1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегање од часови

Дискусија во 'Образование' започната од RainBow, 25 септември 2011.

  1. xTehUnknown

    xTehUnknown Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    14
    Оооо во основно многу бегав и сама и со цел клас. :lol: Петто и шесто не практикував да бегам, ама седмо...И покрај тоа што многу учам и сум одлична ученичка, на повеќе од пола часови по физичко ме немаше таман затоа што беше последен час. Често ми се случуваше да излажам и како ми е лошо бидејќи не ми се седело во школо. :D Така сама коа бегав никогаш ме немаат запишано. А вака со клас имаме избегано 4-5 пати и секој пат не носеа кај психолози и педагози и ни ставаа неоправдани, не казнуваа со намалено поведение, ни се закануваа со тестови и незнам што се не. Смешно беше на крај што на сите ни попуштаа. :rofl: Сега сум прва во средно па ќе видам допрва како ќе ми биде ;)
     
  2. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Anna-Banana rules!
    Е вака јас да ви кажам,незнам дали да го сметам за бегање или за било што.Како и да е да раскажам јас.
    Последен час имавме Физика,а јас бев малку и настината неможев да седам,а и на час не ми се седеше :lol: :lol: А и мислев ќе имаме испрашување а немав научено.
    И реков ќе си одам,ама ќе и кажам.
    :lol:
    Е пречекав професоркава на врата,и ми вика,ако ако оди.Ќе те запишам ама ќе пишам дека јас сум те ослободила,што значи е оправдан!
    :D :D :D
    Браво за мене :x :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Бегање од тестови и писмени никако ! Потоа да ме испрашува мене НЕ ! а со цел клас сум бегала ехеееееее :D
     
  4. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум бегала сама или од досада па да си отидам.Ако се догг сите да си одиме да, никогаш не останувам..инаку сама не.Инаку во 7мо избегавме низ прозор па си испокршија раце и нозе :D тогаш не ни беше смешно ама сега кога ќе се сетам :D
     
  5. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум бегала од часови а ниту пак ќе бегам...
     
  6. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Кога се во прашање тестови или цел клас или никој
    За време на тест ако правиме цел клас е многу полесно да ти помигни некој да препишиш.. додека ако правип следнниот час тест сам ...многу е потешко.
    Седнуваш на прва клупа професорот те посмарта, да подпрепишиш неможиш, да прашаш некој не кажува му е страв.
    Инаку само средно имам избегано, основно не.
    Не многу некои 5- 6 пати. ;)
     
  7. IvanaOneD

    IvanaOneD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Никогаш немам избегано од часови,ни во основно,ни сега,никогаш не сме нибегале цел клас,а и да ми било лошо,сум гледАЛА да останам на часови,да не губам материја.Ангелче сум знам (еве 4та година,неам побегнато,ќе треба еднаш да не биде без ниеднаш..)
     
  8. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    Многу лоша класна сте имале бре...
     
  9. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Неќна во четвртокот му ја гибнав географија.
    Она не не‘ ни приметила дека не нема со таа школскта. Бевме си гледавме чизми 8)
     
  10. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Да бегам од часови,не ми се допаѓа.Ама ако сакам да си одам некогаш може ќе кажам да ме пуштат,демек лошо ми е(за да нема неоправдан 8) ).Сепак до сега така не сум направила,може нема ни да направам.
     
  11. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Vo osnovno ne begav,vo sredno begav koga cel klas ke resivme da kidneme od nekoe isprasuvanje ili test.A imav i 'solo' izleti, najcesto onaka od dosada,kidnuvav 6 cas :)
     
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Имав преку 300 оправдани секоја год .... со другарите и секој втор или трет ден киднувавме од школо ....

    Ич не се каам и да се вратам во времето пак би го правел истото ;)



    (мала шала да не ме нападнете одма со аргументи :D
    сега на факултет имам подобар просек и успех од тие што цело средно не избегаа ниеден час :lol: )
     
    На LittlePinky, richgirl998, Maroon5 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Бегав, како не :wasntme: .
    Одлична ученичка бев, учев редовно и тие работи си ги извршував како што треба, ама и бегав. Не често, ама одвреме-навреме знаев да забегам колку за промена :D .
    Во основно избегавме само еднаш, скоро цело одделение, само 5 души останаа за да не ги кара наставничката :!: .
    Бевме седмо и избегавме од часот, се прошетавме нагоре-надолу, па се вративме за наредниот час, а имавме блок часови од истата наставничка :tmi: , па цел час ни помина во „пеење“. Едната причина за бегањето беше „повторување“ на 2 лекции, а беше крајот на септември :tmi: , а другата, која иако не сакавме да ја признаеме беше главниот мотив, беше дека и осмо одд. и избегале на истава наставничка истиот ден, па ние да не останиме покусо. Ни тогаш, а ни денес не ми е ни малку мака што избегавме, и сега да сум би го направила истото, баш беше интересно :) .

    Во средно повеќе пати бегав, но кога потпораснав, во 3-та и 4-та година :wasntme: .
    Најчесто бегавме во тандем со тогашната најдобра другарка, понекогаш и во помала група, понекогаш и цел клас, а сама 1-2 пати.
    Не бегавме по цел ден, туку последните часови и многу често бегавме „легално, со оправдание,“ за да не редиме изостаноци т.е. ги прашувавме професорите да не пуштат поради х „причини“ (читај: глупости) :wasntme: .
    Не бегав од тестови или испрашувања, за тоа учев, ама најчесто бегав дека не ми се седеше на час, ми се одеше порано дома, сакав да се видам со другарките и симпатијата, ми се спиеше итн.

    Со другаркава најчесто киднувавме во петок кога бевме втора смена и требаше да седиме до 7 и пол навечер, па подлажнувавме дека последниот автобус ни е во 5 :wasntme:. Се случуваше да си одиме порано и кога бевме прва смена за да ги фатиме „гужвите“ во чаршија и за да си ги видиме симпатиите :wasntme: .
     
  14. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    До лани бев премногу против таквите работи,иако не бев бубалица
    но оваа година како последна максимално ја користам во бегање..најчесто за на кафе то ест релаксација
     
  15. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Од часови се бега, ама од животни проблеми не.
     
  16. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Не знам дали и ова се смета за бегање,ама редовно си бегам и после тоа мајка ми ја праќам да земе оправдание :rofl: Епа сега знаете,кој колку си може.. Кога имаш добри родители ќе одмараш низ дома,а да не мора да тупиш глава каков изговор овој пат да кажеш кај класната.. Јасно дека има денови кога бегам за еден час само договорено со некоја другарка ама поретко се дешава
     
  17. Lahaliva

    Lahaliva Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    317
    Бегав во основно,и сега бегам и уште ќе бегам :!:
     
  18. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Јас бегав од неоправдани :D
     
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум бегала од часови. Сама немам храброст, а досега цел клас не сме се договориле да избегаме :D А иначе ако буквално цел клас бега секако и јас би бегала :)
     
  20. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Во основно и средно понекогаш бегав :D :D