Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

 1. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  288
  Јас во последен момент се одлучив за собата на син ми наместо сина боја да биде светло жолта со апликации на ѕидот во кафеави тонови.
  [​IMG]
  Оваа е едната од двете што ги нарачав за на ѕид.
  А комбинацијата на бои наместо сино-тегет ќе изгледа како оваа апликација за да биде потопла,бидејќи читав дека жолтата боја е идеална за соби во кои нема многу светло.
  [​IMG]
  Се надевам дека ќе испаде добро :)
  [​IMG]
  Еве уште еден пример на жолто-кафеава комбинација, мислам дека поминува и за машко и за женско и делува топличко.
  [​IMG]
  Еве и овие се срцки и се неутрални :)
   
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.755
  Супер замисла имаш. Јас гледав некои стикери со мотиви џунгла, се купуваат од Англија, ама некако соленки беа. Нас катчето на бебушко како на Грл со облачиња ни е ама, сини на бела позадина, со месечика каде ѕирка, неутрално сега за сега. Најдов шаблон на обачиња и си испринтав на бебешко сина хартија во разни големини ги исеков и залепив на ѕид и баш сум задоволна од исходот.
  Потем како ќе расне бебе, ќе видам каков темперамент и инереси има, па така ќе му ја уредиме и декорираме собата.
   
  На girl1985 и Micika80 им се допаѓа ова.
 3. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  288
  Супер си ја смислила идеата со облачиња од хартија, ем се супер декорација, ем се нежнички за бебиња, а утре ако ти текне нешто друго,можеш одма да си направиш промена. И јас мислев сама да декорирам, со оглед на тоа дека фамилијарно сите сме надарени за цртање, ама се заљубив во апликацииве за на ѕид,и после нив изгувив инспирација за сама :D
   
 4. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  47
 5. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Нашата детска соба скоро е готова :)
  првобитниот план како што планиравме го сменивме , сега собата ја офарбавме во бело и на неа има розеви,циклама квадрати ....
  купивме бело тепихче , завеса бела со шарени делови ....
  сега за сега сум презадоволна ...деновиве да ја досредиме и ке ставам едно сликиче :$
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Стронгер можеби е подобро прво да почекате да го дознаете полот на бебчето па после да му ја уредувате собата.
  Иначе еве некои идеи
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Нашата соба е готова :whew: Конечно
  :D
  Бебица ке може од денес да си спие во нејзината собичка :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC03114.jpg
   DSC03114.jpg
   Големина на фајлот:
   196,2 KB
   Прегледи:
   505
  • DSC03113.jpg
   DSC03113.jpg
   Големина на фајлот:
   114 KB
   Прегледи:
   499
  • DSC03110.jpg
   DSC03110.jpg
   Големина на фајлот:
   200,8 KB
   Прегледи:
   499
  На Girl-Rabbit, owi, LilBaby и 24 други им се допаѓа ова.
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  Каде да најдам вакви подлоги за играње и да не знаете која цена се? Фала
   

  Прикачени фајлови:

  • podloga.jpg
   podloga.jpg
   Големина на фајлот:
   17,1 KB
   Прегледи:
   339
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400

  морам вака за да ја активирам темава.. ве молам, ако знае некој нека пише, ми требаат итно :D
   
 10. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.627
  Јас од Џамбо ги земав, ама од Грција.....мислам дека и во ова Џамбо има, провери
   
 11. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  49.839
  Колку се преубави собиве, не за бебенца, за мене сакам :$ шаренило, цветчиња, животинчиња...како да не си позитивен во ваква соба, инстант насмевка добиваш. Наутро нема да ти треба ни кафе за да ти тргне денот :sun: овие зелено-портокалови комбинации се совршенство. Сега сакам да си ја преуредам собата :angel:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  54.497
  Пол:
  Женски
 13. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  288
  Мене искрено не ми се допаѓа оваа соба, многу е дречлива и напорна и тиркизот и портокаловата.

  Мојата соба ќе биде скроз готова до крајот на неделата, па ќе ви испратам што сум стокмила :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  Фала Моира, ги најдов во џамбо
   
 15. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
 16. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Има во Џамбо со разни ликови од цртани како сложувалка. Јас сакав да не е како сложувалка, мада да ви кажам во нашево Џамбо се многу тврди, ко камен. Моево го земав од ... е како се вика продавницава да ме утепаш не ми текнува.... :tmi: околу 650 ли така нешто (во Џамбо се 599). На ева фоам, меки се.

  [​IMG]

  [​IMG]

  продавницава ја има во Сити мол, ама позната е.. ја има низ градов. Уф ако ми текне ќе ви пишам.

  п.с. Теа Колорс де... :tmi:

  [​IMG]
   
 17. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.627
  Моево е мозаик, мек многу, со букви, ама грчки :| Пред некое време ги најде и ги изваде за да ги реди, се скапа туфкање мм да не случајно научи грчки пред македонски :D
   
  На AIT и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 18. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Ни мене не ми се допаѓа собава ,ептен ми е без вкус и повеќе ми личи на соба за старци отколку за бебе/дете (ако ги иземеме портокаловите елементи).Премногу стилови и форми на едно место.Мислам дека во ваква соба дете не може да расте и да се развива нормално.Бебињата/децата бараат мирни и нежни тонови и исклучителен минимализам без препреки .На бебе/дете повеќе од кревет и плакарче за алишта(а истото служи и за преповивање и бањање) не му треба.
   
 19. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Еве некои сликички.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Girl-Rabbit и Peperutka-bt им се допаѓа ова.