1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешка облека за излегување од болница

Дискусија во 'Бебе' започната од Luna91, 1 јули 2017.

 1. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  12.434
  Драги мамички,секоја од нас се прашувала или се прашува која е најсоодветна облека за излегување од болница. Затоа оваа тема ја замислив за споделување на искуства и фотографии за тоа како ќе ги облечете или како сте ги облекле вашите најсакани за првото доаѓање дома.
  Се извинувам ако постои слична вака тема или ако е на несоодветно место.
   
  Последна измена: 1 јули 2017
  На Troi, Seduction, Mari* и 3 други им се допаѓа ова.
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  90.950
  Јас не сакам да биде во оние класични комплети што ги продаваат демек за од болница. Не се замарам толку имам убави комплетчиња од х&м интересни, па нешто ќе изберам. Ќе пишам во што:)
   
  На BirMelek, Seduction, ada21 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  12.434
  И јас уште се мислам. Класичен комплет ни јас не сакам.
   
  На Seduction и eli25 им се допаѓа ова.
 4. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.877
  Допаѓања:
  236.688
  Јас имам многу позитивно искуство со Турската фирма Бебето.
  И @kavadar4anka мислам дека за мажето имаше набавено еден прекрасен комплет од нив. Нека ми прости доколку грешам и не е од оваа фирма, ама еве, после толку месеци сеуште ми е во сеќавање колку беше убав.

  И за двете моми купивме сетови од шпихозни, панталончиња, бенкица и боди. Плус пелена.
  Прекрасен, памучен, квалитетен материјал.
  Јас и двете ги зедов бели, со тоа што за поголемата имаше дел како везен/чипка на рабовите, за помалата од тиркизно.
  11947484_153379461669271_4212494253864508870_n.jpg
  Крилата беа само за сликањето.
  11949454_153379568335927_1288099396822516066_n.jpg 16797487_419229361750945_3173362766715642377_o.jpg IMG_1990.JPG
   
  На Bjanka82, nekoja85, emkaemka и 31 други им се допаѓа ова.
 5. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  12.434
  :inlove: преубаво.
  Која цена беа се сеќаваш?
   
 6. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.877
  Допаѓања:
  236.688
  Нешто над 3000 денари мислам. Точната цена не ми е во глава.
  За првата ќерка мајка ми имаше купено две комплетчиња, преубави и удобни, мекички...во сличен стил. НЕ знам дали од другиот комплет ќе најдам слика, ама стилот беше тој.
  Најдов слика од ќебенцево
  IMG_2168.JPG
  Јас дадов приоритет на памук, мекичко, лесно за облекување и практично... и најважно си ги износија.
   
  На Esmeralda-MD, kavadar4anka, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Paka

  Paka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  928
  Пол:
  Женски
  Ex ubava tema, jas seuste ne sum im kupila na bebusite vo sto ke gi izneseme od bolnica.. sakam nesto tenko, kvalitetno, stosno. A koga ke prosetam niz nasite prodavnici nisto ne naogam.. ajde pomagajte sto, kade ima interesno vo Skopje..
   
 8. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.542
  Допаѓања:
  32.499
  Пол:
  Женски
  Каде ги има овие производи?
   
 9. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.877
  Допаѓања:
  236.688
  Од една локална аптека држеа облека од оваа фирма.
   
 10. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  90.950
  Бебето мислам на битпазар има.
   
 11. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.216
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам компчетчиња,далеку по практични се шпикозните
  Кога се породив со кере се напатив со тие пуфкести фустанчиња,а жената до мене имаше синче таа пак кошулче и панталончиња :wasntme: едвај ги средивме бебушите :sweat:
  И сега гледам само шпикозни :lol:
   
  На Seduction, eli25, Lolipop23 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.088
  Допаѓања:
  70.558
  Јас моето го извадив во најобично бело комплетче, со апликација мајмунче и името George везена со сив конец...Случајно го најдовме... Иако беше најобично, ми имаше симболика ради името,син ми се вика Георгиј
  А што вика Мари,таа до мене го наоблече во кошула,фармерки,патичиња...
   
  На Paka, eli25, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. kavadar4anka

  kavadar4anka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Точно мила ние го земавме сетот Our little prince... Поточно се што беше со тој назив и постелнина и ќебенца... Се купивме за синко што нудеа за машко дете од Бебетто што се наоѓа кај полициската станица во Битпазар. Исто така во близина има и Карамел - caramel и тие се добри и сеуште гардероба за него купувам од таму, бидејќи му е врв памукот!

  IMG_20161203_115613.jpg IMG_20161202_164608.jpg received_1358799490826031.jpeg
  еве го спреман за дома... скафандерот е на bi baby (само тогаш го облековме и никад више, синко одма порасна) и тие исто нудат добри памучни производи...
  Да не ги изоставиме и carters, gorge, h&m, mothercare... сите се добри и светски познати :) IMG_20161203_183651.jpg
   
  Последна измена од модератор: 3 јули 2017
  На pile30, emkaemka, Petra777 и 20 други им се допаѓа ова.
 14. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.349
  @Ano, бебето има на крајот од пластичарската улица, одма после полициската станица. Се наоѓа во куќа, од надвор има голем знак, нема шанси да го утнеш.
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  90.950
  Мн убаво се. Што е она плавото chicco? И ако не ти е проблем пиши цена за постелнината и комплетот бебето. Јас за внукот на мм имам купувано таму. Квалитетни и не се баш евтини.
   
 16. kavadar4anka

  kavadar4anka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  967
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Тропалка е, ние бидејќи купивме многу работи ни дадија попуст... Постелнината 5000 ден, а сетот 4000 ден
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.990
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Јас за излегување од болницА со оглед на тоа дека треба да се породам во јули сега имам спремено спихозни по кратки ракави светло плави бело капче ,бели чорапчиња и морнарско светло плаво тенко памучно кебенце :)
   
  На ada21, Mari*, Ano и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Paka

  Paka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  928
  Пол:
  Женски
  Stavajte I slikicki za ideja, pa I prvototkive da naucime sto da spremime:)
   
  На Skorpija25, Elen4e_sonce, krstevska123 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.785
  Допаѓања:
  56.191
  Пол:
  Женски
  Мене мешињa мoже и ми е рaнo зa дa купувaм зa излегувaње oд бoлницa (нoември е дaaaaaлеку) сo стaртoт нa есентa стaртувaм сo купувaње и јaс, си велaм декa дoтoгaш бебo ќе ни пoкaже штo имa меѓу нoжињaтa пa дa си знaеме зa бoи. Вие штo си имaте купенo дa ни прaќaте сликички зa дa видиме некoјa идејa. :inlove:
   
  На Rose-tulip, redmama, Mari* и 4 други им се допаѓа ова.
 20. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.785
  Допаѓања:
  56.191
  Пол:
  Женски