Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

 1. lepadama

  lepadama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  155
  ммм многу убави соби сте постирале.
  Ние сеуште немаме почнато со опремување на детската соба,тек наредниот месец.
  Сакам да биде на виолетово,со розево и жолто.
   
 2. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 3. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 4. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  за сите мамички една идеа за украсување на бебешката соба :)
  [​IMG]
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400

  Ова кошов ви врши ли работа?? Ми изгледа на практична работа, само не знам дали е неопходна. Се мислам дали да купам, ама сега во период кога не е дозволено да се става бебето во дубалце, а почна да се превртува ми изгледа ќе морам :tmi: :tmi:
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17.915
  Допаѓања:
  150.961
  Пол:
  Женски
  Можеш на земја да постелеш подебело јорганче и ќебенце, да не е тврдо, ама и да е потопло. Загради со перници и пушти го детето нека се превртува, така нема да му ја мислиш дали ќе падне или не. А супер помага за развојот на детето.
   
 7. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Мене лично кошот голема работа ми врши. Моето дете е толку брзо и активно што ако го оставам сега на земја за 5 секунди ќе го најдам во другиот крај на станот :D . Затоа кошот ептен ми се наоѓа кога треба да направам некои обврвски низ дома и за во вц на раат да појдам. :tmi: Инаку имај во предвид колку поголемо ќе расне толку помалку време ќе сака да поминува во него. Пред некое време малата знаеше по цел саат внатре сама да се занимава ќе и дадев некоја глупост од типот капачиња, списание и слично и цел саат ќе се внесеше во игра. Сега помалку сака да седи ама кога мора потседува а таман јас да не мислам кај отишла па недај боже да се удри. Искрено доста се скапи па ти советувам ако имаш од кого, позајми си. Инаку под 3000 нема.... Ова е на Бреви и чини 5000 денари... Ова е од Нук беби центарот, а секаде од сличен тип се, primi sogni, brevi, и сл... имаш во Бебесупермаркет, Нук бебицентар, Џамбо (најповолно доаѓа таму),...
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Сега има полно идеи како да се уреди детска соба. Само требаат :cash: :cash: Ако ги имате, тогаш 90 % од вашата работа е завршена. Макар и треба да се има и вкус. Секако вкусот е ограничен од парите за жал...

  За девојчиња :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  За момчиња :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.373
  jas vcera vo Struzanka vidov bukvi sto se lepat na dzit ili kaj sakas .. vo razni boi po 60 denari bese 1 bukva i ne bea bas mali tuku taka sredni, sakav da zemam ama za zal nemase A a nas dve ni trebaat :)
  a bas gi planirav za nad krevetceto .. se nadevam ke donesat naskoro... :)
  izvinete za lat.
   
 10. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сакав кош како на Грл 1985 ама секоја ситница е скапа искрено и :^) , и јас малата ја ставам на земја ..и постилам кебенце да е меко коа ке тресне :lol: :lol: и од страните перници куп
  и така си седи неколки минутки и досадува нормално и ме бара мене
  А за буквите и јас сакав Ама на нас ни требаат 11 букви
  Ама си добив поклон од една другарка , нешто слично направено со името на бебето .
   
 11. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  Во право си, практични се, ама кога ќе се соберат сите ситници хранилка, џампер, дубак, седиште за во кола и сл. реквизити многу се фаќа. Ми се допаѓа идејата за на земја, баш ќе пробам. Фала ви на сите за одговорите
   
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.029
  Колку убаво ми изгледаат соби со бебешкото креветче на средина, прекрасно е :inlove: , кога ќе имаме можност за детска соба, дефинитивно така ќе ја правам :)
  Денес уште пред да прочитам за буквите ваму, ми текна да си најдам од интернет убави букви , да ги испринтам и пластифицирам, фино да ги изрежам и такви да ги залепам со дуплофан над креветчето :$
  Исто така ќе направам и еден колаж , и една или две поголеми слики само од цуцката, и тие ќе ги ставам на зидовите кај креветчето.
  Ептен мерак ми се прави, ако смрдлето не спие во креветче, важно е да си има свое катче :lol:
   
 13. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 14. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • dds.jpeg
   dds.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,4 KB
   Прегледи:
   314
  • dsaf.jpeg
   dsaf.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,5 KB
   Прегледи:
   312
  • im.jpeg
   im.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,6 KB
   Прегледи:
   314
  • imag.jpeg
   imag.jpeg
   Големина на фајлот:
   8,7 KB
   Прегледи:
   313
  • gfjy.jpeg
   gfjy.jpeg
   Големина на фајлот:
   6,5 KB
   Прегледи:
   309
 15. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • dsojgofks.jpeg
   dsojgofks.jpeg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   300
  • lklk.jpeg
   lklk.jpeg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   299
  • vxcggd.jpeg
   vxcggd.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,8 KB
   Прегледи:
   300
  • fdsgfd.jpeg
   fdsgfd.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,4 KB
   Прегледи:
   299
  • skfndshgi.jpeg
   skfndshgi.jpeg
   Големина на фајлот:
   9,4 KB
   Прегледи:
   299
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
 17. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
 18. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 19. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Обожавам бебешки соби! Едноставно многу ми се слатки... :inlove:
   
 20. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.576
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На ariel30 му/ѝ се допаѓа ова.