1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки производи за нега на возрасните

Дискусија во 'Лице' започната од detelinkaa, 5 јуни 2012.

 1. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Колку ние возрасните ги користиме бебешките производи за нега на лице и колку сме задоволни од истите? Некои сметаат дека тие негативно се одрзуваат врз нашата кожа бидејќи самиот збор кажува за кого се наменети а други пак им се долго време верни :)
  Ако сметате дека не е добра темата или слично, слободно пратете ја во канта :D
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Ги користам често.Особено го користам бебешкиот крем на БЕКУТАН,некои се жалат дека им излегувале црнки, но мене ми е океј.Односно само овој крем можам да го ставам на моето "бебешко" лице.
   
 3. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Па и мислам дека нема ништо поубаво од бебешките производи јас си користам бекутан имам доста производи си се чуствувам како бебенце хех
   
 4. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  Ја користам цела колекција на БЕКУТАН и премногу сум задоволна, се чувствувам како бебенце, а и денеска си земав [​IMG] многу ми ја фалат за лицето го правела мн мазно па ќе ви се пофалам ако има резултати :hai:
   
  На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  сум ја користела кремава и ти ја препорачувам многу е добра....иначе користам бебешки производи од бекутан :)
   
  На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Бекутан шампон од камилица (за интимните делови) и марамчињата, дефинитивно најдобри. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На detelinkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  павлодермов, клсика :)
   

  Прикачени фајлови:

  • nagradnaSlika.png
   nagradnaSlika.png
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   1.087
  На Dessa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  Бекутан пудра во прав ја користам кога ми излегуваат оние менструални акни :)
  Инфекции од комарци, алергии..
   
 9. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.147
  Јас буквално почнав да користам за се што можам бебешки производи и многу убаво ми мирисаат. Најзадоволна сум од млеката за тело, а посебно од Бекутан млекото, така убава ја прави кожата, ја омекнува и многу пријатно мириса... мислам дека нема да го сменам никогаш.
   
 10. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Користам и многу сум задоволна од нив. Никогаш не ми ја исушиле кожава, ниту пак ми изгледала бела (како немиена) после нивна употреба, туку секогаш ја правеле мека.
  Најчесто користам Павловиќева маст, влажни марамици, одвреме-навреме си земам и по некој шампон (сега планирам да земам Шаума од јаготка), гел за туширање.
  И според мене најдобри се производите на Бекутан, прекрасно мирисаат и навистина ја омекнуваат кожата без да печат кога ќе се намачкаш.
   
 11. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Јас не напишав што користам од бебешките производи :)
  Бекутан влажни марамици - за интимна нега
  Бекутан пудра - за интимна нега и после депилација ја шлакам на цело тело
  Бекутан млеко за тело - не баш редовно но секогаш го имам дома
  Џонсон лосион за тело
  Бекутан крема со цинк оксид - секојдневно ја ставам, како подлога за пудра
  Оригиналната павловиќева маст - ја ставам на лице пред спиење
  Ги преферирам производите Бекутан :) Им нема рамни мислам :inlove:
   
 12. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  209
  Некако чудна ми е да не одговараат на созреана кожа, на бебешка да одговараат :worried:
  Како и да е најчесто производите на Бекутан преовладуваат.Шампони,сапунчиња за миеше лице,масла,лосиони,влажни марамчиња,а и oд некоја друга фирма незнам точнo како се вика користев една витамниска крема, ептен се погоди :) :D :* :* :*
   
 13. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Од тоа што редовно користам е детска вит. крема
  [​IMG]
  бебешка пудра бекутан
  [​IMG]
  бебешко масло за кожа
  [​IMG]
   
 14. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Јас користам бебешко масло,бебешка пудра- БЕКУТАН
   
 15. rosalka

  rosalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Од бебешките производи користам млеко за тело и влажни марамчиња на Бекутан.
  [​IMG] [​IMG]
   
 16. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  3.360
  Ги имам користено овие производи, прекрасен е бебешкиот мирис :mm:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Бекутан пудрата, Бекутан влажните марамици и Бекутан млеко за тело. Не можам да ги замислам да ги немам. Бекутан, rules!

  [​IMG]

  И ова! Мх мх мх...

  Поодамна го користев и јас лосионот на Џонсон за добра ноќ, прекрасно мириса.
   
 18. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  7.295
  Пол:
  Женски
  Oд бебешките производи користам шампон,млеко за тело и масло бекутан,а исто и влажните марамчиња на бекутан ги користам за отстранување на шминка,убави се бебешките производи и нежни погодни се за чувствителна кожа и коса,единствено што неможам да користам од бебешките производи се кремите за лице,имам комбинирана кожа на лицето и многу ми се мрсни
   
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Ја користам кремата и сум прилично задоволна.Само на образите става бидејки таму ми е сува кожата а на Т-зоната не смеам бидејки станува уште помрсна |(
  И од марамчињата бев задоволна,но многу ме печеа очите,па ги сменив :!:
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Ќе си се самоцитриам,сум заборавила да пишам дека ги користам и Бекутан влажните марамчиња,исто така го користам и Беколино шампонот,и беколино сапунчето.Исто така си е користам и оваа крема :
  [​IMG] и до пред некое време го користев овој шампон [​IMG] и беше супер. :rofl: :rofl: