Бебешки песнички

Дискусија во 'Бебе' започната од ennaz, 3 февруари 2015.

 1. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
  Имаше една:

  1,2,3 глувчето се скри
  зад една кабина
  газот му се скина.
  не знам дали имаше уште или толку беше

  Циу циу зајаче ако ја знај некој нека ја пиши
   
  На papillonP му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  16.012
  Мајка му е невеста
  Татко му е момче
  На газот има ѕвонче....
   
  На alana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.784
  Допаѓања:
  17.340
  Пол:
  Женски
  Аааа нас оваа "химна" ни е κога κачуваме по сκали :) :)
  А зајачето во пп ваκа се пее:
  Цици цици зајаче,дуρ да дојде дρугото,да ти п*дне во увото.
  Пρρρρρρρρρ :) :D
   
  На KidA и alana им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  296.592
  Оф леле,леле
  попот родил теле
  Кој ќе го пасе
  чичкото Тасе
  покрај јазот
  си го скинал газот


  А клац бабо клац ја зне ли некој да ми ја напише ??
   
  На Umbrella22, alana и papillonP им се допаѓа ова.
 5. mama89

  mama89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  9.328
  Пол:
  Женски
  Синко кај мене ако е мал 4 мес многу се радува на песнички, сега ги гледа мама воли беба, иде змија, кога среќен си итн и испушта звуци, се смее, се подига од релаксаторот од среќа што ги гледа :D А и му пејам тапшин тапшин, 1,2,3 штурчето се скри за една капина газот ти го скина и паѓаа од смеа на ваа хахаха. Како растат се позабавни се души, до 40 дена коолкуу ми било досадно спиеше 3 саати, цица , спие ни плачење ни играње нели мало ништо умирав од досада , е сега си е буден повеќе денски и се дружиме :)
   
  На Tajnaotrovna и alana им се допаѓа ова.
 6. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  25.697
  Кај нас пак вака ни ја пееле:

  Циу циу зајаче
  Испиј си го млекцето
  Дур не дошло другото
  Циуууу
  :)
   
  На Tajnaotrovna, alana, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.301
  Допаѓања:
  66.255
  Пол:
  Женски
  Lelee vcera proba svekrva mi balonot se naduvaa, pazete da ne pukne, PAUU i sinko se iznaplaka :D vecerta pak probavme pak se namrsti, pocna malku da place :D
   
  На papillonP му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mi-Ma

  Mi-Ma Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Ja znae li nekoj zelkata ima listovi trista...od dajte muzika znam bese ama sum ja zaboravila :D
  Nie sme epten slabi so pesnicki. Zaspivame so nani nani bebence nadvor pee petlence.....i vo svetot na bajkite ali na jingle balls najvise se raduva ali novogodisna e ne ide veke da ja peeme :D
   
 9. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  4.520
  Пол:
  Женски
  @Mi-Ma повели
   
  На Freyja, Gerbera и Mi-Ma им се допаѓа ова.
 10. M&M

  M&M Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  3.965
  Допаѓања:
  96.600
  Пол:
  Женски
  Jas kolku sum antitalent za peenje sreka sto decava ne razbiraat ☺.im peam stalno posebno za zaspivamje uste od prv den. Golemiot e veke golem ama mu peev mnogu, kako sto bese placliv i kenkav nekogas koga ke se rasplacese mu menuvav po sto pesnicki za da.mu pogodam sto ke go smiri i toa sekogas razlicno. So malava isto i peam od prv den, preku den za igranje sto ke mi dojde vo moment. Navecer za zaspivanje neznam dali nekoj ja pamti edna emisija koga bevme mali mislam deka se vikase "cuk cuk stojance" pesnata idese nesto kako: na vratata stojance stoi, sto li bara pa sonce prijateli moi...
  Ovaa pesnicka mi se ima uvrteno vo glava i so nea navecer ja zaspivam dur cica. Preku den mn cesto pred da ja odnesam vo spalna na zaspivanje ja setam po doma i pustam Vh1 za da se podsmiri i polesno da mi zaspie i posle ja podpevnuvam poslednata pesna sto ide na tv ☺.
  A eve isto predlog za detski pesnicki na youtube " galinha pintadinha" brazilska produkcija mislam se iako nisto ne razbiram mnogu se interesni i zabavni, sin mi gi obozavase a eve i malava isto
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.900
  Пол:
  Женски
  Да ви ја препорачам песничкава :lol: нема дете што не се радува

   
  На PoisonGirl, cresa-jagoda, tina-63 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  1.060
  Пол:
  Женски
  Може прашањето не е за тука, ама јас пак ќе си прашам :). Подолго време барам една песна ама никако неможам да ја најдам, незнам точно како се вика или од кој фестивал беше. Рефренот одеше вака:
  "Везден зајко јадел зелка и морковчиња сега зајко среќен пие само сокчиња..."
  Па ако ви текнува на песната да ми кажете како се вика или текстот како беше. Бебко обожава кога му ја пеам ама многу малку ми текнува од песната.
   
 13. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
  Влезе баба во балон
  да се вози за Лондон
  Во Лондон да купи гриз
  па да се вози за Париз
  Во Париз да купи мачка
  па да се вози за Немачка
  Во Немачка да купи слон
  па да се врати во Лондон.
   
  На papillonP му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Мама ми е мила
  многу ме сака
  ме чисти, ме мие
  во градинка ме праќа.

  Таму јас си имам
  другарчиња мили
  си играме, си пееме
  се редиме во ред.

  Оваа многу ја сака :inlove: тапшин тапин, 2 рачички, ринге ринге раја...од наше време со странските треба да пробам пак како помал ги неќеше.. И од си-до ги сака освен како ли јас да пораснам песната :rofl:Еднаш му ја пуштив во светот на бајќите како приспивна ко се натажи бебе ко ги пробеси муцињата дури и солза пушти многу сентиментално ја доживеа :l:
   
  На Tajnaotrovna и alana им се допаѓа ова.
 15. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  песната е од златно славјче 96 или 98 не ми текнува баш од кое
   
  На kalinaka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
  Стани, стани сестрице,
  мама ене стана,
  помогни и, низ куќи,
  да не мете сама.
  Со метлата в рачиња
  кога ќе те виде,
  нежно ќе те погали,
  радосна ќе биде.
   
  На Legadema му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tina-63

  tina-63 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  1.554
  Пол:
  Женски
  Син ми ја слуша оваа песничка одкако е роден ,една од најјомилените:)
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tina-63

  tina-63 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  1.554
  Пол:
  Женски

  Nas ni se sekojdnevie ovie :)
   
  На alana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
  Врни, врни дожд
  да си најдам грош
  да си купам нож
  да си сечам леб
  да си мачкам мед
   
  На Mimmi39 и Legadema им се допаѓа ова.
 20. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.327
  Пол:
  Женски
  Tаблата е зелена,
  кредата е бела,
  пуста математика
  вода ја однела,
  час по руски
  сите деца гуски,
  час по фискултура
  сите деца Ура, н
  аставникот доби температура,
  39 падна во кревет,
  се напи топло чајче
  и рече "Оф леле мајче".
   
  На Legadema му/ѝ се допаѓа ова.