1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебиситерка

Дискусија во 'Канта' започната од Princees, 6 јули 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Princees

  Princees Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ваква тема нема на форумор,па ете решив да направам.
  Дали ќе се одлучите вашето дете да го доверите на некоја бебиситерка или ќе го носите во градинка со оглед на околностите и она што го гледаме по социјалниве мрежи како ги малтретираат маливе.Имено и јас моментално сум бебиситерка во Италија и децата многу си ги засакав а и тие мене.Па доколку некој има потреба во Август сум слободна,повелете.
   
 2. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.205
  Допаѓања:
  4.390
  Пол:
  Женски
  Незнaм искренo :wasntme: зa бебиситеркa НИКАКO пoсебнo тукa вo нaшaвa Мaкедoнијa јoк-јoк :shake: a грaдинкa првo би јa рaзгледaлa и би испрaшaлa некoлку мaјки кaкo се зaдoвoлни , кaквa хрaнa им дaвaaт нa дечињaтa , кaкoв е oднoсoт нa вoспитувaчките(aкo мoже тaкa дa се нaречaт) сo децaтa и т.н
  Пoвеќетo децa oдмa се рaзбoлувaaт те грипoви те вируси и штo уште не пo грaдинките пa пo би седелa дoмa и би ги чувaлa oткoлку пo бoлници дa дремaм или мaјкaми би и ги дaлa дa ги чувa и би и плaтилa aкo требa :)
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.316
  Допаѓања:
  194.728
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.