1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешка постелнина

Дискусија во 'Бебе' започната од eatpraylove90, 8 јуни 2015.

 1. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  Незнам дали ја има негде темава бидејки не ја сретнав ... Незнам од каде и каква постелнина за креветче да земам за бебчето мое :| Ги гледавме со свекрва ми во TAC но некако не ми се свиѓаат дезените. Дали може да ставите слики од постелнини кои веке ги користите и од каде ги имате земено :)
   
 2. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.361
  Допаѓања:
  34.139
  Пол:
  Женски
 3. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.892
  И јас имам од Фабрес. Ние ја купивме со оградица:
  [​IMG]

  За повојница од старосватицата добивме:[​IMG]
   
  На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  Fala ti :) bas ke gi poglednam
   
 5. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  I mene mi treba so ogradica...A kako se dvizat cenite i kade imaat salon da gi vidam?
   
 6. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.892
  So ogradica bea 3200 ako dobro se sekjavam, a bez se od 1200 do 2000. Golem salon ima vo centar blizu plostad, kaj bankite (mislam vo zgradata na Eurolink), a se prodavaat I vo eden dukjan vo Biser, verojatno I na drugi mesta.
   
  На Kom.pot му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bile1986

  bile1986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  И во енцименци во сити мол има со оградица мислам дека околу 3300 беа
   
 8. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.361
  Допаѓања:
  34.139
  Пол:
  Женски
  И во Бриколаж исто така има постелнини на Фабрес, а мислам дека и на Бит пазар имаат продавница.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.428
  Пол:
  Женски
  Nasata e od Anzi, okolu 2000 den. Vo nea ima 4 ogradicki, jorgance I pernice. Ubava e I kvalitetna vo drugs prilika ke postiram slika.
   
 10. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.428
  Пол:
  Женски
  eve go naseto krevetce so posltelninata :) 1472934_1025384970809568_4622280794955358593_n.jpg
   
  На Barbados, Mari*, irenna и 7 други им се допаѓа ова.
 11. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.127
  Пол:
  Женски
  Има детска постелнина во Рамстор - долен чаршав, јоргански и 2 навлаки за перница, без оградичка, не планирам оградичка да ставам (цената е 700 денари). Има слатки дезени а цената ми изгледа повеќе од пристојна.
   
 12. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  96.790
  Пол:
  Женски
  Lele majka, mnogu natrupano krevetcevo so ogradicive od site strani, nema vozduh od kade da cirkulira. Mislam deka treba da gi trgnes. Ostavi samo nad glavceto. P. S. Ubava e i se, razbiram merak ama pobitno e deteto da dise, baska sega na pekolov.
   
  На <3 pleza4e <3 и *цветче* им се допаѓа ова.
 13. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.428
  Пол:
  Женски
  vaka samo za slikuvanje majka, inaku bepceto ne ni mi spie vo krevetcevo. :D :D
   
  На DigY и PUPICA им се допаѓа ова.
 14. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.575
  Допаѓања:
  48.895
  Пол:
  Женски
  Јас земав неколку постелнинки од Фабрес, сега на попустот. Ми изгледаат многу убави и квалитетни. Ќе видиме со тек на време како ќе се покажат.
   
 15. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  861
  Пол:
  Женски
  Kvalitetni se i jas za maloto mu koristam od fabres, a imam i za vo spalna postelnini od tamu zemeno pa eve veke 2god si e so ist kvalitet taka da nema promasaj :D
   
 16. Milla989

  Milla989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Здраво мешиња, може некоја да ми каже каде низ центар да побарам да купам постелнина за креветче, тие со огради што се, да не го шетам цело скопје... имајте убав ден :sun::coffee:
   
 17. Loveee1

  Loveee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Dobro utro :) vo struzanka ima ubavi postelnini so ograda , makedonsko proizvodstvo 1700 denari a srpsko mislam bea 2300 denari :)
   
  На Milla989 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Loveee1

  Loveee1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Isto mi rekoa da vidam vo baby blu vo city mall imalo prodavnica i sproti biser, mn ubava postelnina imalo ako slucajno odis tamu izvesti me kakvi se ;)
   
 19. angrypepper

  angrypepper Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Ќе ве молам за предлог каде да најдам постелнина за креветче 120х60 без ограда. Во Стружанка видов ама некако голема ми се виде.. Навлаката за јорганчето мислам беше 100х150.. Или можда е таман, незнам.
   
 20. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  96.790
  Пол:
  Женски
  Види на ФБ Памук Пале, продавница во подрумот во ТЦ „Беверли хилс“.
  Љубезни се и ќе ти кажат дали имаат,што...
  И јас барам слично нешто,ама никако да појдам на лице место да видам што има.
   
  На Sunshine_1979 и Miss.Sweet им се допаѓа ова.