1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки песнички

Дискусија во 'Бебе' започната од ennaz, 3 февруари 2015.

 1. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.403
  Допаѓања:
  69.156
  Пол:
  Женски
  Моево на сите брзи и гласни песнички се радува, на тие како приспивни Rain,rain.. се буни одма :D
   
  На pandelka и Melinda85 им се допаѓа ова.
 2. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  36.393
  Probaj so Pilici :)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  7.094
  Пол:
  Женски
  Ние ја слушаме Charlie and the numbers, Charlie and the alphabet уште една две од Baby TV, и да- најавната на Сител, иирекламата за награден конкурс на Ладна, ни се отспиват дури..:D
   
  На Bebulleee, Ano и emkaemka им се допаѓа ова.
 4. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.403
  Допаѓања:
  69.156
  Пол:
  Женски
  Не сме по српското :D
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  8.668
  Мојата порано ја сакаше многу Деда Миле има фарму и Мама воли бебу, а сега Учимо да броимо :D: D
   
  На Bebulleee, fana, kukla21 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  1.887
  Допаѓања:
  16.298
  Пол:
  Женски
  Кога беше помала и ги пуштав Dave&Ava . Сите песнички ги пеат тие и шарени се интересни. Сега дека "поголема" овие и се здосадија и сменивме на ABC KIDS.
   
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.403
  Допаѓања:
  69.156
  Пол:
  Женски
  И јас ја пуштав ,,Мама воли бебу,, ама не му задржуваше ич внимание :doh:

  @mal.ecka јас научив неколку песнички па како на рипит да сум, или да верглам како празна воденица, некогаш кога ќе се свестам кои глупости ги мелам за бруки сум (lalala)
  Прееска на тераса сум се развикала, а луѓе долу еден куп (околу работа) мм вика Емка дај намали срамота е :rofl:
   
  На duffi, Chantal, mal.ecka и 3 други им се допаѓа ова.
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.598
  Допаѓања:
  108.152
  Пробај сега со мама воли бебу. И мојата ја нејќеше, сега ја сака.
   
  На duffi, fana, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.624
  Допаѓања:
  54.022
  Пол:
  Женски
  Finger family, пиличи,мама воли бебу, трупко слон, како каже куца... Ама не давам да гледа туку ги пуштам на мобилен и пејам јас ( :music: :rock: )
   
  На Bebulleee, duffi, emkaemka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  20.685
  Пол:
  Женски
  На тема песнички, Димитар си има ''свои'' и само нив ги слуша. Се радува му се смеј и гуга..
  (мама воли бебу, КАД СИ СРЕЧАН, глава-рамена, разболе се лисица.... итн ) :rofl:
   
 11. EuHenIa

  EuHenIa Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  48.352
  Пол:
  Женски
  По повод Разболе се лисица, големава мн ја сака. Отишол дедо и во продавница и на враќање оваа го прашува, што ми купи. Он, мртов ладен и рекол, кокошка. А мојава, па не сум лисица па да јадам кокошка (facepalm)
   
  На eli25, Ano, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.499
  Допаѓања:
  32.409
  Пол:
  Женски
  Многу српски песнички се слушале. Јас на синко му пуштам да слуша и му пеам ало амбуланта, ех тој тоше, никола, како ли јас да пораснам и се од златно славејче/си до од времето јас што сум слушала. Од новите знам само една - кап кап се вика. И странЦко си слушаме заедно:D
   
  На eli25, Leo_29 и forumce им се допаѓа ова.
 13. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.598
  Допаѓања:
  108.152
  Оти српски има еден куп анимирани. Едно наше нема. Едно!
   
  На eli25, EuHenIa и Lolipop23 им се допаѓа ова.
 14. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.499
  Допаѓања:
  32.409
  Пол:
  Женски
  Зборувам за песничките, зошто не практикувам да му пуштам да гледа, па за слушање има многу убави наши песнички од времето.
  А за анимирани знам дека сме ептен катастрофа. Единствено на пикабоо каналот има синхронизирани на македонски цртани.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.403
  Допаѓања:
  69.156
  Пол:
  Женски
  Јас пробав, а и пробувам да му ги пуштам тие, ама не ни ги перцепира, ако ова гледа 15мин, тие ни 1минутка :smirk:
  А и анимации повеќе го занимаат 8)

  Едит: викаш да ги слуша во позадина?? Пф џабе, он си е во свој филм и сака само мама да ја слуша, е јас богами пеам :music:
   
  На Ano и kukla21 им се допаѓа ова.
 16. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.659
  Допаѓања:
  28.233
  Пол:
  Женски
  Слончето Бимбо, Марионка, онаа од Владо Јаневски- Сини очи има Јана...., Како ли јас да пораснам. Овие најчесто ѝ ги пуштам. За цртани многу не е заинтересирана, на тв кога пуштам слабо гледа, на моб. не и давам да гледа.
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.624
  Допаѓања:
  54.022
  Пол:
  Женски
  И ние ја слушаме кап кап. Има една песна од Ања Ветерова - штрк слушнете ја колку е смешна песничката :rofl:
  Имаме и за нејзиното име песничка се вика супер Ева од Ева Заева:$
  Зошто нема анимирани македонски не знам ама многу се нервирам :@
  Има една српска једног дана решио мој тата многу ми е убава и таа ја пејам. На мм омилена му е пиличи :rofl:
   
  На Leo_29 и kukla21 им се допаѓа ова.
 18. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.598
  Допаѓања:
  108.152
  А тата ко тата!
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.510
  Допаѓања:
  27.254
  Пол:
  Женски
  Колку можете избегнувајте екранизација, нема никаква корист од неа, само штета. Јас тв воопшто не му пуштам, лаптоп исто, единствено јадеме со песнички и ако се возиме во кола на подолг пат тогаш му пуштам.
  За помали деца пуштајте поедноставни песнички, да не се менуваат брзо сликите и да не се многу гласни, зашто тоа е шок за бебешкиот мозок.
  Барајте ги на YouTube песничките на Super Simple Songs, за почеток тие се супер, синко ги обожава сите, секој период си има некоја омилена, Baby Shark поготово. :)
   
  На KidA, fana, Leo_29 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.659
  Допаѓања:
  28.233
  Пол:
  Женски
  Не ѝ ни давам да гледа, само слуша. Многу се ѕвере по моб и затоа го кријам од неа. Тв можам и по цел ден кога сум со неа да не пуштам, само ако имам работа ја оставам да гледа ама не е заинтересирана. Не сакам да ја учам на тв или моб уште сега. Гледам мали деца по 2,3 год со моб во раце или залепени за тв. На што личи тоа.
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.