Бебешки песнички

Дискусија во 'Бебе' започната од ennaz, 3 февруари 2015.

 1. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  7.972
  Допаѓања:
  46.708
  Пол:
  Женски
  Ќерка ми на Малума. Го врти газето меша, леле мори мајко. Плачам од смеа кога ја гледам.
   
  На slavica999 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 2. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.200
  Допаѓања:
  3.902
  Пол:
  Женски
  Ео ео од Ања. По 20пати на ден ја слушаме.
  Ми смо пиличи.
  Кап кап
  Ало амбуланта
  Секој-Даниел и златно славејче
  Штом пуштам други, се буни.
   
  На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Бебешка не е ама многу му е интересна.
  Медо брундо. :x(facepalm)
  Сама почна (дека аутоплеј) додека гледаше и сега ја слушаме по 20 пати дневно.:|
   
  На Butterfly1107 и ***Bony*** им се допаѓа ова.
 4. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.070
  Допаѓања:
  21.061
  Пол:
  Женски
  Бебо мој се возбудува ептен на Calma од Педро Капо и Џорди Нориега. Хит му е од почеток песната, веднаш игра на песната.
   
  На ***Bony*** и fana им се допаѓа ова.
 5. ***Bony***

  ***Bony*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  3.557
  Пол:
  Женски
  Незнам дали има слична песничка како нашата но автор на оваа сум лично јас :D создадена во момент на вежбање, уште од првите денови а сега се пее во секое време :)

  Дечиња имам две рачиња
  Дечиња имам две рачиња
  Две рачиња горе,
  две рачиња доле
  Горе и доле
  Отварам и затварам
  Отварам и затварам
  Фатам фатам се
  Фатам фатам се

  :rofl:
  Слично е и со ноџињата ама овој дел ми е поубав,многу ја сака малата кога ке ја слушне почнува да денса :inlove:
   
  На babydust, Girl-Rabbit и Alishan30 им се допаѓа ова.
 6. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.444
  Допаѓања:
  9.250
  Пол:
  Женски
  Дали некој го знае остатокот од песнава, или мајка ми ја има измислено само оваа една реченица :D

  Едно маче, мало маче,
  везден седи плаче....
   
  На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Girl-Rabbit

  Girl-Rabbit Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  917
  Пол:
  Женски

  Има песничка таква еве ја :)
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  88
  Дали некоја ја знае едно мало прсте (ако не е измислена?)
  Некако е:
  Едно мало прсте,
  Едно мало прсте,
  Едно мало прсте тап, тап, тап
   
 9. Malesia

  Malesia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Јас му пеам 5 мали мајмуна..тапшин тапшин танана, лази буба нешто тражи, ...нешто италјански и германски гули гули мислам дека ги има на српски па и од мое време никола никола, лада, вози дада фичо вози чичо, маре марионка... а и пуштам на јутубе ама многу е мало... ова само кога го играм за спиење не..
   
 10. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.351
  Допаѓања:
  32.015
  Пол:
  Женски
  Има ама на англиски е песната. Јас му ја преведов и убаво се вклопи. Еве убава верзија

   
  На Ice&Fire и Malesia им се допаѓа ова.
 11. Malesia

  Malesia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Колку е убава ќе ја учиме и оваа
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.