Бебешки песнички

Дискусија во 'Бебе' започната од ennaz, 3 февруари 2015.

 1. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски

  солзи ми надојдоа сега кога ги ислушав песниве, се потсетив на прекрасното детство
   
  На Gerbera, MilaP, heppymom и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Ние си ги слушаме и сега.:music::dance:
   
  На mila25ve му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  4.497
  Osven mama sto pee, i sto si gi slusame muffin songs, ja obozavame da gi slusame taylor swift shake it off, blank space, bruno mars uptown funk i drugite number one hitovi:rock:
  @donna.17 all about that base ni e omilena, a sega i novata od nea, lips are movin. Abe ja stavam u krevetce i skoka gleda, mirna e. Recisi Po cel den sme muzikalni.
   
  Последна измена: 17 февруари 2015
 4. heppymom

  heppymom Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Ние само ,,нани нани бебенце,, или пуштаме BabyTv цуце во уста гледаме,гледаме и заспиваме :)
   
 5. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
  Ние заспиваме со
  Не трепнуваме кога ја гледаме " маша и медо "
  Инаку пееме: Тапши тапши, Топчето ми падна, Среде соба високо елката ни стои, Дувна ветре, Никола, Ех тој Тоше и т.н.
  Од англиските многу ги гледаме овие
  Пробав да видам со gangnam style , ама не ја сака :D
   
  На Antebellum и galapce им се допаѓа ова.
 6. mama89

  mama89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  9.328
  Пол:
  Женски
  pulcino pio шпански песнички од старт му ги пуштам 3 мес сме мноогу се радува гуга се смее
   
  На ♡BuBaLe♡, Antebellum, alana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.423
  Допаѓања:
  2.585
  Пол:
  Женски
  Momentalno hit ni e gangam style igra maliov rastura na nea :D se izv.za lat.od mob. sum
   
  На Antebellum, alana и joy1 им се допаѓа ова.
 8. bile1986

  bile1986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  Ние без chu chu tv неможиме да го поминиме денот сите напамет ги знајме :)
   
  На Gerbera, redmama, SpangeBob и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. SpangeBob

  SpangeBob Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.261
  Пол:
  Женски
  Добρедојдовте во Chu Chu κлубот! :)
   
  На iki26, *цветче* и bile1986 им се допаѓа ова.
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.957
  Допаѓања:
  40.938
  Пол:
  Женски
  Леле Чу Чу Тв ми се толку дебилни и антипатични, а ко за беља и ќерка ми ги сака |(
  Други такви англиски ги гледа Mother goose club, со дечиња што пеат, и се далеку посимпатични. Има и едни шпански, се' поврзано со фарма: La cancones de la granja. Детскиве од Златно славејче нешто не ми ги сака, изгледа зашто немаат цртана анимација :D
   
  На Espadrila и galapce им се допаѓа ова.
 11. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  25.697
  Ние едно време многу ги гледавме Hi 5 Songs. И мене ми се свиѓаа тие.
  Сега се префрливме на Super Simple Learning Songs и секој ден сѐ нешто ново ме изненадува што учи. Јас му ги пеам на македонски истите и му ги кажувам за на македонски да ги знае. Грдо звучи, ама што кога немаме ние ништо што му привлекува внимание.
   
  На galapce, alana и Kitten им се допаѓа ова.
 12. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.090
  Допаѓања:
  22.387
  Пол:
  Женски
  Незаменливата "Мама воли бебу" му е омилена уште одамна, сега и игра на неа.
  Гледаме Baby Tv, најмногу ги сака песничите и му ги пуштам понекогаш и на лап топ, сите ги сака англиските.
  Пред некој ден открив дека има дел од нив и на македонски препеано од Андријана Јаневска
  малку ми се чудни, дека навикнати на англиските.


  Му пуштам и на српски и оваа многу ја обожава
   
  На alana, galapce, *цветче* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  25.697
  Хахахахахаха добро е, не сум само јас што пеам англиски песни на македонски јазик. Ме утеши Андријана Јаневска. ;)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.185
  Допаѓања:
  20.872
  Пол:
  Женски
  Синко само ЛББ ги сака. Со нив се лажеме и за јадење.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  4.398
  Нас омилена ни е Зајче без опавче

  И за на лекар и за дома кога се раниме а не му е по ќејф јадењето. Чим ја слушне одма му се раце во вис и вози моторче со нозете :D
   
 16. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
 17. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.301
  Допаѓања:
  66.255
  Пол:
  Женски
  Преферирам наши песнички повеќе како: Ало амбуланта, Ах тој крокодил, Едно маче, мало маче (оваа многу ја сакаше како малечко, ни се смешкаше одма), Зелката има кошули 300, нани нани бебенце, Mајмун јадел попара, а синко музикален одма игра на секоја песна :D свекрва ми знае куп песни, дома секој ден обавезно се пеат неколку песнички :D инаку и без Super Simple songs неможеме, многу ги сака сите :)
  а инаку и многу сака златно славејче, oсобено од оваа година Кап кап и Непослушно маче :)
   
  На Espadrila и Miss.Sweet им се допаѓа ова.
 18. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  4.520
  Пол:
  Женски
  Нани нани бебенце
  надвор пее петленце
  пее кукурика
  тебе ми те вика.

  Е ваков тип на песнички пишете ми ве молам.
  @mariz ако сакаш да ми ги пишеш Мајмун јадел попара и Едно маче, мало маче, чинам и тие се такви песнички или се некои фестивалски?

  Освен нани нани бебенце, тапшин тапшин танана и балонот се надува другите сум ги заборавила па ве молам пишете некои песнички.
   
  На Gerbera му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.910
  Допаѓања:
  14.415
  Пол:
  Женски
  Пејам, играм, глумам...
  Кога не разбираше ѝ пеев песни од MTV rock. НО, од бебе па до денес сака да го слуша цел албум од George Ezra - Wanted on Voyage.

  Како мала заспиваше на Blind man in Amsterdam, а и денес таа песна ѝ е синоним за спиење.

  Исто така имам и многу "авторски" песнички - песна која ја смирува, а се работи за едни животинки на брод (инспирирана од лепенка за на ѕид), песна додека ја мијам, песна за јадење... Сега најчесто има плејлиста за јадење, од дизни цртаните - оние од наше време...

  Сака одредени песнички и од Baby TV...

  Обавезно одат и оние од мое детство - две рачички со десет прсти... Како и тапшин(и)... (не знам како е точно таа песна, се ми се чини грешно ја пејам). Овие две одат со кореографија.

  И најинтересна е на "Наташа од трето три", на која пред месец и пол почна да игра. Сега обавезно игра на музика... Смешна е, се клати лево десно ко пијано коковче, па научи и да се врти во круг... Исто има потези и горе долу... :)

  Сепак голем дел од денот се моите измислици од песнички... Важно ѝ се допаѓаат :)
   
  Последна измена: 7 март 2016
  На papillonP, tincemajmunce и Miss.Sweet им се допаѓа ова.
 20. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  16.012
  Мајмун јадел попара е фестивалска песна од златно славејче
  Цангар мангар цопара
  Мајмун јадел попара
  Во 2 тави бркнувал
  Со лажица си сркнувал ...

  Така некако

  А инаку те разбрав што сакаш
  Повели

  Имам маче шарено
  Шарено ем галено
  Втора му е зима
  А долг мустаќ има
  Брка глувци поганци
  Па им вели ајдуци
  Кога ќе ве фатам
  Глава ќе ви скратам.


  :)
   
  На KidA и papillonP им се допаѓа ова.