвор ама кога го врти лево десно главчето му се мократ. Јас со чепкалка само површински ги чистам.
   
  На RAK91 и MilaSs12 им се допаѓа ова.
 3. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  1.982
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Тој пластичен дел и јас не го искористив. Јас ставам доста вода, ставам тетра да не е на пластика, телото т. е. газето му е на пелена. Кога беше бебе за врат и глава го држев со рака. Сега сам си седи.
   
  На RAK91 и Jana06 им се допаѓа ова.
 4. babyboy1

  babyboy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  3.090
  Пол:
  Женски
  20200606_195457.jpg
  Еве ние како се капиме..главчето не ни е во вода и пред да фо вадам од вода само го полевам оти не сака на глава вода почнува да плачи..:D:inlove:
   
  На firequeenn, Bebac, MilaSs12 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  65.263
  Пол:
  Женски
  Јас цела ја ставам во вода,само лицето и е надвор.Така ме научи патронажната,никогаш со полевање не сум ја избањала.
  Сама ја бањам,со лева рака држам под вратот и под рачето а со десна ја тријам нежно со мало крпче или газа.Маж држи крпа де:)
  До сега се нема расплакано,напротив ужива,па си си претка среќна со нозете.
  Кога е искакана ја мијам на лавабо во купатило,исто не се буни.

  @Bubish26 не е страшно и да се натопат ушињата,сврти лево-десно и избриши,а и без тоа самите ја вртат така главата.
   
  На eta и Jana06 им се допаѓа ова.
 6. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Брзо се суши сунѓерот?
   
 7. babyboy1

  babyboy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  3.090
  Пол:
  Женски
  Па јас преку еден ден го капам и сув е секогаш..не сум заприметила за колку време се суши
   
 8. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Да, откако ќе завршиш со бајнење одма истискај го бидејќи прима многу вода и одма се суши. Друго како совет ако сакаш кога ќе го најдеш со него за да не му биде ладно бидејќи прима вода прво грпчето и го миев па потоа го потопував сунѓерот во коритото и ја легнував за стомачето да и го измијам бидејќи ладно и држеше на мојава
   
 9. MinnaAnne

  MinnaAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со ваква кадичка?
  Ok baby ONDA Evolution bath tube

  upload_2020-8-26_11-20-11.png