1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегање од часови

Дискусија во 'Образование' започната од RainBow, 25 септември 2011.

  1. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Ееее да се врати тоа време... :) не би бегала сега....добро де не толку многу. А многу бегавме. Немавме седено ден со сите часеви...неможевме. Ама битно убаво си поминувавме. Имаше толку многу моменти со школските ааах. Па и оние пријателства што некогаш стануваат најцврсти и за цел живот се толку од тие денови :|
     
  2. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Ние кога бегаме до часови бегаме цело одделение и некогаш наставниците влезат и внатре нема никој.Класната на одделенски малку се подере ама кој и дава важност.Ние од шестите сме најдобра паралелка во учење ама и во дисциплина сме најлоши и кога наставниците ке се пожалат ние ке кажеме дека кој не прашувал а тие ке речат за разговор треба двајца!Ама сите ми се петки во генерацојата сум најдобра сите тестови и писмени ми сее со максимум добиени бодови и 5 и не можат да ми ја налат оценката.А неоправдани немам затоа што кога бегаме цела стаја бегаме и не можат сите да не запишат!А последен избегавме вчера на 4 цас затоа што имаше фудбал ама наставниците додека не видео ние вејке бевме излезени од училиштето.:D
     
  3. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Не бегав многу, затоа што друштвото не ми беше погодено, никој не беше расположен за кафе и сл.,а за ненаучено немам бегано сама.
    Во 4та малце се опуштив и едноставно си заминував, од досада, а некогаш и јас бев иницијатор, ги убедував другите да бегаме. :angel:
     
  4. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Во прва година само еднаш избегав, се рзбира тоа беше со цел клас.... ама 2,3 и 4 си бегав и за прва што не сум бегала :lol:
    кој го нема на час се знае Еленушка
    да не беше класната сеа ќе си бев пак 1 година :lol:
     
  5. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Да не бегаш од македонски.
     
    На Abby, sadangel, Rozich и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    верувале или не досега само еднаш итоа заради тоа шт немав учебник па следниот час и кажав на проф но не ми е неоправдан ..несакам да створам таква навика :)
     
  7. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    Знаете што се добива со 7 неоправдани? :$ :)
     
  8. Elichka

    Elichka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    545
    Пол:
    Женски
    Јас имам 7 неоправдани, избегавме да гледаме фудбал кога играа Македонија и Албанија во Прилеп. И класната оп - 7 ни ги опна! :tmi:
    Не се добива ништо, без гајле. :)
     
  9. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Во основно не бегав скоро ич. само цел клас коа ќе си бегавме.
    А сеа во средно...ааааааауу. не ми се кажува :wasntme: На почетокот не си заминував мн .. Само на физичко неодев никогаш (ми беше грдо) уште не сум појдена на физичко т.е цела година 2 пати имам појдено .....Инаку од други часови на почетокот од годинава не бегав.. али сеа растур правам.. последните 1,2,3 часа скоро секоја ден си одам!! :)
    Имам 8 неоправдани 67 оправдани!! :)
     
  10. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Јас РЕДОВНО си бегам од часови! Некогаш ме нема пр. од одмор па натака!У клас сме само 6 женски и 4 се плашат да не не` фатат а една не сака да ја срами мајка и`. Јас бегам од час веќе од 3 одд. и сум добро истренирана па бегам на сред час за да не ме забележат со 3-4 од машките во класот.
     
  11. Chair

    Chair Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    А кога бегавте од час заедно целиот клас ве запишуваа?
     
  12. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Два пати имаме избегано цел клас. :D, ама повеќето машките бегаат. Кај нас со 10 неоправдани и 3 кеца писмена опомена |(, и мора да му ја мислиш, дали ќе бегаш или како утка ќе седиш на досадните часови :D
     
  13. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Досега тоа ми се нема случено, иако некогаш длабооооко во себе посакувам, кога ми дојде преку глава од тој наставник или предмет.. :)
     
  14. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Кој памет која глава .... Во шесто на наставничка по математика и тоа класна .... Цел клас ! И после оп на Dolly.doll сите петки без оправдани изостаноци со 1 неоправдан.... Шлап ! Наставничката ги викаше 2пати родителите на родителска и им брблаше : Како можеле сите ! бла бла бла...
     
  15. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    не бегавме цел клас туку сама си одев или со 2,3 другарки.. :D
     
  16. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Годинава имав само 1 неоправдан :)
    Избегав од кај класната,за да се видам со дечко ми,таа се налуте оти и ја кажав вистината и не ми го оправда.Да ја излажев ќе ми го оправдаше :D
    Ма не бегам јас,пимерна си сум :D
     
  17. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш до сега немам избегано сама, ама цел клас сме бегале, партали сме правеле. Годинава особено. :rofl:
    Да ми ги пишеше класниот неоправданите ќе ме избркаа од школо. Сега на сведетелство имав само,дури 1 неоправдан. :wasntme:
     
  18. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Одлична ученичка сум и никогаш не сум бегала..Некогаш цел клас се договарале ама јас не сакав и затоа не бегаа.Многу пати ме молеле ајде да бегамее те молам,ама не.Кога ќе речам не и не.Зошто да се кријам и да бегам и потоа да закачам неоправдан?Од мојот клас имам неколку такви девојчиња што се решаваат со бегање и еднаш направија план да ја направиме наставничката дека е луда,таа пред да дојде ние да ги пикнеме чантите под клупа и да ја гледаме од зидот кога доаѓа и кога ќе видела дека не нема ќе одела кај класниот а ние за тоа време да се пикнеме во училница и кога ќе дојде класниот наставничката да ја направиме будала..Јас не прифатив затоа што како прво таа е многу строфа и на сите ќе ни закачи единици и нема никогаш да ги поправиме,второ класниот ќе ни закачи единици и трето ќе ги повика родителите и ќе се жали од сите заради некои пуфлиња што се неспособни да научат и бегааат од час..Тоа не го оправудвам :devil:
     
  19. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Ехеееее, не да бегам, само што секој петок(прва смена), први час ме немаше, па тој професор ли е па :o , се на памет сака да му научам па ;( , не сакам да забегам од учење, иначе и на другите часови ако сум одговарала ке одам до град да си купам нешто, ке одам докај моите на работа и така :D :D
     
  20. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Јас еднаш во 6-то и еднаш во 7-мо. Сеа оваа година не сум, ама има време.
    Во 6-то беше биологија, и 13 деца се договоривме да речеме као демек сме слушнале дека ќе го губиме часот, а оние другите останале у школо како да повторат за нареден час. Психологот се дереше по нас у паркот (оти не виде), ама ние као демек не сме ја чуле. И немавме неоправдани туку правевме тест :D
    Во 7-мо од 20 дена, 18 избегавме. Оние двајцата се правеа црни овци, дури и најдобрата другарка беше едната и ден денес и се љутам. Ова беше македонски, петок последен час, требаше да правиме нешто како писмена на тема еден ден од зимскиот распуст (првата недела од второ полугодие ни беше). Никој немаше напишано состав, па му ја гибнавме. Си заработивме по еден неоправдан, по една забелешка и една оцена помалку за второ тримесечие. Си викам боље да сум отишла ќе сум извадила барем 2-ка на писмената. :lol:
    Ич не се замарав, еднаш се живее, мора да се проба. :D