Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

 1. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
 2. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  Секогаш воздивнувам на бебешкиве соби,од убава поубава ми се
  Ама никако не би го оставила бебето во друга соба само...Тоа е мало му треба внимание и љубов не убава соба...Кога ќе ги отвори малите очиња ќе ја бара само-мама!
   
  На DigY, meU и macence4 им се допаѓа ова.
 3. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  288
  Еве син ми си спие месец дена сам, ама не ни знае, бидејќи заспива со мама или во релаксатор и се буди со мама, додека спие не приметува дали креветот е во спална или во друга соба, а јас како тазе мајка спијам како на игли, го слушам како дише и како кенка и од друга соба, ако малку се закашла рипам како да гори.
  Ние го преместуваме во неговата соба откако цврсто ќе заспие и пред да се расони го земаме одма кај нас, така што ниту мама,ниту љубов му фали, а си спие во посебна соба,за да не му го дишиме воздухот, бидејќи некако друга е свежината во неговата соба, друго е во спалната кај нас.
   
  На Sweetheart87 и Annath им се допаѓа ова.
 4. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Додека е ептен мало бебето добро е да спие со родителите во спална за полесно да и е на мајката да стане кога ке заплаче :)
  ама искрено сега кога ја преспива цела ноќ , и ако се разбуди не плаче и се презаспива сама нема потреба да спие кај нас во соба ,од причина како што кажа и Мицика да не го дишеме истиот воздух :)
  Ние на почетокот спиевме во спална сите тројца вратата затворена парното пуштено и сабајле коа се будев прозорите испотени , нема воздух добар за дишење :^)
  а и не смеам од неа да мрднам на секој звук се буди ,вака најдобро решение :!:
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 5. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На mimi**** и hermosa им се допаѓа ова.
 6. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам убави завеси за во детска соба?
  Како што гледав низ продавници има само некои со барбики или дизни јунаци, јас сакам некои поедноставни, со цветчиња, кругови, линии.
  Се мислам ако не најдам убава завеса да направам комбинација од еднобојни завеси.
   
  На PUPICA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  22.061
  Пол:
  Женски
  Еве ја собата на моево прцле малку преуредена ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Girl-Rabbit, stevemila, Mari* и 33 други им се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.749
  Допаѓања:
  5.360
  сакам бебешки соби...но да не се пренатрупани или прреемногу шарено -се во умерена доза ;)
  (секој со свој вкус и стил )
   

  Прикачени фајлови:

  • slika1.png
   slika1.png
   Големина на фајлот:
   418,9 KB
   Прегледи:
   559
  • slika2.png
   slika2.png
   Големина на фајлот:
   505,6 KB
   Прегледи:
   552
  • slika3.png
   slika3.png
   Големина на фајлот:
   152,2 KB
   Прегледи:
   551
  • slika4.png
   slika4.png
   Големина на фајлот:
   373,1 KB
   Прегледи:
   546
  • slika5.png
   slika5.png
   Големина на фајлот:
   316,4 KB
   Прегледи:
   548
  На teteks, Rusi и SimonaTino им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  На Peperutka-bt и mimi**** им се допаѓа ова.
 10. Happy.Mama

  Happy.Mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  121
  Конечно ја најдов темава :whew:

  Пред 2 недели се преселивме во друг стан, па да се пофалам и јас со новата соба на малото маже :D
   

  Прикачени фајлови:

  На karak, stevemila, Mari* и 29 други им се допаѓа ова.
 11. Rusi

  Rusi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Преубава е Happy.Mama, со здравје да си ја користите, само радости и убавини во новиот стан!
   
  На only44you и Happy.Mama им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.820
  Допаѓања:
  235.535
  Сега има неколку додатоци плус, но еве ја и нашата .
  @AngelOfArh несебично го сподели сопственото знаење и придонесе во распоредот на мебелот поради малиот простор:inlove:.
  IMG_9934.JPG IMG_9948.JPG IMG_9936.JPG 20150620_113153.jpg 123456.jpg
   
  На Cherry blossom89, Girl-Rabbit, stevemila и 63 други им се допаѓа ова.
 13. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  54.497
  Пол:
  Женски
  Јас сум горда сајбер тетка на твојата мала принцеза, која патем изгледа како вистинско мало чудо :*
   
  На Espadrila, Eli23, galapce и 5 други им се допаѓа ова.
 14. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.062
  Допаѓања:
  13.520
  Пол:
  Женски
  Не сум прошетала, ама од прилика кај да барам помали комодички, фиокари т.е. како мали бебешки плакарчиња?
   
 15. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.265
  Допаѓања:
  65.788
  Пол:
  Женски
  www.bebesupermarket.com.mk (Kaj Univerzalna)
  www.tekodoo.com (Vo Gjorce)

  Ako baras takvi, ima fiokarcinja so gore podloga za presoblekuvanje, pod niv ima kadicka koja ponataka moze da se izvadi i toj del da go koristis za postelnina i slicno :)
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.265
  Допаѓања:
  65.788
  Пол:
  Женски
  Jas mnoguuu sakam soba za malovo, ama toa tek ponataka koga kje se prosirime, sega nemam soba plus, inaku kakvi sobi ima leleee, sto ubavo be majki, prekrasni se site!! :)
   
 17. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Пошто јас и мм отсекогаш сме сакале соба во поткровје а никогаш сме ја немале, решени сме нашите деца да ја имаат. Сеуште не е направена треба да се става изолација и слично па останува за понатаму. Без разлика на тоа, и да беше направена немаше да и ја опремувам на бејби пошто ептен мала не се остава сама па за почеток ќе спие во креветче во спална до мене, а кога ќе потпорасне здравје да може сама стабилно да качува и симнува скали ќе добие детска соба. Убави слики погоре, се во ред, ама опремувањето за апла бебе е пролазно и за некој со подлабок џеб. Јас тоа не би, но ако некој може нема причина зошто да не. :)
   
 18. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.046
  Допаѓања:
  8.928
  Опремување на бебешка соби е голем бизнис на запад, реално до 1 година сметам дека нема потреба од специјално уредување на бебешката соба бидејќи не ретко бебињата спијат во ист кревет со родителите или барем во иста соба но во свое креветче. На интернет има прекрасни примери на бебешка соби но мислам дека за една година ги надраснува бебето. Јас попрво би инвестирала во убава и забавна детска соба која ќе одговори на потребите на детето повеќе години. Муабетов е баш според македонски стандард
   
  На Mari*, Saraa, DigY и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Lea_85

  Lea_85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  од каде го имаш купено креветчево со тркалца, баш ми изгледа практично да можеш да го носиш у соба у соба ако не е мн тешко :)
   
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.869
  Допаѓања:
  40.580
  Пол:
  Женски
  Дани е од Немачка :) ама имаш и кај нас секакви креветчиња со тркалца, и дрвени и монтажни.