1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Беверли Хилс 90210 - нови сезони

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од maja8, 28 септември 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Сакам да ја гледам на работа онлајн, ама не смеам да пуштам звук :(
    Некој начин да пуштам доле да ми оди превод???????...Било каков, па и на инглиш нека оди само да можам да читам???
    Има начин???
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Има начин, без гајле. Имаш хрватски преводи на
    www.prijevodi-online.org

    Meне најубав опд сите машки ми е Теди.
     
  3. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Уште една многу интересна епизода
    И конечно да се спомне бебето на Адриана :lol:
     
  4. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Дечки само на прва страна нешто прочитав, натаму не, оти сум до половина на 1. сезона :) Само да си кажам дека засега Адриана ми е најубава, Ени ми е не само на изглед, туку и како актерка некако неубедлива, ама си личат со мајка и , ваљда затоа ја ставиле неа :) Уште еднаш да повторам, ова се само први впечатоци, не знам понатаму како ќе ми се формира мислењето :)
     
  5. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Адриана од епизода во епизода е се поубава :) А и животот и е драма, мене ми беше една од омилените ликови (дури и на аватар ми е често ) , ама во последно време ме нервира...
     
  6. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Мене последно време ме нервираат Адријана и Ени :devil: . Оваа вторава ми е толку нехаризматична, чудо едно. Главата се’ поголема и поголема и станува :rofl:

    Силвер ми е убава подебелка, само тој стомакот мора да го собере or else :!:
    А епизодите се интересни, напредуваат. Баш ме интересира како ќе се покаже Наоми како јогин, јас мислам брзо ќе и’ здосади, но се’ е можно.
     
  7. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    ...Почнав да сочувствувам со Ени, дај барем една епизода да е среќна :)
    На Адриана така и требаше, да и се случува ова што и уствари бидна. Неподнослива беше... Али девојката си најде начин пак како да биде центар на внимание.. Зар детето ќе го искористи? |( А Наоми... не знам зашо, ама мислам дека нешто лошо ќе излезе од тоа јогата.. ко на пример да си го лупне цело наследство на такви организации :lol: Силвер и Навид ми се откачена комбинација :up:
     
  8. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Ама одвратна фацичка е таа змија што се всели кај Ени, неможам да ја гледам. Многу се некако наивни направени сите. Уште фали да ја уценува мајката на Ени па да излезат кој од кој поглуп :)
    Наоми е многу убава, а гардеробата што ја носи... :shake: :shake: :shake: немам зборови.
    Силвер и Навид се супер пар. А од машките Лиам ми е најубав, со Наоми беа прекрасен пар.
     
  9. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Да ве прашам нешто :) Вчера ја почнав 2.сезона, значи тука Адриана е со долга коса? Ако сте го гледале или баем сте ѕирнале Плачот на виолината, не ви личат Лами и АДриана по малку? :)
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Да, во втора сезона е со долга коса, и е многу поубава , нели? :) Инаку не сум приметила дека личи на некојод актуелниве турски серии, единствено ме потсетува на Меган Фокс :)
     
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Намасте бичес :rofl:
    Е се изнасмеав :D
     
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Уште една интересна епизода... Леле Силвер во каков триаголник е сега, дури и мене незгодно ми е кога гледам што и прави на другарка и :lol: А онаа братучедка и на Ени... :@
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Интереснa eпизода и интересни нови ликови... Баш е убав педерот (новиот на Теди) :lol:
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Пофалба за серијава, започна можеби помалку наивно и глупушкаво (како продолжение на старото Беверли Хилс, со епизодните улоги на Кели, Бренда и Дона), но сега веќе си е сосем самостојна , прекрасни ликови, многу е интересна.
    Типот кој му се пушташе на Теди е многу сладок, и не знам за вас, ама денешната епизода со Нели ... :inlove:
    мислам дека се подмочав од среќа, го обожавам,
    [​IMG]
     
  15. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Мене ми се допадна моментот на часот по историја, со Александар Македонски... Ми годеше да слушнам како тоа прекрасно звучи "Macedonian king" :)
     
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леее, Ад дозна дека е Силвер ( ама ко демек само она има такви обетки) :lol:
     
  17. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Ја претераа веќе со Емили па.. толку беше, мислам дека веќе е време да ја вратат од кај шо ја донесоа :devil: Ако Лиам стварно легне со неа :swear: И што ли ќе и прави Адри сеа на Силвер? :P
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.253
    Пол:
    Женски
    Најјака ми беше Наоми кога го бакна тој дечкото и овој, You are not my type !!! Мислам дека никогаш нема да и ја заборавам фацата !!!
     
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леле значи колку одлична епизода.
    Конечно на Емили и дојде крајот. Сега жал ми е за Силвер :(
     
  20. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    И мене ми е жал за Силвер, најверојатно бидејќи Адриана ме нервира. И конечно
    веќе Емили си замина, редно време беше :lol: