1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебиситерство

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 3 ноември 2010.

  1. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Општи прашања

    На самата страна си има формулар за пополнување за бебиситерки/дадилки.Исто така во формуларот има и да се напише за претх.раб.искуство.Незнам и јас што да правам.И да на територија на МК е.Инаку јас културно им пишав меил ми вратија и ми рекоа ако сакам подетални информации да си одам директно во просториите на агенцијата.
     
  2. Ethrnity

    Ethrnity Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    557
    Пол:
    Женски
    САКАМ ДА СЕ ПРИЈАВАМ НО НЕЗНАМ КАКО НЕМОЖАМ ДА СЕ СНАЈДАМ И ДАЛИ ТОА СЕ ВАЗИРА НА МАКЕДОНИА ОДНОСНО ДА СЕ БИДЕ ДАДИЛКА НЕКАДЕ ВО МК И ДАЛИ МОРА ДА СЕ ИМА ПРЕТХОДНО ИСКУСТВО ВЕ МОЛАМ КОЈ ЗНАЕ НЕКА МЕ ИНФОРМИРА МНОГУ МИ Е ПОТРЕБНО РАБОТА[/quote][/quote]
    На самата страна си има формулар за пополнување за бебиситерки/дадилки.Исто така во формуларот има и да се напише за претх.раб.искуство.Незнам и јас што да правам.И да на територија на МК е.Инаку јас културно им пишав меил ми вратија и ми рекоа ако сакам подетални информации да си одам директно во просториите на агенцијата.[/quote
    Има ли некоја феминка која има работно искуство со агенцијаta Dekra па да сподели некои информации со нас?Јас колку што знам работат само на територијата на Скопје го пополнуваш формуларот на нивната страна и тие те контактираат по извесен период.
    Исто така сакам да прашам и колку изнесуваат и примањата...се плаќа од час,ден..или како...?
     
  3. AngelOnTheMoon

    AngelOnTheMoon Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Hey...
    Koga ja vidov temava vednash se zainteresirav bidejki podolgo vreme baram rabota ...najdov nekoi web oglasi na reklama 5 i pazar 3 ama ne sum mn sigurna vo niv...iako sam mlada imam rabotno iskustvo so deca...ako znaete nekoi web strani na agencii za rabota vo stranstvo ili sl. pisite. Odnapred blagodarna :angel: :* :emo:
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    здраво

    Сакам да ме упатите како,каде да најдам работа како бебисистерка или да чувам стари лица..или миење чинии или чистачка ....
     
  5. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Претходно чував детенце од година ипол, некои 7 месеци, после тоа во градинка го однесоа..
    Го чував 6 саати дневно, Викенд и празници не работев. Честопати се случуваше ако еден од родителите си дојде порано од работа, јас да бидам ослободена.
    Освен малиот друга обврска немав значи да го нахранам, пресоблечам, заиграм и заспијам.
    Додуша јас знаев од како ќе заспие малиот да расчистам да замијам садови.
    Добивав 4000 ден. месечно.
    Е сега ме викнаа да чувам бебенце (11 месеци), освен него има уште едно дете од (5год) за кое немам никаква одговорност од страна на родителите ама јас мислам колку и да немам одговорност сепак треба да му направиш доручек, да го припазуваш.
    Работно време од 09:00 - 16:00 е сеа проблем е платата. Родителите а не знаат колкава треба да ми биде платата.
    Ако ја прифатам работава викенди и празници ќе сум слободна, дома се ќе ми е на располагање .
    На мене е оставено да си кажам колку плата сакам :D а јас појма немам колку би требало да биде (оти ако си кажам колку сакам дефинитивно ништо од работава :rofl:)
    Ми треба совет, мислење од вас..
     
  6. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Umbrella22 реално гледано станува збор за голема одговорност. Иако родителие викаат дека за тоа другото дете - 5 години немаш одговорност сепак тука е, околу тебе, до тебе. фактот дека е присутно ја зголемува твојата дневна одговорност. кај нас воопшто не се цени бебиситерството , за жал, но сепак мое искрено мислење е дека под 10.000 за таква работа не треба ни да размислуваш. Со среќа :*
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mika 90

    Mika 90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Јас би чувала деца, но да бидат малку поголеми, да речеме од 4 години па нагоре, а не верувам дека би издржала да ги чувам ако се помали. Не сум пробала, но кога би ми се укажала прилика би сакала да ја искусам и таа работа :)
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Јас би го работела ова, искрено, за многу работи не ме бива, но за чување деца немам проблем. Размислував за ваква работа, но сега за сега нема да можам, имам премногу обврски со факултетот, штом исчистам повеќе испити мислам дека ќе разгледам огласи. Мојата прва работа сакам да биде бебиситерството.
     
  9. Mamiteo

    Mamiteo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Потребна е помош за чување на шест годишно дете во период од 15:00 до 17:30 во Карпош 4. Комуникацијата со детето треба да биде англиски-македонски.
    Инфо пп.
     
    На anakonda88 и s&s им се допаѓа ова.
  10. Liljana_BP

    Liljana_BP Нов член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Se bara osoba so iskustvo za cuvanje na dve decinja na vozrast od 3 i 4 godini vo Budimpesta vo makedonsko semejstvo. Dokolku ste zainteresirani ve molam da me kontaktirate za poveke informaci. Mozete da pisete ovde na forumot ili direktno na mail. Liljanaandonovska@gmail.com Vi blagodaram
     
    На anakonda88 и CECA им се допаѓа ова.
  11. Irena18

    Irena18 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    барам лице за чување на 13 месечно бебе во битола
     
  12. Irena18

    Irena18 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Дали знаете бебиситерки од Битола или пак самите сте бебиситерки???
    3 месеци барам нема никој веќе немам на кој да се обратам а за 15 дена треба да појдам на работа ....Благодарам однапред
     
  13. kater4e

    kater4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Мојата најдобра другарка често пати ги чува децата на комшиите, ќе и кажам за овај пост, можеби ќе ве контактира.
     
    На Irena18 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ДЕЧИЊА

    ДЕЧИЊА Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Moze li kontakt ako si slobodna?
    Za rabota

     
  15. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.664
    Здраво. Имам 22 години и сум студент, Доколку некој има потреба за дадилка неколку часа во денот, би ве замолила да ми пишете во лп. Имам претходно искуство со чување деца. Благодарам
     
  16. Marche21

    Marche21 Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2021
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,
    Мајка сум на две мали дечиња - Марија која има година и еден месец и Војдан со два неполни месеци. Живееме во стар Аеродром, позади тобако 2. Ми треба помош по дома со нив, од понеделник до петок од 9 до 17.30 часот. Ангажманот е за подолг временски период. Доколку има заинтересирани или ако сте во можност да ми препорачате некој, ве молам пишете ми.
    Поздрав
     
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    треба да имам некоја лиценца за да чувам деца?
    пуста желба имам
     
  18. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Само ако работиш во агенција, вака за на црно не ти треба.
    Инаку, го видов ова и ми текна на тебе.

    Screenshot_20220404_222847.jpg
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Хехе баш ми е мило што на ова те потсетувам.Јас во една друга група сум.Ама таму бараат и пеглање и чистење и други работи + детето.Ја не сум искусна за да си дозволам ја да пеглам детето само да седи, шанса нема.
    Ќе играме со саати ако треба, ќе се бесам ко мајмун.Мултитаскинг не би си дозволила.
    Ама сакав летово нешто да правам, ако не најдам пракса по факултетов.
    А групава како да ја најдам? ЖДМ.Можно е да ме кикнале? Бев во една и ја снема, а никогаш не сум пишувала па да има причина..
     
  20. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Ај види, еве ти линк. Ова колку што сфатив е од школо и градинка да ги земеш ама тебе лето ти одговара, а тогаш нема школо.
    Претеруваат со тоа пеглање и готвење, они не земале да пеглаат, а тука го ставаат како секојдневна обврска. Може да побараат да му дадеш на детето јадењето кои тие го спремале претходно, евентуално за плус пари ти да му зготвиш нешто, по договор. Ама бараат и куќна помошничка и дадилка за 15-18000ден.
     
    На Ljubova и Feminka22 им се допаѓа ова.