Бебешка соба

Дискусија во 'Бебе' започната од Micika80, 3 октомври 2012.

 1. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.557
  Допаѓања:
  14.314
  Пол:
  Женски
  Ako mislis na lulkata imas vo baby blue okolu 7000 denari.
   
 2. Lea_85

  Lea_85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Ааааа ок не сум видела дека не живее тука...уште не сум почнала да одам по продавници, значи ги има насекаде
  Поззз
   
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.899
  Допаѓања:
  40.667
  Пол:
  Женски
  Јас ги гледав во Локо Кроко :)
   
 4. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  63.749
  Пол:
  Женски
  Шкафот и комодата на бејби :inlove:
  1514638566702.jpg
   
  На Cherry blossom89, MacenceEna, stevemila и 35 други им се допаѓа ова.
 5. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.312
  Допаѓања:
  31.828
  Пол:
  Женски
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  63.749
  Пол:
  Женски
  Електроелемент :)
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 7. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  20.855
  Пол:
  Женски
  Многу е убаво. Лустерот го меркаме за собата на син ми. Ептен е по букви и бројки. Го гледавме во бриколаж беше 3000 ден. Колку го купивте вие? И дали осветлува убаво ?
   
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  63.749
  Пол:
  Женски
  Лустерот не да свети туку како рефлектор е :lol: со 5 сијалици е бело што светат, па многу зрачи и само со 2 свети. Исто и вие не ставајте жолти сијалици, од буквите, плус и ако имате потемни ѕидови, мебел па лошо ќе осветлува :)

  Оддамна е купен па за цена не знам точно ама по сеќавање тука некаде. Уште го има во Електроелемент па проверете :)
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Мајки може да ми кажете продавници за тапети
   
 10. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  63.749
  Пол:
  Женски
  Кај Стадион во парк имаше една продавница со најдобар избор кога купувавме, ако уште ја има провери ќе ти фати нешто око.

  Инаку тапети имаш и во Бриколаж и на други места сум гледала, ама ич не ми текнува каде :$
   
  На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.741
  Допаѓања:
  27.010
  аууу @emkaemka ептен убав ви е плакарот со комодата! Ми изгледа доста практично и ќе ви служи и за кога ќе порасне! Ми даде идеа како и јас да изведам во собата на моите ќерки, наскоро планирам детска соба да им спремаме па нешто слично ќе изведеме и ние!
   
  На eli25 и emkaemka им се допаѓа ова.
 12. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.900
  Пол:
  Женски
  На bubac и irena.1 им се допаѓа ова.
 13. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  20.855
  Пол:
  Женски
  Тенку:*, утре одам да видам.
   
  На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  63.749
  Пол:
  Женски
  Иди прошетајсе, не е како мојот ,,шкартот е,, :envy:
   
  Последна измена: 15 март 2018
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.164
  Допаѓања:
  31.940
  Пол:
  Женски
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  20.855
  Пол:
  Женски
  Потврдувам, не е таков.
  Многу мека пластика и лоша изработка, буквите се клатат. Мм вика првиот удар со топка( а сигурно ке го добие :D) нема да го преживее.
   
  На emkaemka, Ano и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
 17. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  1.752
  Пол:
  Женски
  За максимум три недели почнуваме со средување на собата за бебето. Бидејќи е машко бебе сакаме барем еден ѕид да обоиме во плаво. Потоа, мене најповеќе ми се допаѓа бело креветче и бела комода. За тепих и завеса исто ми се вртка по главата на кај сино да биде!
  На сопругот му кажав дека сакам да има некоја декорација во собата од бебето, кога ќе дојдеме од болница. Балони и други бебешки украси.
  Кои се вашите размислувања за соба за бебе? Како уредивте или планирате да уредите? Мислам дека тоа е посебен момент за секој родител и останува засекогаш врежан во меморијата!
  П.С. несакам да дојде до кавга дали треба или не посебна соба за бебе!? Сакам да се дружиме и разменуваме искуства и идеи!
   
  На Филотеа и eta им се допаѓа ова.
 18. T.G.

  T.G. Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Eve ja nasata, veke sme 6 meseci :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Cherry blossom89, hello-kitty.90, Babyiscomming и 3 други им се допаѓа ова.
 19. T.G.

  T.G. Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Samo imame drugo tepihce peperutce...
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 20. JoyJoy

  JoyJoy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  7.144
  Пол:
  Женски
  Што и да правиш имај на ум дека на бебиња им требаат појаки бои и стимулации. На почеток гледаат црно бело, а потоа почнуваат да гледаат бои. И затоа барем дел од декорацијата нека биде во појаки бои (не пастелни, односно типично бебешки). Мебелот и бојата на ѕидот како сакаш направи ја ама прекривки, играчки и слично во живи бои ставите.
   
  На Филотеа, crazylady и Bebac им се допаѓа ова.