1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешка облека за излегување од болница

Дискусија во 'Бебе' започната од Luna91, 1 јули 2017.

  1. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.850
    Пол:
    Женски
    На синко мој кнап му беше сетот :) 4300 се роди, потоа уште 2 пати дали му го облеков не му чинеше, имав и 2 комплетчиња што воопшто не ги облече мали му беа :D
     
  2. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Твојот батко за на школо спремен се роди затоа. Мојава на 2 месеци уште и се долните точни.Никако да ја испилкам.
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    И мене така ми изгледаат а термин ни е 23.03 мислам исцело некои слатки шпикознички подобро би било нели? Многу сакав принцеза да биде кога ке ја земаме а од друга страна сакам да и е мекичко уффф тешко ке треба да шетам уште многу за да најдам изгледа :wasntme: некоја конкретна продацница со такви ствари некој да бил скоро време, бидов една на бибејби многу слатки ми беа некое искуство од нив? И дали обувчиња им ставате ? :$
     
  4. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.418
    Пол:
    Женски
    Памучни убави фустанчиња што ќе и е удобно имаш кажав во Окаиди и Мадеркеар, во Рамстор ти се и двете, сега имаат и попусти.
    Ако сакаш шпикозни имаш Мадеркеар убави, Енци Менци во Молот, Бебето/Карамел на Битпазар, сетовите им се преубави и квалитетни, има и кичерај, но има и баш убави, треба да се види.

    Ако носи фустанче ќе и ставиш чевлички, ако носи шпикозни секако да не.
     
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
  5. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.418
    Пол:
    Женски
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.850
    Пол:
    Женски
    Mila само 5-6 бебиња беа и ко ќе го носеа моето сите велеа, еве го големото бебе ;) ова за в кафичи е, друга сестра ќе речеше, Едно ранче и на школо пуштете го, друга сестра ко се роди ко му го покажала на моите рекла -Овај клоца ќе ми удри....
    Сега имам само 2-3 комплетчиња што му чинат :)
    Ќе си порасни без гајле само нека е здрава и жива
     
    На kukla21, FreeMind, Milaаа991 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Мене ова лично не ми е по вкус. Би бејби има преслатки комплети памучни. Можеш и од х&м да си нарачаш убав е памукот , карамел на бит пазар исто види
     
    На Milaаа991 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    ми спомнаа за картерс ке видам и таму и јас сакам панучно мекичко мора да најдам нешто :)
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Ќе најдеш:) Ајде па да го видиме новото комплетче:inlove:
     
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Predlog sto da kupam za izlegvanje od bolnica vo Juli nesec za devojce, samo nemojte da mi predlozete fustance, hulahopki i takvi stavri.
    Ne sakam edna peda bebe da go preprvam. Nes ednostavno, skromno a skockano. Fala vi
     
    На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Шпилхознички со кратки ракави, или пак боди со кратки и хеланчиња 3/4 должина и чорапчиња.
     
  13. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.434
    Допаѓања:
    65.478
    Пол:
    Женски
    Јас би вака, без ќебенцето. Може и без стапала да биде ромперот уште подобро. :)
    18015342.jpg
     
    На Leo-nora и babydust им се допаѓа ова.
  14. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    Искрено треба малце да се покрие со вака тенка пелена/ќебенце, зошто сепак е мало а ти прв пат го вадиш надвор. И нека има тенко капче за до дома
     
  15. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.989
    Допаѓања:
    166.686
    Пол:
    Женски
    Јас пак не сакам да џиџам толку бебе за од болница во кола и од кола - дома, не гледам поента. Изнакупив парталчиња за џиџање кога ќе се шетаме. :inlove:
    Си нарачав еден сет за новороденче, скроз обичен памучен, со тук и таму некое машниче и буба марка, 10 парчиња сет. Стигна, преубав памук, меко душа, ама некако подебелко ми стои од што очекував и се разочарав оти ми беше мерак на бел сет во основа, и не знам сега дали ќе е соодветно за сред лето. :|
    Не дека немам други работи, еден куп изнакупив ама ете за сетов ми е баш криво...
     
    На mal.ecka и FreeMind им се допаѓа ова.
  16. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Jas i se mislev so tenki spikozni na dolgi da ispadneme..isto imam i set takov na delovi bel so epten nezno roze masnicki na sredinata od gorniot del ili vaka kako so kaza @SofiMar_ ednodelno aliste ako najdam nes slicni ko so prati slika ... sakam da e ednstavno kako sto dolikuva za bebe a ne fustani trakatanci, hulahopki, mini paltenve i nez so.. ima vreme za takvi stvari.
     
  17. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Бебето е толку мало, ти толку немаш поим да го облечеш, а не пак да го џиџаш. Плус прв пат во кола транспортерот изгледа огромен тебе ти е страв, чувствуваш притисок. Плус се растегаваш со торби твои башка неспиена со денови салам, плус пост породилни болки и крвишта. Последна контрола е пред испис, врискот серија.

    Земи памучни шпикозни и капче. И опуштено до дома.

    Јас купив шпикозни 50ка се роди 53 см и не сфаќав што се бројките се до оној момент додека не се обидов да и го облечам. Така да што фатив при рака и облеков, ја завиткав во кебе, капа и напоље.
     
  18. Aleksandra789

    Aleksandra789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    458
    Jas zedov komplet od Tilla ima se sto e potrebno za obelkuvanje . najubav pamuk imaat kebence za pokrivanje vtransporter i shibaj za doma
     
  19. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.989
    Допаѓања:
    166.686
    Пол:
    Женски
    @Leo-nora и јас имам такви шпикозни на кратки (валда и тие шпикозни се викаат :lol: ) ако не го биде сетов, секако не планирам никакви џиџања, ќе искористам нешто што веќе имам купено.

    @FreeMind се сложувам. Сега кога го имам сетов, гледам дека секој дел од него веќе го имам во повеќе посебни парчиња, и нема ама баш никаква потреба од специјален сет за од болница, кога се може да се купи и искомбинира одделно, зависно нели од временски услови. Ама од сите страни слушав сет та сет, и тука на форум, и ај велам ќе нарачам нешто едноставно. Ниту пак е возможно во 10 парчиња сет да стуткам бебе на +40, а бога ми и за минус е премногу. Е навистина е многу убав памук, ама ако не го бива, ќе се снајдеме со други шпикозни. Да си олеснам и на себе, а и на бебе.
     
    На Leo-nora и FreeMind им се допаѓа ова.
  20. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Мене свеки ми купи таков сет. Мерак беше жената. Арно ама купила 62 ка, а бебка моја истерана на неа се роди 48 см. Среќа си имав купено и јас шпикозни 56 ка со 00, па не беше бебе Пипи. Ем не и го расипав атерот, ем бебе си беше облечено како што сакав јас. И искрено јас од сетот само пелената/ќебенце ја искористив. Другото еднаш ако му го облеков. До 2 месеци само во шпикозни ја облакав дур не пркна. Сега е права женцка и со фустани и пуфки.
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.