Бебешки песнички

Дискусија во 'Бебе' започната од ennaz, 3 февруари 2015.

 1. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  4.932
  Пол:
  Женски
  Нас ни е хит Сини очи има Јана и Кап кап. Во последно време си ја пуштаме Дирлада (со Блејзери) и одма раце горе. Ја препорачувам! 8)
  За да смениме си пуштаме Супер симпл сонгс, или српските. А, да не ги заборавам и Парадајзич, посебно Тата купа беку. :rofl:
   
  На karak, Sandrin4, Pcelka1315 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  16.135
  Пол:
  Женски
  Да и таа ја рецитира, ама јас зборот пее го користам :)
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.416
  Допаѓања:
  32.171
  Пол:
  Женски
  Ехе. Мајмун јаде попара, Ех тој Тоше, Наташа од трето три, Како ли јас да пораснам, Сини очи има Јана, Дајте музика.
  А Кап кап едно време беше фаворит. Затоа сега кога сака музика да му пуштиме вика кап кап.:rofl:

  И мојот беше таков. Кога ќе видеше детенце да шплаче, одма прчеше уста и спремен за плачење. Еднаш му изглумив дека плачам, 10 минути не можев да го смирам после тоа:D. Затоа сега може и да ми се изнасмее:^)
   
  На Lady*Bug, Lolipop23, Lavica2016 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Lady*Bug

  Lady*Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  4.366
  Пол:
  Женски
  Хаха нашиве ептен слични :) мојов уште мама тато не викаше а му ја пуштев кап кап само што ќе го слушнеше почетокот и одма кап кап а имаше 13-14 месеци :)
   
  На minneymouse82, eli25 и Ano им се допаѓа ова.
 5. KidA

  KidA Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2014
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  893
  лесно е за песнички што се пеат, а какви песнички им читате на децата, стихови со рима, брзозборки, поезија? има ли некој од некаде за да си испечатам? не сме во Македонија па да побарав книги.
  А најдов супер апликација за на телефон, ги има старите лектири и други различни книги за деца, ама не знам дали ќе ме остави малово јас со телефон во раце и таа да слуша
  Screenshot_20190324-231816.png
  Фондација Македоника
  makedonika.mk
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  4.932
  Пол:
  Женски
  Си го прочитав постов. Тотално сменета плеј листа имаме. :rock:
  Сега сме на кокомелон, дупер, алекс и габи, ла вака лола, рам сам сам, бартолито....
  За месец-два веројатно нешто друго ќе биде актуелно.:nod:
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.267
  Допаѓања:
  107.296
  Ист репертоар имаме :clap: мислев никој друг не го сака бартолито (facepalm)
  Пробај со пуси кет на лоулоу :)
   
  На Leo_29 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Melinda85

  Melinda85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2016
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  5.813
  Пол:
  Женски
  Бартолито и петалот што кукурика на почеток ни е омилена песничка и на нас:inlove::D:angel:
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.025
  Допаѓања:
  41.152
  Пол:
  Женски
  Не само Бартолито, сите од Лас канционес де ла грања се на репертоар веќе 5 години :rofl:
  Моментално хит ни е La gaita pajarona со клукајдрвецот :D
   
  На kukla21, Leo_29 и Melinda85 им се допаѓа ова.
 10. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  60.005
  Пол:
  Женски
  Од овие шпансиве песни ќерка ми кога отвара киндер јајце вика "абрир", на шпански "отвори". (facepalm) Има едно видео каде отвараат и од таму има научено.
   
  На Lejlaah, Leo_29 и Kitten им се допаѓа ова.
 11. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  60.005
  Пол:
  Женски
  Испечати си ги. :)
   
  На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.031
  Допаѓања:
  15.128
  Пол:
  Женски
  Нас хит ни е Рум дум дум (македонска народна песна) :D ќефој е со песната.
   
  На Lolipop23, LoveHope и pianogirl им се допаѓа ова.
 13. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.267
  Допаѓања:
  107.296
  аииии фраерот што денса :)

  Имаше и една за пепе папагалот :) el lorito pepe...шарлатан :rofl:

  А германски слушате? Мојава ја обожава ојле (доје што би рекла мајка и :rofl:)

   
  На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KidA

  KidA Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2014
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  893
  ние да, ама дека тука сме :) имам едно цд со роденденски песни, оваа ми е најубава
  [/QUOTE]

  и други од Rolf Zuckowski, тука многу го сакаат. И една новогодишна многу ми е убава, In der Weihnachtsbäkerei :)
  Од цд-то друга убава е Bake, bake kuchen.
  Инаку ја имаат и ринге ринге јаја :)) Ringel Ringel Reihe :))
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.267
  Допаѓања:
  107.296
  и други од Rolf Zuckowski, тука многу го сакаат. И една новогодишна многу ми е убава, In der Weihnachtsbäkerei :)
  Од цд-то друга убава е Bake, bake kuchen.
  Инаку ја имаат и ринге ринге јаја :)) Ringel Ringel Reihe :))[/QUOTE]

  Bake, bake ја сака и бебе :)
  Татко и ја учи јазици :) хахаха
   
  На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
 16. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.327
  Допаѓања:
  66.979
  Пол:
  Женски
  На бебе овие денови оваа мелодија му е хит (poolparty) :rock: :music: :rofl:


  Секоја недела има нов хит, така да ,,се,, слуша, уствари се што е од гласно, поглесно сака.
  И јазик не е битен, само да не е српски, ич не го обича 8)
   
  На Sandrin4, lackygirl и kukla21 им се допаѓа ова.
 17. KidA

  KidA Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2014
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  893
  прееска најдов уште една германска, многу е убава само не можам најубавата верзија да ја најдам, ја пуштаат на Radio Teddy - многу од таму знам :). А го има радиото и на интернет, за учење германски е супер, освен песни има и аудио драми.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. minneymouse82

  minneymouse82 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  1.516
  Пол:
  Женски
  Сите песни од "Свеќичката Оги" ни се омилени особено "5 мали патки".
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.947
  Допаѓања:
  17.761
  Пол:
  Женски
  Ние ги пееме:
  Едно мало прсте
  Мојата мама
  Дедо миле има фарма
  Некоја нова за буба мара,
  Ало мамо, ало тато(ни оваа нени ја разбирам)
  Некоја: шлап шлап шлап шлап сите деца шлап, так так так так сите деца так
  Сите од градинка, а ниедна не ја кажува цела и никаде не можам да ги најдам на македонски секако.
  Иначе стандарден репертоар:
  Никола никола
  Ало амбуланта
  Тоше тоше
  Две рачички
  Тапшин тапшин
  Нани нани бебенце
  Ама ретко ги бара да ги слуша и гледа, само си ги пее.
  Еден куп знае, ама кој ќе ги памти.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  5.256
  Оние класика бебешки му се ОК (тапшин, тапшин, нанни нани бебенце, гали мацо, лази буба...), ги сака кога му ги пееме али на Аdele се пали до коска (facepalm), стварно жената има моќен глас едноставно го маѓепсува и не ни трепка додека ја слуша :nod:
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.