Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

 1. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека и во Стружанка имам видено стикери за ѕид, па можете да проверите и таму.

  Мене ми се допаѓа идејата за бебешка соба, само во моментот немаме услови за тоа, па ќе почека додека бидне куќата, се надевам дека до лето ќе бидне и ќе ги реализираме нашите идеи за уредување бебешка соба, а таман и бебушка ќе потпорасне и можеби ќе сака само да спие. :^)
   
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  мeU , Преслатко катче сте направиле. Ептен ми се допадна, ама ептен ептен!

  Еве го катчето на нашата принцеза!


  [​IMG]
   
  На eli25, MSkorpionka, La.Reina.Del.Sur и 11 други им се допаѓа ова.
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.029
  гирл1985, многу ни се убави играчките над креветчињата :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Да, сега гледам исти сме имале. Хихи :) :*
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  А јас да ве прашам од каде ви се?
  Треба и ние да купиме.
   
 6. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.373
  и јас сега сакав да прашам од каде ви се и колку се ?
   
 7. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Нашиве се од Дексико, имаат и сајт http://www.sakamigracka.com/index.asp. Кога барав јас сакав да не се гломазни и обавезно да се меки. Механизмот е на навивање, ама и не го користам нешто којзнае колку. Додуше сега ич не го користам. Инаку не се скапи овие, 510денари мислам ги земавме.
   
  На Mayyya му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Ние имаме и розева верзија на креветчето. :inlove:

  [​IMG]
   
  На Oscar Lady, Anna-Banana, La.Reina.Del.Sur и 4 други им се допаѓа ова.
 9. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Грл пре пре убаво сте уредиле исто и на Меу :inlove: :inlove:
  ајде и јас ке поставам слика кога конечно ке и ја средиме собата :$
   
  На meU и girl1985 им се допаѓа ова.
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.029
  Гирл1985 многу ми се убави вашите играчки, посебно висечките, овие со месечинките, не сум загледала, каде можам да ги најдам???
  И постелнината, оградичките ви се прекрасни. Јас некако не сум задоволна ов нашата, мајка ми ми ја земала, ама како клампава ми е, или јас незнам да ја наместам, или ова нема абер да застане како што треба, изгледа како да виси. Можеби и до квалитетот е , со две страни е, едната е банана боја, другата циклама(како на сликата), ама јок, мене не ми е по ќејф.
  Каде можам да најдам убави вакви оградички, во СК, но да не се прескапи? Гледав на Бит пазар на Бебето, збор да нема , закон се, ама 100евра не би дала никогаш. До 2000ден ми одговара.
   
 11. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Meu имаш кај Зелен пазар на автобуската една продавница за бебешки работи Анжи и таму има и оградици
  мислам дека идат заедно со постелината :)
  јас на малата од таму и купив кебенце и јастуче сакав и оградица ама немаа многу голем избор тогаш и не земав
  а цените им беа супер , не беа скапи
  иначе еве го нашето креветче

  и нејзиното шкафче и комода кои стојат во нејзината соба
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC02983.jpg
   DSC02983.jpg
   Големина на фајлот:
   87,3 KB
   Прегледи:
   536
  • DSC02953.jpg
   DSC02953.jpg
   Големина на фајлот:
   95,7 KB
   Прегледи:
   537
  На UbavkaBube, girl1985 и Unique.chick им се допаѓа ова.
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Срцка, зелената оградичка е од продавница во Лептокарија. Во истата се продаваат и колички и креветчиња. Се мислам 3500 беше. Знам после некое време видов ја имаше во розева боја, последна беше и на попуст мислам 2500. Со 4 страни е + јорганче + чаршавче + перничка. Одличен квалитет, и одлично лежи на креветчето а сунѓерот ептен е подебел и многу штити од удари. Втората, розевата е производ на некоја кумановска фирма Бојан. Има три страни + јорганче + чаршавче + перничка. За разлика од првата страниците се малку пониски и потенки, но стои исто толку одлично на креветчето, не свисува воопшто. Втората не знам колку чини и од каде е бидејќи ми е подарок. :) Месечинките, едната е од Џамбо, а другата ми ја даде вујнами од Словенија. На тегнење се и со музика пријатна за бебето. Едно време малата ми заспиваше штом ја чуе музиката. :D Жабата и Мајмунот се од ќебенца, вака супер ми се вклопија.
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 14. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  Дајте некој креативен предлог, доставен во фотографија по можност , за елемент изненадување :lol: Со маж ми имаме некое чувство дека ќе имаме машко, ама тој инсистира да не знаеме што е до последен момент. Не ми текнуваат баш некои неутрални бои. Сакам бебушот да го пречекаме спремни, само незнам во која боја :?:
   
 16. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  па можеш на пример зелено со портокалово ем машко ем женско ;) :) или плаво со црвено :?: или бело со жолти мотиви :)
   
 17. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  неутралана боја плаво и црвено не срцка :D :D
  неутрални бои можиш зелена ама онаа резеда што ја викаат золта и потрокалова до некаде
   
 18. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  ^^^па незнаат дали ќе биде машко или женско а вака ќе имаат и машки и женски бои и какво бебе и да се роди боите во собата ќе бидат во склоп со тоа... ;) :)...се извинувам ако не сум рабрала добро :)
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  54.497
  Пол:
  Женски
  И јас ќе и се придружам на колешка ми Брасс, дефинитвно морнарско, со црвени детали, ама па бебче на почеток не треба баш со црвенава да се замара, за кога ќе потпорасне би била одлична идеа. За мене најнеутрална е жолта, кафеава, пример сега се ултрамодерни Џангл мотивите, кафеаво со зеленко, со жолто, а кога ќе се роди ако биде девојче ќе вметнеш розе постелнини, перничиња, некои налепници, а ако е машко може и така да си остане, супер ќе се вклопи. Моето дете дефинитвно ќе има Џангл соба, само да го направиме со дечко ми :lol:
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
  Можеш жолта боја, зелена, портокалова, ама од оние светлите бои. Или пак бела боја. Па кога ќе се роди бебушот можете да ставите некој тапет, завеса, тепих...во зависност од полот. :)
  [​IMG]